Politerno > Україна і світ > Ізраїль передав Україні систему раннього оповіщення про повітряні атаки, але вона досі не працює

Ізраїль передав Україні систему раннього оповіщення про повітряні атаки, але вона досі не працює

  • 14 Жовтня, 2024
  • 284 Переглядів
  • Comments Off

Україна отримала від Ізраїлю систему раннього сповіщення про повітряні атаки, відому як Tzeva Adom.

Про це повідомив посол єврейської держави в країні Михайло Бродський в інтерв’ю «Дзеркалу тижня».

За його словами, процес розтягнувся “на багато місяців”, але тепер його можна вважати завершеним.

«Ми виконали свої обіцянки і передали українській стороні все, що маємо передати», – наголосив він.

На запитання, чому ця система досі не почала працювати, Бродський зазначив, що за її впровадження відповідає вже українська сторона. Він рекомендував звернутися за коментарем до відповідних відомств.

Також у посла запитали, чи Україна може розраховувати на старі системи Patriot, які Ізраїль збирається зняти з озброєння, оскільки вони були передані американцями ще на початку 1990-х років. Бродський повідомив, що остаточного рішення ще немає, тому що зараз Ізраїлю потрібні всі системи ППО, щоб відбивати ракети з Ірану, Ємену та Іраку. Подальшу долю цих Patriot держава визначить разом із США, додав він.

Про те, що Ізраїль працює над передачею Україні системи раннього попередження про повітряні атаки, стало відомо у 2023 році. Вона здатна виявляти запуски ракет та безпілотників, розраховувати траєкторію їхнього польоту та з високою точністю обчислювати координати місця падіння. Це звужує радіус потенційно небезпечної зони для людей під час обстрілу. Також система визначає, скільки у мешканців, що перебувають під загрозою, є часу на пошук укриття.

Випробування Tzeva Adom у Києві розпочалися навесні 2023 року. Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук висловлював надію, що її буде розгорнуто у шести містах країни з населенням понад мільйон людей.

Нагадаємо, Конституційний суд України продовжив ще на рік повноваження керівнику секретаріату Віктору Бесчастному, який досягнув 65-річного віку, а у 2004 році був одним із ініціаторів «референдуму» у Донецьку про фактично від’єднання області від України.

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE