Politerno > Тернопільщина > Лейтенанта запасу Труша все ще не мобілізували – невідомо, де він стоїть на обліку

Лейтенанта запасу Труша все ще не мобілізували – невідомо, де він стоїть на обліку

  • 28 Травня, 2024
  • 1837 Переглядів
  • 0

Після розголосу у ЗМІ щодо відсутності даних про місце військового обліку ексголови Тернопільської ОВА Володимира Труша, ситуація із з’ясуванням цих обставин не зрушилася ані на «йоту». Поліція, котра, як ми усі знаємо, активно мобілізує лише пересічних військовозобов’язаних, не планує порушувати спокій поважного ексчиновника.

Своєю черго, з власних джерел редакції Politerno стало відомо, що Володимир Труш не залишає надій зайняти вакантну посаду голови Тернопільської обласної ради. Співрозмовники у «Білому домі» розповідають, що Володимир Любомирович, як депутат облради, досить часто навідується до в.о. голови Тернопільської ОВА Володимира Важинського, якого, власне, і привів працювати у область з Івано-Франківщини. Кажуть приблизно наступне: «Володя негласно продовжує рулити».

З військовим обліком Володимира Труша взагалі детективна історія.

Як писали тернопільські ЗМІ, керівник військово-мобілізаційного підрозділу ЗУНУ Мирослав Коваль повідомив, що пан Труш стоїть на військовому обліку на Івано-Франківщині, звідки родом. Проте, як розповів начальник Івано-Франківського обласного ТЦК та СП, документи Володимира Любомировича залишаються на Тернопільщині.

За даними автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи «Оберіг», Володимир Труш перебуває на обліку в першому відділі Чортківського районного ТЦК та СП. Бронювання та відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації в електронному реєстрі відсутні.

Попри наведені дані, у Тернопільському обласному ТЦК спростували інформацію про те, що пан Труш стоїть у них на військовому обліку. Зокрема, начальник Тернопільського ОТЦК та СП Денис Савчук журналістам повідомив, що Володимир Труш не перебуває на військовому обліку у районних відділах ТЦК та СП Тернопільської області.

Володимир Труш працевлаштований на кафедрі фінансів ім. Сергія Юрія ЗУНУ та викладає дисципліну «Публічні закупівлі» для студентів п’ятого курсу двічі на місяць, у п’ятниці парних тижнів. Утім, журналістам так і не вдалося застати пана Володимира за роботою. Що цікаво, здійснює він науково-педагогічну діяльність без наукового ступеню та вченого звання, як цього вимагає закон «Про вищу освіту».

За словами Мирослава Коваля, університет забронював лише 9%, або 28 викладачів, і Володимир Труш у цей перелік не потрапив.

Але найцікавішим є той факт, що Володимир Труш – офіцер запасу, і його військово-облікова спеціальність не підлягає бронюванню. У той же час, від ТЦК до ЗУНУ розпорядження щодо уточнення даних по ньому не надходили, через університет до військкомату його ніхто не викликав.

Після скандалу пан Труш виправдовувався, що бронюватися у ЗУНУ не планував, мовляв, ставка у нього повна, але вченого ступеню немає. Навіщо ж було брати на роботу до ЗУНУ працівника без наукового ступеню для здійснення науково-педагогічної діяльність – питання риторичне. Та щоб не заявляв ексчиновник, все ж мало хто повірить, що ціллю його працевлаштування в університет не було уникнення мобілізації. У свою чергу злив інформації із університету, судячи зі всього, зламав плани Володимира Любомировича та його вчених друзів.

Здається, президент щось говорив про справедливу мобілізацію? Та чи є вона такою і як на вищезазначені факти повинні реагувати пересічні українці, яких щодня в прямому сенсі «відловлюють», неначе худобу, на вулицях міст? Ексчиновник з президентської вертикалі, роки життя за рахунок держави, голосні заяви про обов’язок та патріотизм – і ось такий фінал.


Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE