Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила у четвер про створення Європейського фонду для відновлення України спільно з ЄС, Італією, Німеччиною, Францією та Польщею. Також вона заявила про продовження підтримки України та про надання наступних траншів допомоги.
Про це повідомила Урсула фон дер Ляєн, виступаючи на Конференції з відновлення України у Римі, повідомляє “Європейська правда“.
“Я особливо рада оголосити сьогодні про створення Європейського флагманського фонду для відновлення України, найбільшого в світі фонду акцій для підтримки відновлення”, – сказала вона.
Фон дер Ляєн додала, що разом із приватним сектором цей фонд дасть старт інвестиціям в енергетику, транспорт, критично важливі сировинні матеріали та у галузі подвійного призначення.
“Ми буквально вкладаємо кошти в майбутнє України, використовуючи державні кошти для залучення масштабних інвестицій приватного сектору та допомоги у відновленні країни. Я особливо рада і щиро вдячна, що ми робимо це разом з Італією, Німеччиною, Францією, Польщею та Європейським інвестиційним банком. Дякую вам за вашу відданість”, – сказала фон дер Ляєн.
Фон дер Ляєн наголосила, що Євросоюз буде підтримувати Україну “стільки, скільки потрібно”.
“Від початку повномасштабного вторгнення ЄС був і лишається найбільшим донором України, з майже 165 млрд євро підтримки. Лише цього року ми надамо 84% зовнішньої підтримки, потрібної Україні”, – повідомила вона.
Очільниця Єврокомісії з нагоди конференції також зробила офіційні заяви про перерахування наступних траншів допомоги.
“Як частину цієї підтримки я анонсую [що ЄС перераховує Україні] один мільярд макрофінансової підтримки, дорогий Володимире. Також я оголошую про виплату 3 мільярдів євро за програмою Ukraine facility. І ці гранти і позики мобілізують 10 мільярдів у вигляді інвестицій”, – розповіла вона.
Фон дер Ляєн також нагадала, що підтримка України потрібна європейським державам, щоби виконувати власні зобов’язання: “Підтримка України допоможе державам-членам виконати мету НАТО у 3,5% ВВП на оборону”.
Читайте також: у Голосіївському районі столиці 10 липня застрелили полковника Служби безпеки України.