Не май сто друзів, май одного друга – мера. Народна приказка мала б звучати саме так.
Конструкція влади міського голови Тернополя Сергія Надала складається з двох блоків – управлінського та бізнесового. Об’єднує їх одна риса – особиста довіра мера до людей, які займають керівні позиції. Управлінська єрархія Сергія Віталійовича вибудовувалася ним з моменту приходу в головний кабінет на Листопадовій. Усі його заступники, окрім Ігоря Крисоватого – якого міський голова узяв на роботу у 2020 році в рамках домовленостей з його батьком відносно університетської землі для учасників АТО – йдуть з ним ніздря в ніздрю з часів першої каденції. Бізнесова ж ланка конструювалася з часом – хтось ставав дуже близьким, як Михайло Гладкий, хтось просто близьким, як Матла чи Гуда, а хтось приходив і згодом зникав.
Але є в оточенні Сергія Надала й особлива група людей – вона загалу невидима і значною мірою охоплює перші дві. Це друзі дитинства, студентства і друзі цих друзів. Дехто з них мають посади в управлінському блоці. Скажімо, точно можна визначити, що начальник відділу земельних ресурсів Віктор Кібляр перетинатися з Сергієм Надалом у Тернопільському комерційному інституті, де майбутній мер навчався до 1994 року. До речі у цьому ж інституті навчався секретар міської ради Ігор Гірчак. Декого з підлеглих мер Тернополя знає з часів навчання у тоді ще ТАНГу.
Окреме місце в системі координат влади Сергія Надала займають керівники комунальних підприємств. Саме вони здебільшого і є його давніми друзями-товаришами. Найбільш відомі серед них та найближчі «до тіла»: директор КП «Тернопільбудінвестзамовник» Роман Кришталовський та його рідний брат Володимир, директор КЖЕМ «Сонячне» Степан Красуля, директор КП «Підприємство матеріально-технічного забезпечення» Олег Фляк та директор КП «Масив» Михайло Гумен.
Близьким до мера є і начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю Тернопільської міської ради Михайло Горішний. Хоча, за деякими даними, в оточення Сергія Віталійовича його привів хтось з вищезгаданих панів.
Взагалі все це люди з однієї тусовки, усі вони дружать, разом відпочивають й спільно наживаються на Файному місті.
Ми з першого класу разом…
Але є в умовній групі «друзі дитинства» особлива людина, яку в оточенні Сергія Віталійовича називають його однокласником. Видання «Наші гроші» свого часу теж зазначало, що керівника цілої низки компаній та мера Тернополя об’єднує 17-та школа. Звати цього чоловіка Юрій Романович Пилипчук.
Юрій Пилипчук народився у 1974 році, у той час, як Сергій Надал – у перший день 1975-го. Але Сергій Віталійович, згідно із біографічною довідкою, закінчив школу у 1991 році, отже, робимо висновок, що він пішов до школи в 6 років разом з дітьми 74-го року народження.
Politerno вийшло на контакт з одним із однокласників Сергія Віталійовича з фотографії нижче і він підтвердив, що Юрій Пилипчук справді навчався з разом ними, але після закінчення 8-го класу дітей розділили. Тоді впроваджувалася практика поділу учнів за напрямками. Юрій Пилипчук опинився серед тих, кого перевели в інший клас, а тому його немає на груповій фотографії з останнього дзвоника Сергія Надала.
Випускний клас Сергія Надала – майбутній мер Тернополя ще з густою шевелюрою
За деякими даними, Юрій Романович Пилипчук є об’єднавчою ланкою більшості із згаданих вище осіб. Зокрема, він навчався на одному потоці, а можливо і в одній групі у ТНТУ разом з Володимиром Кришталовським – рідним братом директора КП «Тернопільбудінвестзамовник» Романа Кришталовського. Згодом родини Пилипчуків та Кришталовських стануть ядром земельно-будівельних схем Сергія Надала.
На фото зліва направо: сім’я Пилипчуків, сім’я Горішних, Руслан Вовк, Юлія Гуцул-Наноцька (сестра Галини Пилипчук) та сім’я Романа Кришталовського – зустріч нового 2019 року у Кракові
Юрій Пилипчук
Ми не змогли встановити контакт з Юрієм Романовичем, аби почути особисто від нього, чи ходив він з Сергієм Віталійовичем на шкільні дискотеки. У міського голови, звісно, про таке запитувати – марна справа. Але, судячи з того, що ми побачили, вивчаючи підприємницький шлях Юрія Пилипчука – вони з Сергієм Надалом не просто однокласники, вони й на дуже близьку рідню тягнуть!
Про Юрія Пилипчука та його дружину, доньку колишнього керівника КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Леоніда Наноцького – Галину, й піде мова у цьому журналістському розслідуванні.
Попереджаємо, описуючи усю отриману інформацію, на виході ми отримали доволі масштабний текст. Без усіх подробиць матеріал втратив би сенс, адже, на нашу думку, сім’я Пилипчуків є особистим «гаманцем» мера Тернополя. В першу чергу це стосується великої будівельної компанії, якою управляє однокласник Сергія Надала. Також на Пилипчуків записана якась шалена кількість фірм та майна, а лояльність і навіть покірність з боку міської ради та комунальних установ давно б мала привернути увагу правоохоронних органів.
💫 Орбіта «Меркурія»
Галина Пилипчук є засновницею будівельної компанії «Меркурій», яка від дня свого заснування мала привілейоване становище на будівельному ринку Тернополя й дуже швидко побудувала, як мінімум, 12 житлових багатоквартирних будинків. Низка об'єктів на даний час в процесі будівництва. Ще кілька, як ми розуміємо, в «розробці».
Скріншот з фейсбук-сторінки пані Галини
Чому «Меркурій»? Напевно тому, що ця планета найближча до Сонця, як і власники компанії до мера Тернополя Сергія Надала.
- СКРІНШОТ З FACEBOOK-СТОРІНКИ
А ще сім’ї «однокласника» Сергія Надала належить близько 40 компаній та багато нерухомості.
Компанії Юрія Пилипчука
Компанії Галини Пилипчук
Приватне підприємство «Меркурій Вест» увірвалося в забудову Тернополя на початку 2014 року. Це був розпал першої мерської каденції Сергія Надала. Колишній податківець вирішив, що домовлятися з будівельними компаніями і мати свій «відсоток» - добре. Схема інвестиційних угод працювала і можна було непогано «прикурювати».
Але дуже швидко, розібравшись у ситуації, Сергій Віталійович збагнув, що набагато вигідніше будувати самому і усі «вершки» з продажу нерухомості збирати власноруч. Ну як власноруч... Посада міського голови і кляте декларування цього не дозволяли. І ось тут згодилися Юрій та Галина Пилипчуки.
«Меркурій» відразу ж вліз у проєкти, які обросли гучними скандалами. Одним з перших «зальотів» став скандальний будинок на Громницького, 4а на території 9-ої школи, в якому навіть засвітився незмінний начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю Тернопільської міської ради Михайло Горішний.
Хлопці ще були неотесаними та «спраглими», а тому дуже поспішали й робили помилки.
Ось дружина Михайла Горішного зазначена в історії реєстраційної інформації ОК «ЖКБ Громницького»:
Згодом йому це пригадали активісти, провівши через сміттєву «люстрацію».
Інший «зашквар» Пилипчуків - висотка на Яреми, 14. Позови щодо будівництва цього будинку розглядаються дотепер.
Згадувалося в інфопросторі й про ОК «Сонячний-2015» з його гаражами у парку Нацвідродження поблизу 23-ої школи.
Більшість із згаданих 40 компаній Пилипчуків – це обслуговуючі кооперативи, на які підставні особи переоформляли отримані від міської ради ділянки. Іноді ці ділянки просто віддавалися у власність фірмам Пилипчуків, як, скажімо, це сталося у 2019 році з ОК «Нова оселя». Ділянку на Чернівецькій подарували Юрію Пилипчуку і тепер БК «Меркурій» там будує висотку:
Цікавим та показовим прикладом «всемогутності» Юрія Пилипчука є будинок на вул. Білогірська, 26-а, замовником якого виступило ГУ СБУ у Тернопільській області та якому належить ділянка під ним.
Що цікаво, дві квартири та два гаражі у цьому будинку має син заступника міського голови Тернополя Івана Хімейчука - Петро. Ці квартири у декларацію пана Івана не потрапили.
Не можемо не відмітити й житловий комплекс, зведений «Меркурієм» на Дружбі по вулиці провулок Цегельний, 1-д, який називається «День і ніч».
Про цей будинок ми розповідали у матеріалі про квартиру ексголови Тернопільської ОДА Володимира Труша, яку оформили на його доньку. Тоді ми припустили, що ця нерухомість могла стати подякою Володимиру Любомировичу за плідну співпрацю від мера Тернополя. Тепер це припущення заграло новими фарбами...
Нежитлові приміщення та квартиру у цьому будинку має і сам забудівник - Юрій Пилипчук.
ОК «ГК Автопромінь» - теж цікаве підприємство Пилипчуків, в якому частку мав заступник начальника управління-начальник відділу аудиту публічних функцій Управління внутрішнього аудиту у Державній митній службі Юрій Куц та його дружина, директор Департаменту методології Державної податкової служби Мар'яна Куц. Воно також має будівельний «приціл».
Річ у тому, що свого часу навколо гаражів ТДНТП «Промінь» вирували неабиякі пристрасті. Керівництво заводу упродовж багатьох років роздавало землі направо-наліво і величезна ділянка під гаражами опинилася у власності міста. А саме - барабанний дріб - у власності КП Фірма «Тернопільбудінвестзамовник», яке очолює давній товариш, як Юрія Пилипчука, так і самого Сергія Надала - згаданий нами на початку статті Роман Казимирович Кришталовський. Його дружина Руслана Володимирівна числиться партнеркою Пилипчуків у більшості їхніх компаній.
Брат пана Романа - Володимир Казимирович - як ми вже зазначали на початку статті, теж бере участь у справах Юрія Пилипчука. Панам Юрію та Володимиру, а також Володимиру Назвальському, належать три земельні ділянки на Дружбі на перетині Чумацької-Михалевича, на яких планується будівництво багатоквартирного будинку ОК «Перша лінія».
Завершуючи ж тему ОК «ГК Автопромінь» та земельної ділянки під гаражами, дозволимо собі спрогнозувати, що рано чи пізно там з'явиться комплекс будинків компанії «Меркурій».
⚖️ Перша справа проти будівельної мафії Тернополя
У червні 2015 року Головне слідче управління Нацполіції розпочало кримінальне провадження №12015000000000367 за ч. 2 ст. 364 КК України. Зазначалося, що у 2013-2015 роках посадовці Тернопільської міськради та підконтрольні їм службові особи комунальних підприємств - КП «Підприємство матеріально-технічного забезпечення» (керівник Олег Фляк), «Масив» (керівник Михайло Гумен), «Тернопільбудінвестзамовник» (керівник Роман Кришталовський) та КЖЕМ «Сонячне» (керівник Степан Красуля) - без проведення земельних торгів під приводом укладання інвестиційних договорів та договорів про будівництво безоплатно передали чотирьом кооперативам і п’ятьом фірмам об’єкти забудови на землях територіальної громади з відносно незначними зобов’язаннями. Надалі ці підприємства мали безоплатно набути права власності на землю.
У квітні 2016 року для встановлення суми збитків було призначено оціночно-земельну експертизу. У жовтні експерти запросили у слідчих правовстановлюючі документи на 17 ділянок. Виявилося, що ці документи знаходяться у виконкомі Тернопільської міськради, який на запит видати папери відповів відмовою. Суд надав слідчим доступ до цих документів з можливістю вилучення їх оригіналів.
По справі проходили згадані нами компанії Пилипчуків: ОК «Гаражний кооператив «Автопромінь», бенефіціаром якого значився згаданий нами тесть Юрія Романовича - Любомир Наноцький; ОК «ЖБК «Громницького», серед засновників якого, окрім пана Юрія, пані Галини та Оксани Горішної, були Олег Лук’янець – брат дружини директора КП «Тернопільбудінвестзамовник», а також Світлана Кашенець, яка разом з Юлією Гуцул-Наноцькою є співзасновниками садово-городнього товариства «Росинка»; ОК «ЖБК «Яреми-14»; ОК «Сонячний-2015».
Також у проваджені фігурували ТОВ «ДК СОФТ» Андрія Водвуда та Володимира Михайлюка, ПП «Околиця Тернопіль» скандального Романа Семерка, ПП «Креатор-Буд» Ігоря Гуди, ТОВ «Ексклюзивбуд Плюс» Ярослава Бабія і Мехмета Шахін та невідоме ТОВ «ВШ-Маркет».
Але, судячи зі всього, кримінальну справу зам'яли. Згодом, як може переконатися читач, згадані фігуранти розгорнулися ще ширше та й «апетити» збільшили в рази.
💼 Не будівництвом єдиним
Обслуговуючих кооперативів у Пилипчуків, як вже було сказано, багато, з ними все зрозуміло - це будівельна ланка умовної великої «корпорації» сім'ї «однокласника» Сергія Надала. На ці фірми переводилися різні ділянки, які від міської ради отримували близькі до Пилипчуків люди або просто підставні особи.
Але є у цієї «мегауспішної» родини й фірми, які мають інші функції.
Скажімо, на ТОВ «ВКП ЗБРУЧ» оформлено оренду 4-ох земельних ділянок під торговими приміщеннями на центральному ринку по вул. Андрея Шептицького, 24.
Був у сім'ї Пилипчуків свого часу й охоронний бізнес - ТОВ «Максима - Т». У 2018 році охоронці агенції «Максима» захищали незаконне будівництво так званої «вуличної академії» у парку Нацвідродження і навіть побили двох тернополян. Цей бізнес у Юрія Пилипчука був спільним з родиною Кришталовських. За нашими даними, згодом охоронців, або, як їх зазвичай називають, «тітушок», перевели у ще одну компанію Пилипчуків-Кришталовських - «Роял Контракт». Саму ж «Роял Контракт» відпродали колишньому заступнику Сергія Надала - Володимиру Камінському.
Саме тому ТОВ «Максима - А», що належить ТОВ «Максима - Т», зайнялася звичним для друзів мера Тернополя будівництвом й зводить багатоповерховий будинок на Львівській 22, 24.
Чим займається ще одне підприємство Пилипчуків ТОВ «Тернопіль Трейд Інвест» - незрозуміло. Але, що цікаво, офісом компанії вказано адресу Торговиця, 5-б. Земельна ділянка на цьому місці належить комунальному підприємству Тернопільської міської ради - «Підприємству матеріально-технічного забезпечення», яке очолює ще один давній товариш Юрія Пилипчука та довірений підлеглий Сергія Надала - Олег Фляк.
На цьому місці знаходиться ось такий невеликий офісний центр, хто його побудував - невідомо. Але, вірогідно, мова йде про колишню зупинку громадського транспорту, свого часу оформлену на тещу Юрія Романовича. Далі ми розповімо про «зупиночний кейс» більш детально.
ТОВ «ПІҐА» - теж цікава компанія Юрія Пилипчука. У її власності знаходяться «зелені» ділянки по вул. Торговиця, прямо навпроти «Орнави».
Щоб об'єднати їх в один суцільний прямокутник Юрій Пилипчук на себе особисто доорендував у міської ради ділянку посередині.
🏢 Нерухомий гаманець
А тепер зробимо огляд нерухомого майна Юрія та Галини Пилипчуків - того, що записано на членів сім'ї.
Юрій Пилипчук
Почнемо з пана Юрія й того, що, на нашу думку, заслуговує на увагу. Невеликими приміщеннями та сільськогосподарською землею текст розтягувати не станемо.
Одразу ж переносимося на набережну Тернопільського ставу в район «Циганки». За адресою Білецька, 47 уже кілька років, як височіє розкішний шестиповерховий житловий комплекс «Портофіно», який побудував підприємець Володимир Фіголь. Тернополяни мабуть вже звернули на нього увагу. Кажуть, у цьому домі найдорожча нерухомість в місті.
Юрію Пилипчуку у цьому розкішному ЖК з підземним паркінгом належать дві квартири під 200 кв.м. кожна та два нежитлових приміщення.
Кожна з квартир без ремонту на ринку нерухомості Тернополя оцінюється у 330 000$. Ось схожі, а можливо й ті самі квартири.
До речі, рієлтор Ігор Олексів - чоловік теж рієлторки Маріанни Козар, котра була серед гостей на весіллі доньки Сергія Надала - Анастасії Родрігес. Це означає, що вона дуже близька до мера Тернополя.
Два приміщення по 17 метрів - вірогідно, місця у підземному паркінгу.
Належить Юрію Романовичу й приміщення на 67 кв. м. у ЖК «Затишний двір» на Текстильній, 24-г, яке на замовлення комунального підприємства все того ж Романа Кришталовського «Тернопільбудінвестзамовник» звів ще один наближений до Сергія Надала забудівник, теж людина з оточення його друзів і теж вже згаданий нами в контексті кримінального провадження за 2015 рік - Водвуд Андрій Ярославович.
Про незаконні гаражі поруч з цим будинком ми писали у липні 2023 року.
З десяток земельних ділянок має Юрій Пилипчук у Великому Ходачкові Підгороднянської громади. На них він встановив кілька сонячних станцій. Це його спільний з Кришталовськими бізнес. Такі ж плануються у Кабарівцях, де пан Юрій має ще трохи землі.
У власності Юрія Пилипчука перебуває й досить велика ділянка на Прикарпатті у Верховинському районі в с. Ільці, присілок Підпогарь. Поруч з ним чотири ділянки має все та ж Руслана Кришталовська та ще дві Олена Водвуд, згаданого нами забудівника на Текстильній. Там, вірогідно, невдовзі з'явиться відпочинковий комплекс або котеджі. Принаймні ще три роки тому їх не було.
А ще у Юрія Романовича в суборенді є дуже цікава земельна ділянка біля пам'ятника героїв Євромайдану та довгобуду бібліотеки.
Цей кейс, як і більшість інших, дуже красномовно демонструє рівень «кришування» Пилипчука з боку міської ради.
Сама ділянка знаходиться прямо на площі Героїв Євромайдану. Щоправда, суборенда у Відділу технічного нагляду Тернопільської міської ради оформлялася ще у 2014 році, як тільки сам відділ отримав її в оренду.
Згодом там встановили тютюново-алкогольний кіоск і Юрій Пилипчук довший час заробляв на цій ділянці.
Діяла суборенда до 31 жовтня 2023 року, а тому невідомо, чи має до неї відношення Юрій Романович зараз.
Слід відзначити, що зазначену ділянку пан Юрій відхопив під час «розпилу» старих автобусних зупинок. Ми обіцяли розповісти про нього.
Протягом 2012-2014 років Тернопільська міська рада з барського плеча безоплатно передала Відділу технічного нагляду 34 земельні ділянки під зупинками громадського транспорту. Ну а цей відділ практично одразу «злив» ці ділянки в суборенду потрібним людям.
Внаслідок подальших махінацій суборендарі ділянок отримали право будувати на них магазинчики чи генделики. Кажуть, у 70-80-их роках на місці ділянки Пилипчука справді була зупинка громадського транспорту.
До речі, суборендарем земельної ділянки на вул. Бережанській, що біля церкви Святого Великомученика Пантелеймона Цілителя стала дружина Юрія Романовича, а земельну ділянку під зупинкою «Автовокзал», що на вул. Живова, тоді ж було передано в суборенду Вірі Андріївні Наноцькій - тещі пана Юрія. Ми теж згадували про це вище.
Ось з таким цікавим персонажем ми маємо справу.
Дуже цікаве майно у Юрія Пилипчук ми знайшли за адресою Руська, 10 в самісінькому центрі Тернополя поблизу медуніверситету.
За документами, на правах приватної власності Юрію Романовичу належить приміщення або ж квартира у цьому будинку. У старому реєстрі така невизначеність допускалася. У виписці зазначається, що підставою виникнення права власності є договір купівлі-продажу ВТА 231003, ВТА 231004 від 07.11.2012 та акт передачі комунального майна Управлінням обліку та контролю за використанням комунального майна Тернопільської міської ради від 30.11.2012 року.
Отже, 1/100, або ж квартира/приміщення, як нам пояснили фахівці, належала Тернопільській міській раді і в 2012 році опинилася у власності Юрія Пилипчука. Ті ж експерти додали, що, є два варіанти щодо цієї нерухомості: або це була неприватизована квартира, яка після смерті власників дісталася міськраді, або це нежитлове приміщення на першому поверсі, яке належало місту. За скільки придбав та чи взагалі придбав це майно Юрій Пилипчук - невідомо.
Про квартиру та приміщення пана Юрія у зведеному його «Меркурієм» будинку на вул. провулок Цегельний, 1д по сусідству з Володимиром Трушем - ми вже згадували.
Галина Пилипчук
Переходимо до Галини Леонідівни Пилипчук. І починаємо з групи нежитлових приміщень площею 113.7 кв. м. на Білогірській, 1, оформлених на пані Галину три місяці назад.
За цією адресою знаходиться приміський автовокзал.
Йдеться про приміщення колишньої забігайлівки «Топільче»:
Земельну ділянку під ними на правах користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій) у травні 2023 року передали ОК «ЖКБ Росинка» Юрія та Галини Пилипчуків.
Тому ж ОК «ЖКБ Росинка» в листопаді 23-го міська рада дала дозвіл на встановлення сервітуту на ділянці з кад. ном. 6110100000:12:018:0214 терміном на три роки для проходу, проїзду та складування будівельних матеріалів за адресою вул. Митрополита Шептицького.
Вірогідно, на цьому місці з'явиться невеликий торговий центр.
Йдемо далі. У власності Галини Леонідівни знаходяться 11 ділянок на вул. Чайковського.
З ними пов'язана історія, яку ми описували в матеріалі про чиновницю Тернопільської міської ради Сагат Тетяну Миронівну. Зокрема, що 6 вересня 2019 року Тернопільська міська рада безоплатно віддала три земельні ділянки по 10 соток комунальної землі Степаняну Олександру Віталійовичу, Добровольському Юрію Володимировичу та Тимофтею Івану Яковичу.
Ділянку Степаняна забудували відразу, зараз там продають таунхауси. А дві ділянки Добровольського та Тимофтея 23 жовтня 2019 року були оформлені на Тетяну Сагат на праві оренди.
У декларації за 2019 рік вказані ділянки опинилися у власності пані Сагат.
Далі ці ділянки, на яких вирили котлован під ще один комплекс таунхаусів, поділили на менші. Ці маленькі ділянки передали у власність на підставі договорів дарування Галині Пилипчук. Ось така щедрість підлеглої Сергія Надала до дружини Юрія Пилипчука.
У згаданому нами ЖК «Затишний двір» на Текстильна 24-г, де у Юрія Пилипчука є нежитлове приміщення на близько 70 «квадратів», пані Галині належить гараж XIV. А у сусідній новобудові під номером 24-е Галина Леонідівна обзавелася приміщеннями на 74,3 кв.м.
Нагадаємо, цей комплекс зводив підприємець Андрій Водвуд, до якої Пилипчуки не мають відношення. У нас є підозра, що майно у «Затишному дворі» лише оформлено на Пилипчуків, справжній власник просто не може його «світити» офіційно, як і багато чого іншого.
А ще Галина Леонідівна є власницею 4-ох приміщень по вул. Торговиця, 1-в.
Кілька приміщень має пані Галина у будинках, які зводила її фірма «Меркурій», зокрема, на вул. Овочева, 9 та на згаданій нами вул. Громницького, 4-а.
Є у неї офісне приміщення в центрі на вул. Коперника, 3.
Ну і, звісно ж, як не відмітити площу Героїв Євромайдану, 4-а. Тут у Галини Пилипчук приміщення магазину на майже 30 метрів. До речі, за деякими даними, це теж колишня зупинка громадського транспорту.
Не падайте - це приміщення пані Галині подарували, як згадані нами ділянки на Чайковського.
Є у Галини Леонідівни і двокімнатна квартира загальною площею 138,5 кв. м. із житловими 29 кв. м. на Куліша, 2.
І навіть будинки в Касперівцях та Малашівцях.
І ось тут робимо ще одну зупинку. В селі Малашівці Тернопільської громади пані Галині належить будинок на вулиці Незалежності, 1Б. А ще, поруч з цим будинком, Тернопільська ОДА володіє земельною ділянкою рекреаційного призначення кад. ном. 6122685400:02:001:0389 площею 1.6003 га.
Сервітут на цю ділянку отримав ніхто інший, як син Пилипчуків - Юрій Юрійович.
Такі ж сервітути оформлено на колишнього заступника начальника управління Державної пенітенціарної служби України в Тернопільській області, близького друга сім'ї Пилипчуків Руслана Вовка та рідну сестру Галини Пилипчук - Юлію Леонідівну Гуцул (Наноцьку), яка зненацька стала ще й власницею будинку за адресою вул. Незалежності, 1А. А ще неподалік у матері пані Галини є садовий будинок.
Руслан Вовк був на груповій фотографії з Кракова на початку статті. Там де Пилипчуки, Горішні та Кришталовські святкували Новий рік. Є й інші фото, адже він дуже близький друг сім'ї Пилипчуків.
Цілком зрозуміло, що власність на будинки в Малашівцях сестри Галина Пилипчук та Юлія Гуцул отримували для того, щоб мати підстави для сервітуту. Ну а сервітут відкриває двері для подальшого захоплення основної ділянки.
А ще Юлія Гуцул-Наноцька, як могли помітити читачі, має будинок поруч із сестрою у згаданих нами Касперівцях. Звісно, обидва літні будиночки знаходяться на березі річки й, вірогідно, ми маємо справу з невеликою відпочинковою базаю. Але у Малашівцях прямо на березі ставу, напевно, з'явиться щось масштабніше та яскравіше.
На цьому місці ми хотіли завершити перелік активів Юрія та Галини Пилипчуків. Але ж суцільне свято життя цієї родини не припиняється ні на мить. Як і родини Кришталовських.
Річ у тім, що, заглянувши у реєстр нерухомості щодо будинків Юлії Гуцул у Касперівцях та Малашівцях, ми помітили записану на неї ділянку на вул. Бригадній.
Звісно нас зацікавила й ділянка поруч з ділянкою пані Юлії. Ми не здивувалися - вона належить все тій же дружині керівника КП Фірма «Тернопільбудінвестзамовник» Романа Кришталовського - Руслані Володимирівні.
Схема стандартна для «будівельного клану» Пилипчуків. У 2014 році Тернопільська міська рада передає безоплатно у власність Юлії Гуцул ділянку з кад. ном. 6110100000:01:009:0070. Тоді як раз відбувався процес заснування ПП «Меркурій» і пан Юрій з дружиною починали застопорювати місця під майбутні забудови.
А у лютому 2021-го сусідню ділянку віддають Руслані Кришталовський. Після чого пані Юлія та пані Руслана передають ділянки ОК «ЖБК Меркурій Вест - 1», який, своєю чергою, замовляє будівництво багатоквартирного будинку будівельній компанії «Меркурій».
На цьому місці у 2026 році «Меркурій» планує здати ЖК «Бригадний», який розпочав зводити у 2023-му.
Після того, як спливла інформація щодо участі в сімейних схемах сестри Галини Пилипчук, ми вирішили дізнатися, а чи не записані якісь активи на дітей Пилипчуків. Про сина, Юрія Юрійовича, ми вже згадали. Окрім сервітутної ділянки в Малашівцях на його ПІБ в Тернопільській області ми нічого не знайшли.
А от на доньку Пилипчуки записали низку цікавих активів.
Христина Пилипчук
В першу чергу це власність на 4-и приміщення за адресою Торгвиця, 5-г неподалік центрального автовокзалу.
Ділянка під ними знаходиться в оренді в Христини Юріївни до 2025 року. У 2020-му році на сесії Тернопільської міської ради під головуванням Сергія Надала депутати вирішили припинити договір з відділом технічного нагляду та передали ділянку в оренду доньці Юрія Пилипчука.
У 2021 році тут відбулася «Реконструкція існуючої будівлі торгово-побутового призначення із зупинкою громадського транспорту»:
На Митрополита Шептицького, 6 Христині Пилипчук належать відразу 5 приміщень.
Це реконструйована під офісний центр зупинка громадського транспорту.
На площі Героїв Євромайдану, 4-а, поруч з приміщенням магазину матері, має своє і Христина.
Поруч із будинком на Пантелеймона Куліша, 2, де у Галини Пилипчук є дивна двокімнатна квартира на 138,5 кв. м., на її доньку Христину записано два приміщення на торгових рядах з адресою П. Куліша, 2-а.
На Чубинського, 1а, поруч із 23-ою школою та будинком, у який 2 грудня 2024 року поцілив російський «Шахед», в Христини Пилипчук приміщення 6.
Ну і остання нерухомість Христини Юріївни - найкоштовніша, адже знаходиться в самісінькому серці Тернополя на вул. Сагайдачного, 3, 5, 7. В реєстрі нерухомості вона так і вказана - Сагайдачного, 3-5-7.
Це торгові зали на 20,3 кв.м., 67,7 кв.м., 30,5 кв.м. та 22,9 кв.м. Також це операційний зал на 20,5 кв.м. А ще кабінети на 9,9 кв.м., 10,9 кв.м, та 7,4 кв.м. Ну і примірочна на 11,4 кв.м. та інші технічні приміщення. Як бачимо, оформлені вони були на Христину Пилипчук у 2016 році договором дарування.
⚠️ Замість висновку
Ми справді просимо пробачення у читачів за такий «лонгрід», але, надіємося, ви зрозуміли, чому перелічити усі ключові активи сім'ї Пилипчуків було важливим. Ми дуже хотіли, щоб ви запам'ятали ці незлічені пам'ятники корупції, якими під дахом міського голови Сергія Надала зуміла обзавестися родина його однокласника. Коли будете знову і знову натикатися в Тернополі на усі ці будинки, торгові точки та офісні центри - згадуйте Юрія та Галину Пилипчуків.
Для пересічних тернополян міська рада та кабінети чиновників - це суцільний «Форт Байяр», або ж смуга перешкод. Це стояння в чергах, оббивання порогів нахабних держиморд, бюрократія та постійні відмови - «прийдіть пізніше».
А от для однокласників та друзів Сергія Надала - будівельні компанії, безкоштовні ділянки, на яких скоро не вистачатиме рідних та друзів, відчинені кабінети та погодження будь-яких забаганок. Мер Тернополя вирішив, що наше з вами місто належить йому, неначе удільне князівство. Та й тернополяни, мабуть, таки його смерди, якщо неначе зазомбовані обирають знову і знову мером.