Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду зменшила заставу для дружини очільника Антимонопольного комітету України Павла Кириленка Алли з 9 мільйонів гривень до 242 тисяч гривень.
Про це повідомила платформа «ВАКС вирішив», створена міжнародною організацією Transparency International Ukraine.
3 липня Апеляційна палата ВАКС скасувала ухвалу слідчого судді ВАКС, якою підозрюваній Аллі Кириленко обрали запобіжний захід у вигляді застави розміром 9 мільйонів гривень.
Апеляційна палата відмовила в задоволенні скарги прокурорки, яка просила збільшити заставу до 11 мільйонів гривень та частково задовольнила апеляційну скаргу сторони захисту.
Колегія постановила нову ухвалу, якою застосувала до підозрюваної «запобіжку» розміром не більше ніж 242 тисячі гривень.
5 червня правоохоронці повідомили про нову підозру голові Антимонопольного комітету Павлові Кириленку — у недекларуванні майна. Його дружині, Аллі Кириленко, повідомили про підозру «в пособництві в незаконному збагаченні».
Під час засідання дружина очільника АМКУ повідомила, що не розуміє, чому її підозрюють у «пособництві в незаконному збагаченні». Тоді слідчий суддя ВАКС Віталій Крикливий призначив 9 мільйонів гривень застави. Ці гроші вона мала внести протягом п’яти днів.
Суд також зобов’язав дружину очільника АМКУ не виїжджати з Києва та області, здати на зберігання паспорти для виїзду за кордон і прибувати за викликом до детективів та прокурорів.
У чому підозрюють Кириленка?
Голові АМКУ Павлові Кириленку оголосили підозру в незаконному збагаченні на 72 мільйони гривень та декларуванні недостовірної інформації після журналістського розслідування «Радіо Свобода».
За даними слідства, у 2020-2023 роках, коли Кириленко ще обіймав посаду керівника Донецької ОДА, він набув 21 об’єкт нерухомого майна та один люксовий автомобіль, зареєструвавши їх на родичів своєї дружини.
Серед майна — сім квартир у містах Києві та Ужгороді загальною площею 688,5 м², один будинок під Києвом площею понад 220 м², два гаражних бокси, шість машиномісць, три нежитлових приміщення загальною площею понад 190 м² та автомобіль BMW Х3.
Водночас законні доходи чиновника та членів його родини не дозволяли таких вартісних покупок, вказують слідчі. Сам посадовець стверджує, що джерело статків — стартовий капітал родини, сформований у 1990-ті роки, коли бабуся його майбутньої дружини нібито вигідно продала акції заводу «Стирол» у Горлівці. За даними САП, щоб приховати незаконне збагачення, посадовець не зазначив про набуте майно в деклараціях за 2020, 2021, 2022 та 2023 роки.
Читайте також: у центрі тимчасово окупованого Луганська внаслідок вибуху автомобіля 3 липня помер колишній “мер” Маноліс Пілавов. Зрадник очолював окупаційну адміністрацію міста від 2014 до 2023 року.