Українські військові на Донеччині взяли в полон двох громадян Китаю, які воювали в складі російської армії. Міністерство закордонних справ викликало тимчасового повіреного у справах Китаю для пояснень щодо інформації про участь громадян КНР у бойових діях на боці Росії.
Про це повідомили президент Володимир Зеленський та Офіс президента.
“Наші військові взяли в полон двох громадян Китаю, які воювали в складі російської армії. Це відбулося на території України – на Донеччині. Є документи цих полонених, банківські картки, особисті дані.
Маємо інформацію про те, що таких громадян Китаю в підрозділах окупанта значно більше, ніж двоє. Зараз зʼясовуємо всі факти. Працюють розвідка, СБУ, відповідні підрозділи Збройних Сил”.
Я доручив міністру закордонних справ України негайно звʼязатися з Пекіном і зʼясувати, як Китай збирається на це реагувати”, – йдеться у повідомленні.
На Донбасі взяли в полон двох громадян Китаю, які воювали за РФ pic.twitter.com/GJ8yF9rL21
— Українська правда ✌️ (@ukrpravda_news) April 8, 2025
Полонені перебувають у Службі безпеки України. Зеленський додав, що залучення Росією прямо чи опосередковано Китаю у війну – “це чіткий сигнал, що Путін збирається робити що завгодно, окрім завершення війни”.
“Він шукає, як воювати далі. На це точно потрібна реакція. Реакція Сполучених Штатів, Європи та всіх у світі, хто хоче, щоб був мир”, – написав він.
Згідно з повідомленням ОП, Зеленський розповів ЗМІ, що китайських військових взяли в полон на Донеччині в районі Тарасівки і Білогорівки. Був бій із шістьма китайськими військовими.
“Це ще одна країна, яка військово підтримує вторгнення Росії в Україну. Це ще одна після Ірану та військових Північної Кореї. Але є різниця: північні корейці на Курському напрямку воювали проти нас, китайці воюють на території України. Думаю, що це важливий момент, який нам треба обговорювати з партнерами”, – наголосив президент.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга у Х зазначив наступне: “Ми рішуче засуджуємо залучення Росією громадян Китаю до своєї агресивної війни проти України, а також їхню участь у бойових діях проти українських сил.
Ми викликали тимчасового повіреного у справах Китаю в Україні до МЗС, щоб висловити протест і вимагати пояснень”.
Також Сибіга наголосив, що участь громадян Китаю в армії вторгнення Росії в Україні підриває довіру до Пекіна як до відповідального постійного члена Ради Безпеки ООН і ставить під сумнів задекларовану Китаєм мирну позицію.
Нагадаємо, командування Сухопутних військ США в Європі й Африці оголосило про “давно заплановану” передислокацію американського військового персоналу і техніки з аеропорту Ясьонка у Польщі поблизу Жешува, який є ключовим хабом допомоги Україні.