Politerno > Україна і світ > ФБР оприлюднило документи російської операції з дезінформації в Україні та у країнах Заходу

ФБР оприлюднило документи російської операції з дезінформації в Україні та у країнах Заходу

  • 6 Вересня, 2024
  • 167 Переглядів
  • Comments Off

В рамках справи про втручання співробітників RT у вибори США опубліковано внутрішні документи таємної російської кампанії з дезінформації в Україін та у країнах Заходу, які опинилися у розпорядженні ФБР.

Документи свідчать про те, що Кремль запустив кампанію, метою якої було вплинути на політиків, бізнесменів та журналістів у найбільших західних країнах. Операція обговорювалася за участю заступника глави адміністрації президента Сергія Кирієнка, свідчить досьє ФБР.

У досьє йдеться, що ФБР отримала доступ до російських документів, службових записок та протоколів нарад. Серед отриманих матеріалів — у тому числі протоколи зустрічей за участю Кирієнка, представниці адміністрації президента Софії Захарової (на сайті Кремля її названо референтом управління з розвитку інформаційно-комунікаційних технологій), співробітників компаній “Структура” та “Агентство соціального проектування” (АСП), в тому числі Миколи Тупікіна, власника “Структури”. Записи вів політтехнолог Ілля Гамбашидзе.

У записах про зустріч від 13 січня 2023 року, на якій були присутні, зокрема, Гамбашидзе та Захарова, йдеться про те, що про проект було доповідано «президенту». У ФБР припустили, що йдеться про Володимира Путіна.

Також із документів випливає, що кампанія могла йти і всередині Росії, йдеться у свідченнях ФБР. В одній із записок говорилося, що проект “може бути використаний для виборчої кампанії П.”, а в іншій записці описувалося обговорення “Команди Путіна” як приклад для майбутніх кампаній.

ФБР публікує документи, створені АСП для цієї операції з втручання в західну політику.

В одному з опублікованих документів пропонується запустити “систему поширення коментарів у соцмережах”. “Коментарі будуть просувати основні наративи проекту та викликати в аудиторії раціональні (справді, а навіщо НАМ потрібно допомагати Україні?) та емоційні (які ж таки американці негідники) реакції”, — йдеться в документі.

У 26-сторінковому плані АСП щодо проведення кампанії на українську аудиторію її завданням називається формування в країні громадської думки, “сприятливої ​​для досягнення цілей та завдань СВО”.

Генеральні лінії – дискредитація військово-політичного керівництва, розкол еліт, деморалізація ЗСУ, дезорганізація населення. Для цього в документі пропонується писати довгі і короткі пости, залишати коментарі, робити карикатури, відеоролики, створити «фабрики» мемів і відеомемів, а також поширювати фейки різних форматів. У проект також входять регіональні групи в соцмережах, сайт-агрегатор новин, таргетована реклама, мережа телеграм-каналів.

Один із документів АСП називається «Міжнародна конфліктологія».

Проект спрямований на «експлуатацію внутрішньої напруженості» у Німеччині та Франції для “просування інтересів Російської Федерації на міжнародній арені”. Документ має на увазі “штучне створення конфліктів”, описує схему публікації різного контенту (постів, відеороликів, коментарів, статей).

Розробкою кампанії з втручання у вибори США АСП почало займатися восени 2023 року, йдеться у документі.

Для цього було розроблено проект “Старі добрі США”, який частково також оприлюднено у досьє ФБР. У документі заретушовані згадки політиків і партій, але з контексту випливає, що Москва намагається здобути перемогу Дональда Трампа.

Для цього планувалося створювати контент для YouTube-каналу, груп прихильників у соцмережах, груп локальних новин (“новини нашого штату”), коментарів, а також розміщувати таргетовану рекламу і працювати з лідерами громадської думки.

Також у США пропонувалося провести “партизанську медіа-кампанію”.

“Жодних проросійських та/або пропутінських мейнстрімних політиків і скільки-небудь великої кількості таких ЛОМів та виборців у США немає. Доводити правоту Росії безглуздо й нема кому”, — йдеться у програмі цієї кампанії. Тому експлуатувати пропонується невдоволення політикою американської влади та великими витратами США на війну в Україні.

Ще одна кампанія, “Мексиканський пас”, передбачала “проксі-вплив” на американські вибори через настрої в Мексиці.

Проект “комплексної інформаційної роботи в державі Ізраїль” ставив за мету “виривати Ізраїль із загальнозахідного антиросійського порядку денного”, спираючись на сили всередині країни та на діаспору в США. Мета — збільшення числа ізраїльтян, які “підтримують Росію у боротьбі з нацизмом”.

Раніше про кампанії з дезінформації, які Кремль веде на Заході, ставало відомо з публікацій, заснованих на витоках зі спецслужб та аналізі експертів із соцмереж. Публікація ФБР – перший випадок оприлюднення документів, що доводять існування запущених Москвою інформаційних кампаній.

Нагадаємо, російському пропагандисту американського походження Дмитрію Саймсу та його дружині Анастасії в США оголосили звинувачення в порушенні санкційного режиму на користь російського телеканалу “Первый канал”.

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE