У Тернополі на вулиці Чайковського здійснюються підготовчі роботи для будівництва котеджів на земельних ділянках, які через злочинну схему опинилися у власності чиновниці Тернопільської міської ради.
Так, днями видання «20 хвилин» випустило матеріал про те, що на вулиці Чайковського будують двоповерхові будинки із мансардою і підвальним поверхом. Йшлося про те, що тут нещодавно зареєстрували 9 дозвільних документів — повідомлення про початок будівельних робіт «Будівництво індивідуального житлового будинку (зблокованого типу) за адресою вул. Андрія Чайковського, м. Тернопіль».
Також зазначається, що будинків насправді буде 10, так як замовнику поки що відмовили у реєстрації одного об’єкту в зв’язку із відсутністю додаткового дозволу для будівництва на двох ділянках.
Видання зазначає, що на сесії Тернопільської міської ради 6 вересня 2019 року затвердили проєкти землеустрою та передали громадянам безоплатно у власність ділянки для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд за адресою вул. А.Чайковського, згідно з додатком.
Відповідно до додатку, Степанян Олександр Віталійович, Добровольський Юрій Володимирович та Тимофтей Іван Якович безкоштовно отримали по 10 соток комунальної землі.
Але, дослідивши власність на згадані ділянки, Politerno робить висновок, що як мінімум Добровольський Юрій Володимирович та Тимофтей Іван Якович – є підставними особами.
Справа у тім, що дві ділянки по 10 сотих, власниками яких є ці особи, в істотних змінах до декларації за 2019 рік вказала заступниця директора з фінансової діяльності КП ТМ «Тернопільміськтеплокомуненерго» Тернопільської міської ради Сагат Тетяна Миронівна.
Виходить, що 6 вересня 2019 року Тернопільська міська рада безоплатно віддала ділянки Юрію Добровольському та Івану Тимофтею. А вже 23 жовтня 2019 року ці ділянки були оформлені на Тетяну Сагат на праві оренди. Зміни до декларації подано 30 жовтня 2019 року.
А вже у повній декларації за 2019 рік вказані ділянки опинилися у власності пані Сагат.
Слід зазначити, що ця жінка недовго навіть пропрацювала головним спеціалістом відділу земельних ресурсів Тернопільської міської ради.
У декларації за 2023 звітний період Тетяна Сагат все ще вказує ці ділянки, як свою власність.
Ми з повагою ставимося до роботи наших колег з «20 хвилин», але не зрозуміло, чому у згаданому матеріалі не зазначається цей важливий момент. Навіть у поверхновому огляді у пошуку Google, можна знайти згадку про пані Сагат.
Утім, «20 хвилин» згадує, що одну із трьох колись виділених ділянок вже забудували. Йдеться про ділянку третього «улюбленця долі» Олександра Степаняна. На сайті Dim.Ria можна знайти оголошення про продаж там «сирих» двоповерхових таунхаусів. Ціна кожного — 120 тисяч доларів, тобто майже 5 мільйонів гривень.
Отже, маємо чергову аферу з відчуження комунальної землі Тернополя на безоплатній основі під приватну забудову, на якій зводиться комерційна нерухомість. Дві з трьох ділянок відразу після сесії Тернопільської міської ради опинилися у власності працівниці комунального підприємства ТМР.
Мабуть не варто нагадувати, що ця схема у Тернополі не є новою. Про схожі афери ми писали раніше, скажімо у матеріалі «Земельні схеми Тернополя. Як міська рада дарувала “фунтам” землю під бізнес Гладкого». До речі, у тому матеріалі згадувався і Юрій Добровольський, на якого роками ллється «рясний дощ благословінь» Сергія Надала. Адже ми розуміємо, що без його згоди такі рішення не мають шансу потрапити навіть на розгляд тернопільських депутатів.