Politerno > Україна і світ > Замість Європи – Мальдіви та Дубай: витік ФСБ розкрив поїздки російських чиновників та депутатів за кордон

Замість Європи – Мальдіви та Дубай: витік ФСБ розкрив поїздки російських чиновників та депутатів за кордон

  • 3 Вересня, 2024
  • 205 Переглядів
  • Comments Off

Після початку війни чиновники адміністрації президента та депутати російської Думи продовжили відпочивати за кордоном. Тепер вони літають на Мальдіви та в Дубай замість Франції та Італії.

Про це свічить масштабний витік даних прикордонної служби ФСБ, пише російське видання “Агенція”. Інформація агрегатора містить дані про тих, хто перетинав кордон Росії останні 10 років.

Перший заступник керівника адміністрації президента (АП) Сергій Кирієнко та заступник голови АП Максим Орєшкін літали у відпустку на Мальдіви після вторгнення Росії в Україну.

Крім того, витік свідчить про те, що голова Ради з прав людини при президенті Валерій Фадєєв міг їздити до Італії після запровадження санкцій, але його представник заперечує цю інформацію.

Що цікаво, Кирієнко літав на Мальдіви у жовтні 2022 року. У приблизний день вильоту Кирієнко вручив Орден Мужності матері вбитого на Херсонщині російського чиновника. Наступного разу він з’явився на публіці через 11 днів. На Мальдівах, згідно з витоком, Кирієнко зустрів початок 2022-го року. Старша дочка першого заступника голови АП Любов Кирієнко з початку війни двічі літала до Індії та одного разу в ОАЕ. У витоку немає даних про перетин кордонів Росії молодшою ​​дочкою чиновника Надією Кирієнко після вторгнення, але раніше, у грудні 2020 року, стало відомо про її французький ВНЖ. Син заступника голови АП та гендиректор «ВКонтактє» Володимир Кирієнко з початку війни виїжджав з Росії до Туреччини, Вірменії та Казахстану.

Ще один заступник голови АП Дмитро Козак, згідно з витоком, від початку війни побував в ОАЕ та Ізраїлі, коли там уже йшла війна з ХАМАС.

Двічі, згідно з витоком, з початку війни їздив за кордон — до Узбекистану — колишній віце-спікер Ради Федерації, екс-секретар генради «Єдиної Росії» та ріо губернатора Республіки Алтай Андрій Турчак.

Глава Чечні Рамзан Кадиров після вторгнення шість разів побував в ОАЕ, двічі – у Саудівській Аравії та Туреччині. У ті самі країни після початку війни летіла й старша дочка глави Чечні Айшат Кадирова. Старший син голови Чечні Ахмат Кадиров після 22 лютого 2022 року літав до Йорданії, Саудівської Аравії, ОАЕ та Азербайджану. Раніше «Агентство» розповіло про використання Каріною, Хеді та Табарік Кадирових паспортів на прізвище Мусаєва для поїздок до Європи до війни. У витоку відсутня інформація про закордонні поїздки Адама, Зелімхана та Елі Кадирових.

Міністр транспорту та екс-глава Курської області Роман Старовойт у вересні минулого року їздив до Узбекистану, а взимку 2024 року літав на кілька днів до ОАЕ, свідчать дані витоку.

З початком війни в Україні депутати Держдуми продовжили активно відпочивати за кордоном, випливає з витоків бази даних перетину кордону Росії.

«Агентство» встигло завантажити та вивчити витоки щодо поїздок 13 парламентаріїв до того, як базу видалили із загального доступу. З початком війни законодавцям довелося змінити напрями, і замість Франції, Німеччини, Італії та США літати до Туреччини, ОАЕ та Мальдів.

Публічно у Держдумі засуджують поїздки за кордон і навіть карають за це.

З 13 депутатів, поїздки яких вивчило «Агентство», тільки четверо (Ольга Акімова, Андрій Альшевських, Зариф Байгускаров і Вадим Білоусов) не мали закордонних поїздок після початку війни. У злиту базу потрапили не всі дані: на це вказує те, що в деяких поїздках можна знайти лише рейс «туди» або лише «назад».

Активніше інших вивчених депутатів після початку війни їздив єдинорос Рахім Азімов. Він двічі відвідав Туреччину (у серпні 2022 року та у серпні 2023 року), один раз – ОАЕ (у січні 2023 року), шість разів – Таджикистан, три рази – Узбекистан, один раз – Казахстан. Усього – 13 поїздок.

Мінімум 12 разів за кордон виїжджав єдинорос Бекхан Агаєв. Він сім разів їздив до Дубаї (вперше, дев'ять днів, на початку березня 2022 року). Тричі він відвідав турецькі курорти, один раз літав у Стамбул (це міг бути рейс до іншої країни з пересадкою). Один раз, у 2023 році, також відвідав столицю Катару Доху.

Заступник глави фракції «Єдина Росія» в Держдумі Олена Аршинова взагалі зустріла початок війни на Мальдівах: вона полетіла туди 22 лютого 2022 року, інформації про зворотний рейс у базі немає. Там вона зустрічала новий 2023 рік. Усього вона була на Мальдівах не менше трьох разів від початку війни. Ще раз, у листопаді 2022 року, вона відвідувала Дубай.

Новий 2023 рік за кордоном зустрів і депутат від «Справедливої ​​Росії» Ігор Ананських: він для цього літав на Пхукет. Також після початку війни він двічі відвідував Дубай — у квітні та жовтні 2022 року.

Зампред Держдуми Олексій Гордєєв після початку війни виїжджав як мінімум двічі: у червні 2022 року до Єревану та у грудні того ж року до Дубаї.

Депутат від КПРФ Михайло Авдєєв їздив за кордон як мінімум шість разів з початку війни: один раз — до Анталії (у квітні 2022 року), чотири рази — до Стамбула і одного разу до Дохи (у серпні 2023 року). Його однопартієць Юрій Афонін виїжджав чотири рази — до Казахстану, Узбекистану, Таджикистану та невизнаної Абхазії.

Єдинорос Григорій Анікєєв щонайменше тричі з початку війни їздив у Дубай (у березні 2022 року, у травні та липні 2023 року). Його колега по партії Рима Баталова у листопаді 2022 року їздила до Ташкента.

Довідково: після початку війни з'явилися численні витоки про те, що російська влада почала обмежувати виїзд високопосадовців та депутатів за кордон. Пізніше частина інформації підтвердилася офіційно. Влітку 2022 року фракція «Єдина Росія» у Держдумі затвердила внутрішнє положення, згідно з яким депутати повинні були повідомляти керівників фракції про запланований виїзд. На початку 2023 року депутатів усіх фракцій зобов'язали повідомляти про поїздки комісію з контролю за довідками.

На початку 2023 року, після скандалів навколо відпочинку в Дубаї депутата закзібрання Вологодської області Дениса Долженка та поїздки до Мексики депутата Курської обласної думи Максима Васильєва з дружиною Світланою, яка незадовго до цього стала депутатом міськдуми Курська, в регіонах розпочали обмежувати виїзд за кордон депутатів місцевих парламентів. В обох випадках регіональних депутатів критикував Андрій Турчак, який займав тоді посаду секретаря генради "ЄР". Долженка він пообіцяв позбавити партквитка (але виявилося, що той не перебуває в ЄР), а дії Васильєва назвав нелюдськими.

Як відомо, у липні Володимир Путін підписав закон про заборону на виїзд депутатів та сенаторів з Росії без попереднього погодження.

Нагадаємо, атака ЗСУ на Курську область викликала занепокоєння у переважної більшості росіян (91%), проте шок, спричинений вторгненням, уже пройшов, після чого підтримка війни зросла.

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE