Politerno > Україна і світ > Угоду про копалини можуть підписати вже цього тижня, США знизили оцінку допомоги Києву. ІНФОГРАФІКА

Угоду про копалини можуть підписати вже цього тижня, США знизили оцінку допомоги Києву. ІНФОГРАФІКА

  • 16 Квітня, 2025
  • 368 Переглядів
  • Comments Off

Міністр фінансів Сполучених Штатів Скотт Бессент заявив у коментарі Bloomberg, що США та Україна наблизились до підписання угоди про корисні копалини, це може відбутись вже цього тижня.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на коментар Бессента.

“Відповідаючи на запитання про стан переговорів у понеділок, міністр фінансів США Скотт Бессент сказав, що Україна виступила з контрпропозицією на вихідних, і переговори все ще тривають. “Ми дуже, дуже близькі, – сказав Бессент в інтерв’ю Bloomberg News в Буенос-Айресі. “Угода може бути підписана вже цього тижня”, – йдеться у статті.

Bloomberg зазначає, що український уряд відмовився від коментарів до підписання угоди. Білий дім і Міністерство фінансів США також не відповіли на запит про коментарі.

У той же час, за словами представника Міністерства фінансів, технічні переговори були дуже продуктивними, додавши, що вони з нетерпінням чекають на швидке завершення переговорів.

У публікації також йдеться, що США пом’якшили вимоги щодо повернення допомоги від України під час переговорів щодо угоди про надра.

Зазначається, що після раунду переговорів у Вашингтоні минулого тижня адміністрація президента США Дональда Трампа знизила оцінку допомоги, яку США надали Києву з початку повномасштабного вторгнення Росії – з $300 млрд до близько $100 млрд. Це наблизило її до оцінки самої України, за даними якої, допомога США становить понад 90 мільярдів доларів.

За словами джерел агенції, адміністрація Трампа, як і раніше, неохоче бере на себе зобов’язання щодо майбутніх інвестицій у фонд, що є ключовим інтересом Києва в будь-якій подібній угоді, і відклала це питання для обговорення.

За словами співрозмовників, натомість Білий дім продовжує наполягати на тому, щоб витрати США на Україну у воєнний час розглядалися як внесок Вашингтона до фонду.

При цьому українські учасники переговорів з усіх сил намагаються переконати своїх американських колег відмовитися від такого підходу.

Зазначається, що переговори минулого тижня у Вашингтоні були зосереджені в основному на деталях потенційної угоди і не включали жодного з вищих посадових осіб уряду.

За словами одного з учасників переговорів, цього тижня юристи продовжать працювати дистанційно, щоб завершити підготовку проєкту якомога швидше.

Зазначається, що одним із завдань Києва на наступній онлайн-зустрічі наприкінці цього тижня буде надання детальної інформації про конкретні проєкти, які можуть бути розпочаті в рамках угоди.

Проєкт угоди про розподіл прибутку, представлений американською командою, передбачає численні поступки з боку Києва, наприклад, надання США права на участь у потенційних доходах від українських інвестицій у прибуткові активи, включаючи нафту, газ, рідкоземельні мінерали та морські порти.

Угода партнерство надасть США першочергове право на отримання прибутку, що перераховуватиметься до спеціального інвестиційного фонду реконструкції, який контролюватиметься Вашингтоном. Київ шукає кращих умов і відмовляється визнавати минулу американську допомогу боргом.

Нагадаємо, Верховна Рада продовжила на три місяці, до 6 серпня, воєнний стан в Україні, а також мобілізацію.

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE