Рolitico та NBC News з посиланням на джерела повідомили, що Пентагон призупинив поставки деяких протиповітряних ракет та інших боєприпасів до України, серед яких перехоплювачі Patriot, високоточні ракети GMLRS та інші важливі системи. Однак в Міністерстві оборони України заявили, що не отримували офіційних повідомлень про зупинення чи перегляд графіків постачання оборонної допомоги зі Сполучених Штатів та запросили телефонну розмову з колегами США.
Американські видання написали, що таке рішення прийняв керівник політичного відділу Пентагона Елбрідж Колбі після перегляду запасів боєприпасів Пентагону, що викликало занепокоєння щодо скорочення загальної кількості артилерійських снарядів, протиповітряних ракет і високоточної зброї.
За словами джерел видання, початкове рішення про призупинення частини допомоги, обіцяної адміністрацією Байдена (колишнього президента США Джо Байдена – ред.), було прийняте на початку червня, але вступило в силу лише зараз, коли Україна відбиває одні з найбільших російських ракетних і безпілотних ударів по цивільних об’єктах у Києві та інших містах.
Рolitico пише, що джерела повідомили цю інформацію на умовах анонімності, а Пентагон і Білий дім не відповіли на запит про коментарі.
Рішення Пентагона призупинити деякі поставки викликало побоювання серед союзників України в Конгресі, що країна залишиться вразливою до подальших російських атак.
За даними NBC News, міністр оборони США Піт Гегсет наказав тимчасово призупинити постачання Україні низки видів озброєння та боєприпасів.
Боєприпаси та інша зброя можуть залишатися затриманими до завершення поточної оцінки, яку проводять оборонні органи США.
У разі виявлення нестачі боєприпасів або їхньої необхідності для інших регіонів, терміни затримки можуть бути продовжені.
Серед затриманого озброєння – десятки перехоплювачів Patriot для протиракетної оборони, тисячі 155-мм фугасних артилерійських снарядів, понад 100 керованих ракет Hellfire, більше 250 високоточних ракетних систем GMLRS, а також десятки переносних зенітних ракет Stinger, ракет “повітря-повітря” та гранатометів AIM.
Заступниця речниці Білого дому Анна Келлі з цього приводу зазначила: “Це рішення було прийняте, щоб поставити інтереси Америки на перше місце після огляду Міністерствами національної підтримки та допомоги нашої країни іншим країнам по всьому світу. Сила Збройних сил Сполучених Штатів залишається безперебною – просто запитайте Іран”.
У Міноборони України заявили наступне: “Українська сторона звернула увагу на повідомлення щодо затримки постачання певних елементів виділених раніше пакетів оборонної допомоги від Сполучених Штатів та зʼясовує актуальні фактичні обставини постачань”.
В оборонному відомстві повідомили, що Україна не отримувала офіційних повідомлень про зупинення чи перегляд графіків постачання погодженої оборонної допомоги, тож виходять з фактичних даних та перевіряють деталі по кожному елементу в постачанні.
“Міністерство оборони України запросило телефонну розмову з колегами зі США для додаткового уточнення деталей”, – додали в МОУ.
Про результати контактів з американськими партнерами буде додатково повідомлено на рівні Міністерства оборони та Міністерства закордонних справ.
В МОУ також зазначили, що для України критично важливо зберігати стійкість, безперервність та прогнозованість у наданні погодженої оборонної допомоги – насамперед, у сфері зміцнення систем протиповітряного захисту і висловили вдячність Сполученим Штатам за підтримку.
Читайте також: Вищий антикорупційний суд не став відсторонювати віцепрем’єр-міністра – міністра національної єдності Олексія Чернишова від посади на 2 місяці, як того просили детективи Національного антикорупційного бюро.