Politerno > Тернопільщина > Земельні схеми Тернополя. Як міська рада дарувала “фунтам” землю під бізнес Гладкого

Земельні схеми Тернополя. Як міська рада дарувала “фунтам” землю під бізнес Гладкого

  • 7 Травня, 2024
  • 4428 Переглядів
  • 0

Попри будівельний та готельно-ресторанний  бізнеси, а також володіння чисельними земельними ділянками, квартирами та приміщеннями, покійний ексдепутат Тернопільської міської ради Михайло Гладкий не нехтував й земельними аферами.

Як його називали у бізнесово-політичних колах – «гаманець Сергія Надала» – бізнесмен Михайло Петрович Гладкий залишив дружині, сину та онукам багато нерухомого майна. Тернополяни мають пам’ятати найгучніші з будівельних скандалів за участі цього підприємця, ексдепутата та ексголови земельної комісії Тернопільської міської ради – скляний офісний центр навпроти «Орнави» або висотку на Миру, 4В на місці автостоянки. Ані протести тернополян, ані перевірки контролюючих органів, ані кримінальні справи не завадили Михайлу Гладкому завершити ці мутні будівельні схеми. Ще б пак, його партнером у всіх аферах виступав багатолітній мер Тернополя Сергій Надал. Сьогодні члени сім’ї Михайла Петровича отримують чималі прибутки від плодів його «важкої праці».

Родина підприємця успішно «пожинає» з приміщень на Торговиці, на Хмельницького біля залізничного вокзалу, на уже рідному для Гладких «Новому світі» на Котляревського та на вулиці За Рудкою. У власності членів сім’ї Михайла Гладкого квартири, будинки, земельні ділянки у тому числі в Києві та на Закарпатті. Ну і звісно готель «Братислава» та пов’язані з ним ділянки та інша нерухомість на Об’їзній.

Ось перелік усього того, що залишив своїм рідним давній та найближчий покійний партнер міського голови Тернополя – Михайло Гладкий.

Так, статки Гладких вражають. Але змусила нас сісти за написання розслідування історія із землею на Степана Будного або ж на Об’їзній, 32. Вона з категорії – «а ось там огірчики посаджу» і у всій повноті розкриває сутність людей, які вперто називають себе підприємцями та роками збагачуються за рахунок зв’язків з мером Тернополя.

І знову “чудо” для Гладких

Отже, 26 червня 2020 року, Тернопільська міська рада затвердила проєкт землеустрою та безоплатно передала Добровольській Анні Андріївні у приватну власність земельну ділянку 0,12 га з кадастровим номером 6110100000:09:004:0269 на вулиці С.Будного.

Через місяць, 21 серпня 2020 року, Тернопільська міська рада затверджує ще один проєкт землеустрою та безоплатно передає Добровольському Юрію Володимировичу у приватну власність земельну ділянку 0,12 га з кадастровим номером 6125281700:01:004:0022 на тій самій вулиці.

Не важко здогадатися, що це суміжні ділянки і у них є третя «близнючка» … Цільове призначення обох ділянок – для індивідуального садівництва.

Земельні “фунти”

У який спосіб Анна та Юрій Добровольські зуміли переконати міську раду Тернополя подарувати їм ці земельні ділянки – невідомо. Але на цьому ж серпневому засіданні Юрію Добровольському та Лілії Богданівні Добровольській депутати ще й віддали в оренду на п’ять років комунальну земельну ділянку з кад. номером 6110100000:07:011:0286.

На цій ділянці знаходиться приватна садиба, розділена на дві родини:

А роком раніше, у грудні 2019 року, Юрій Добровольський отримав у безоплатну власність земельну ділянку на вул. Торговиця, прямо на території «Збруча», де знаходяться торгові ряди. Тут депутати Тернопільської міської ради перевершили самі себе у щедрості.

Якщо читач помітив, то на скріншоті з реєстру Opendata власником подарованої Добровольському ділянки вказане ПП «Ідея Вест». Отримавши від міської ради землю в подарунок, родина Добровольських передала її наближеній до міської ради людині. Адже власницею ПП «Ідея Вест» є відома редакції Politerno та нашим читачам героїня журналістського розслідування «Земельні схеми Тернополя. Частина друга: Загадки вулиці Веселої» – Дубик Валентина Василівна, котра має тісні стосунки з головою Відділу земельних ресурсів ТМР Віктором Кібляром.

Що стосується Анни Андріївни Добровольської, то і їй зі щедротами від міських депутатів фартить не вперше. Роком раніше, у 2019-му, вона вже отримувала від Тернопільської міської ради 0.01 га під гараж прямісінько на пішохідній зоні на Степана Бандери – сьогодні там стоїть МАФ мережі кав’ярень «Ровер».

Три земельні ділянки перетворюються у комерційний проєкт

Але на цікавить рішення міської ради від 13 жовтня 2021 року, коли уже безпосередньо Михайлу Гладкому надали дозвіл провести експертну грошову оцінку ділянки з кад. номером 6110100000:09:004:0020 та з цільовим призначенням - Для розміщення та експлуатації будівель і споруд іншого наземного транспорту. Це означає, що вона згодом стане приватною.

Ця ділянка є суміжною до ділянок Анни Андріївни та Юрія Володимировича Добровольських, та з 14 квітня 2021 року знаходиться в оренді у Галини Володимирівни Гладкої, щоправда адреса у неї – Об’їзна, 32.

У березні 2023 року ми опублікували матеріал «Чудо» для сина Гладкого. Як екопарковка перетворюється на торгові приміщення». В історії із землею на Об’їзній теж не обійшлося без «дива». Як і для Валентини Дубик, як і для інших фаворитів міської ради Тернополя - головним чудотворцем сім'ї Гладких є Сергій Надал. Саме з його «чудодійної волі» ділянки Добровольських й опинилися у власності Галини Гладкої.

Аж ціла міська рада під пильним наглядом Сергія Надала голосувала за землю для Анни та Юрія Добровольських, а вони узяли та віддали її дружині ексголови земельної комісії Тернопільської міської ради.

Сьогодні дві ділянки Добровольських належать Галині Гладкій

Нині на двох приватних та одній орендованій ділянках знаходиться супермаркет мережі Metro, а приміщення, у якому він функціонує, належить все тій же Галині Володимирівні.

Третю ділянку Галина Гладка орендує у Тернопільської міської ради

Отже, як бачимо, прибутки від оренди приміщення, що знаходиться на комунальній землі, отримує не наше з вами Файне місто, як мало б бути, а родина партнера міського голови Тернополя Сергія Надала по схематозу.

Але ж і це не все.

У Тернополі на вулиці Протасевича, але уже на боці Великогаївської громади, родині Гладких на праві власності належить земельна ділянка з кадастровим номером 6125281700:01:001:0426.

Сільська рада Великих Гаїв вирішила, що їй не потрібні заробітки на оренді землі, тамтешні депутати теж вважають себе меценатами. Вони настільки добрі, що взяли і віддали «золоту» комерційну ділянку попри дорогу з найбільшим трафіком у Тернополі вельми нужденному Михайлу Петровичу Гладкому. Мабуть вирішили, що йому ця земля потрібна більше - у нього голодні діти та онуки, а село і так заможне - землі має вдосталь.

Ми не знаємо, чи відбулося відчуження цієї земельної ділянки на безоплатній основі, за схемою Тернопільської міської ради, адже пошуки на сайті Великогаївської громади схожі до квесту - там нічого не знайти. Та все і так очевидно – маємо справу з черговою земельною оборудкою на догоду «гаманця» мера Тернополя.

Наша редакція вважає, що схема із землею на Об’їзній, 32 вартує ретельного вивчення з боку правоохоронців. Також ми закликаємо компетентні органи зайнятися родиною Добровольських.

Хтось скаже: «ну подумаєш, люди отримали у власність ділянки, але потім узяли та продали їх. Мали право». Але у Кримінальному кодексі України є стаття 190 - шахрайство. Земельні ділянки віддавали у безоплатну власність набувачам, які відразу ж передали її людям, які за законом більше не могли отримати комунальну землю. Більше того, земля опинилася у власності ексголови земельної комісії Тернопільської міської ради. Це шахрайство. Наочним є і факт нецільового використання цієї землі з боку міськради. Вимагаємо від правоохоронних органів належної реакції.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE