Призначення Романа Гладкого начальником штабу Командування Сил безпілотних систем викликало обурення в соцмережах та спровокувало неабиякий скандал.
Закиди відносно цього призначення спробували спростувати у Збройних силах України.
Інформація про призначення Гладкого з’явилася у мережі напередодні і викликала обурення.
Зокрема нардепка Мар’яна Безугла заявила, що Гладкий “не лише не має жодного досвіду роботи з БПЛА, але й був підозрюваний у державній зраді, шпигунстві та корупції, а також має дружину з російським паспортом, донька виступала на змаганнях за Росію”.
“Незрозуміло, як він пройшов перевірку Служба безпеки України та досі обіймає найвищі посади. Вихідець із Криму, капітан військово-морських сил з такою репутацією і ніколи не мав відношення до дронів. Що знаю, призначення саме цієї людини начальником штабу – свідоме рішення Сирського”, – написала нардеп.
Трохи згодом про призначення написав аналітичний проєкт DeepState.
“Призначення Романа Гладкого – підозрюваний у держзраді, шпигунстві та корупції. Дружина з московським паспортом, а донька у спортивних змаганнях представляла Московію. Невже в усій українській армії не знайшовся гідний начальних штабу СБС, а потрібна саме людина, яка жодного відношення ніколи не мала до безпілотників?” – йдеться в повідомленні.
DeepState також опублікував російські медалі нібито дочки Гладкого за її виступи на спортивних змаганнях.
Також про цей факт почали писати “Українській правді” військові. Призначення викликало у них обурення, його називали “круговою порукою”.
У 2018 році Міністерство оборони повідомляло, що звільнило Романа Гладкого з посади начальника штабу – першого заступника командувача ВМС ЗС України. Вказувалося, що зробили це через неналежне виконання службових обов’язків.
Перед тим видання “Думская” написало, що Гладкого відсторонили на час службового розслідування через фінансово-економічні порушення і через російське громадянство дружини офіцера Олени.
Наразі за посиланням про звільнення Гладкого інформація на сайті Міноборони відсутня. Про минулу наявність такого повідомлення говорить лише напис у самому посиланні.
Але воно збереглося у веб-архіві.
За даними джерел УП, у судовому реєстрі є інформація про те, що у 2020 році Гладкий судився з СБУ через те, що йому скасували доступ до державної таємниці.
Після шквалу критики Збройні сили вийшли з заявою у соцмережі Facebook. Варто зазначити, що заяву передрукували зі сторінки “Командування Сил безпілотних систем ЗС України” у Facebook, яка була створена менше доби тому.
У цьому повідомленні капітана 1 рангу Романа Гладкого назвали “офіцером з багаторічним досвідом служби у Збройних Силах України, який має відповідну військову освіту та значний досвід служби на керівних посадах у ЗСУ”.
Зокрема вказується, що Гладкий у 2020 – 2023 роках обіймав посади заступника начальника Об’єднаного штабу Командування Об’єднаних сил та заступника Командувача Об’єднаних сил ЗСУ.
Також повідомляють, що Гладкий проходив спеціалізовану підготовку в Канаді, а з початком широкомасштабної агресії “виконував завдання на різних напрямках, зокрема, під час організації протидесантної оборони узбережжя в Одесі”.
Також у ЗСУ підкреслили, що упродовж 2018 – 2019 років Гладкий “пройшов усі необхідні перевірки Службою безпеки України, має допуск до роботи з відомостями з найвищим ступенем секретності”.
Це повідомлення зібрало низку обурливих коментарів у соцемережі. Юзери це призначення і саму заяву ЗСУ називали “зрадою”, “ганьбою”, “кумівством” і наголошували, що керівництво ЗСУ жодним чином не прокоментувало інформацію про держзраду, скасування доступу до держтаємниці, російський паспорт дружини і виступи дочки за Росію.
Щодо питання доступу Гладкого до держтаємниці “Українська правда” звернулася по коментарі до СБУ.
Нагадаємо, за даними WSJ, план Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського щодо наступу на Курську область Росії здивував не лише росіян, але й українських бійців, пише The Wall Street Journal. За інформацією деяких джерел видання, Сирський відволікає дорогоцінні резерви живої сили і техніки на новий фронт.