Дональд Трамп офіційно став кандидатом у президенти США. Його висунули від Республіканської партії.
Про це повідомила CNN. Зазначається, що Трамп набрав достатню кількість голосів, щоб стати кандидатом на найвищу посаду в США.
Дональд Трамп оголосив, що обрав кандидатом у віцепрезиденти 39-річного (а в серпні вже 40-річного) сенатора від Огайо Джей Ді Венса, який виступав проти військової допомоги Україні.
“Після тривалих роздумів, а також враховуючи надзвичайні таланти багатьох інших, я вирішив, що людиною, яка найкраще підходить для посади віцепрезидента Сполучених Штатів, є сенатор Джей Д. Венс від штату Огайо”, – цитує видання Дональда Трампа.
“Як віцепрезидент, Джей Ді продовжуватиме боротися за нашу конституцію, підтримуватиме наші війська та робитиме все можливе, щоб допомогти мені зробити Америку знову великою”, – сказав Трамп.
Як пише “Європейська правда”, Джей Ді Венс “дуже молодий (якщо порівняти з республіканським істеблішментом), з мінімумом політичного досвіду (в Сенаті він засідає з 2023 року) і – що, певно, найважливіше для самого Дональда Трампа – цілковито лояльний йому”.
У сенатській кампанії Венса помітну роль відіграла підтримка Дональда Трампа, який на той час уже пішов з Білого дому. Втім, у 2016 році майбутній сенатор від Огайо відверто критикував майбутнього президента.
Положення його політичної програми “коливаються між аморальними й абсурдними”; він “непридатний для найвищої посади” у США; сам Трамп – “опіоїд для мас”, “ідіот”, ба навіть “американський Гітлер”; Венс його “просто не переварює”; Трамп йому “ніколи не подобався” і він себе вважає Never Trumper, тобто “людиною, яка нізащо Трампа не підтримає”; і взагалі, з таким кандидатом-республіканцем, можливо, краще голосувати за Гілларі Клінтон?
Через п’ять років, під час кампанії за місце в Сенаті, Венс видалить усі твіти з критикою Трампа.
Більш того, публічно перепросить за все погане, що він про нього говорив. А потім стане активним агітатором Трампового руху за “повернення Америці величі”.
Імовірний віцепрезидент США має схожі з експрезидентом погляди і на питання України та Росії. Це – тривожний сигнал, причому не лише для Києва, а й для Європи, адже лише підтверджує, що американське топкерівництво в разі приходу республіканців до влади стане більш ізоляціоністським.
Раніше Ді Венс робив відверто скептичні заяви щодо подальшої допомоги США Україні. Ось кілька його висловлювань щодо війни в Україні та її підтримки з боку Вашингтона:
“Буду з вами чесним, мені все одно, що так чи інакше буде з Україною. … Мені набридло, що Джо Байден зосереджується на кордоні країни, на яку мені байдуже, поки він дозволяє кордону своєї країни стати тотальною зоною війни”. (2022)
“Владімір Путін - злий чоловік, але залиште подалі від мене награну прихильність до України - корумпованої країни, якою керують олігархи, і яка настільки ж близька до функціональної демократії в 2022 році, як Афганістан у 2021, коли Байден віддав його Талібану”. (2022)
“В найкращих інтересах Америки - прийняти те, що Україні доведеться поступитися росіянам деякими територіями, нам потрібно закінчити цю війну. … Сотні тисяч невинних східноєвропейців загинули в цьому конфлікті. У наших і в їхніх інтересах, - це зупинити вбивства”. (2023)
"Я голосував проти пакету фінансування для України і залишаюся проти фактично будь-якої пропозиції щодо продовження фінансування США цієї війни. Байден не зміг сформулювати навіть елементарних фактів про те, що потрібно Україні, та як ця допомога змінить стан речей". (2024)
“Я понад рік стверджую, що уряд України корумпований, і йому не можна довіряти належне відстеження нашої зброї. … Ми просто не маємо уявлення, куди поділася велика частина наших грошей для України. Корупція вийшла з-під контролю. Це ще одна причина відмовитися від подальшої допомоги”. (2024)
“Обмежувальні чинники американської підтримки України - це не гроші, а боєприпаси. Ми не виробляємо достатньо боєприпасів, щоб підтримувати війну у Східній Європі, війну на Близькому Сході та, можливо, непередбачену ситуацію у Східній Азії”. (2024)
“Законопроект про вилучення російських активів створює потенційно жахливі наслідки для західної фінансової системи та може зашкодити здатності майбутнього президента домовитися про припинення російсько-українського конфлікту”. (2024)
“Це абсолютно безвідповідально. Україна не повинна вступати в НАТО, а запрошувати їх протягом війни - це запросити наш народ на війну. Ви хочете американських військ в Україні? Якщо ні, то ми повинні виступити проти вступу України до НАТО”. (2024)
“Білий дім неодноразово заявляв, що не може вести переговори з Путіним. Це абсурд. Адміністрація Байдена не має життєздатного плану перемоги України у цій війні. Чим швидше американці приймуть цю правду, тим швидше ми зможемо виправити цей безлад і стати посередником у мирі”. (2024)ю
Нагадаємо, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан після свого “мирного турне” запропонував голові Європейської ради Шарлю Мішелю відновити дипломатичні відносини з РФ.