Зображення одного з відеосюжетів на ютубі після початку “курської операції”
За даними джерела Reuters у Генштабі ЗСУ, внаслідок контратак Росії Україна втратила понад 40% території Курської області, над якою встановила контроль із серпня.
“Щонайбільше ми контролювали близько 1 376 квадратних кілометрів, зараз, звичайно, ця територія менша. Противник посилює свої контратаки.
Зараз ми контролюємо приблизно 800 квадратних кілометрів. Ми будемо утримувати цю територію стільки, скільки це буде доцільно з військової точки зору”, – повідомило джерело Reuters в українському Генштабі.
Джерело в Генштабі також повідомило, що район Курахового зараз є найбільш загрозливим для Києва, оскільки російські війська просуваються там на 200-300 метрів на день і вже зуміли прорватися на деяких ділянках.
За словами джерела, зараз в Україні воюють близько 575 тисяч військовослужбовців РФ, і Росія має намір збільшити чисельність своїх військ до 690 тисяч.
Джерело в українському Генштабі також повідомило, що військові вжили заходів для посилення протиповітряної оборони над Києвом і планують аналогічні кроки для Сум та Харкова.
У суботу президент Володимир Зеленський заявив, що російський правитель Володимир Путін поставив завдання витіснити українські сили з Курської області до 20 січня, коли має відбутися інавгурація новообраного президента США Дональда Трампа.
Раніше американське видання Foreign Affairs писало, що для наступу у Курській області головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський вивів елітні сили з лінії фронту в Донецьку та Харкові.
Українські військові блогери також зазначали, що Генштаб основні резерви перекидає на курський напрямок. Тобто, попри обвал фронту на Донбасі, бої на російській території є для українського керівництва пріоритетом.
“Гірше того, Україна послабила свої позиції на Донбасі, перекинувши звідти досвідчені підрозділи до Курської області Росії”, – писало видання NYT.
Нагадаємо, до російського “розстрільного списку”, який Росія запланувала у разі захоплення України, входили вчителі, ветерани АТО, журналісти, священники тощ