Президент Володимир Зеленський «максимально скоротив» коло людей, які знали про Курську операцію, адже про контрнаступ на півдні минулого року «знали всі», і це дало змогу росіянам підготуватися.
Про це Зеленський сказав в інтерв’ю NBC News.
За його словами, Україна не попереджала адміністрацію президента США Джо Байдена про плановану операцію в Курській області «не через недовіру». Про такі плани не знали багато інституцій у самій Україні, каже президент.
«Розумієте, це війна, і витік інформації постійний. І він може бути не від людини, а по засобах зв’язку, по будь-яких планах, іноді навіть у закритих штабах», — пояснив він.
Зеленський пригадав, що минулого року, коли Україна готувала контрнаступ на півдні, «були проблеми», адже, за його словами, про це «всі знали, і росіяни знали». Через це окупанти очікували наступу й змогли до нього підготуватися.
Розміщення російських військ, фортифікації та мінування на тому напрямку були заточені під операцію української армії, каже президент.
«Ви не можете боротися, коли всі знають […] Я скоротив максимально коло людей, які знали про цю операцію. І тому вона була дуже несподіваною. Я вважаю, що це одна з причин, чому операція відбулася успішно», — розповів Зеленський.
Слід зазначити, що саме українська влада поширювала новини про контрнаступ задовго до його початку. Зокрема, Зеленський говорив про контрнаступ ще у берені та на початку квітня минулого року, хоча затягнув з його початком аж до літа. У свою чергу американці не розуміли, чому Україна тягне час, адже разом із союзниками належним чином забезпечили Україну військовою допомогою для проведення контрнаступу. Зокрема на початку травня держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Україна має всі необхідні ресурси, у тому числі зброю, для відвоювання територій, які були захоплені з 24 лютого.
Нагадаємо, народні депутати проголосували за призначення Матвія Бідного міністром молоді і спорту, заступника керівника Офісу президента Миколи Точицького міністром культури та стратегічних комунікацій, Наталії Калмикової міністром у справах ветеранів України, Віталія Коваля міністром аграрної політики та продовольства та Германа Сметаніна очільником Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості.