Керівник комунального підприємства “Міське бюро технічної інвентаризації” (МБТІ) Ярослав Заводовський володіє таунхаусом у комплексі, до будівництва якого має безпосереднє відношення і який багато років не вказував у деклараціях.
Зокрема, у своїй декларації за 2024 рік з нерухомості Ярослав Ігорович вказав три квартири:
– на вул. Качали С., 9 площею 115,6 кв.м, набуту ним власність 23 червня 2009 року.
– на вул. Київська, 7Д площею 43.5 кв.м, у якій з грудня 2019 року має 50% дружина чиновника Марія Заводовська. Інші 50% належать її батькові.
– на вул. провулок Микулинецький, 1В площею 171,4 кв.м, набуту у власність 13 березня 2024 року.
У першу чергу нас зацікавила квартира у провулку Микулинецький, 1В площею 171,4 кв.м, яку Заводовський оцінив у 350 000 грн. Звісно, нерухомість в Тернополі такої “квадратури” вартістю $9000 – фантастика, навіть для пайової участі.
Мова йде про ось такі котеджі підвищеної комфортності, в одному з яких і проживає сім’я керівника КП “Міське бюро технічної інвентаризації”:
На початку будівництва, вулицею цього об’єкту значилася Микулинецька, 116, а це означає, що знайти його було неможливо, адже за цим номером знаходився цілий квартал Beverly Hills.
Ділянка з кад. номером 6110100000:11:003:0040 під 6-квартирним комплексом з автостоянками з 2022 року знаходиться в оренді ПП “Флеш”, воно ж виступало замовником та виконавцем робіт.
Жодної згадки про рішення Тернопільської міської ради щодо цієї ділянки ми не знайшли, а тому на кого оформлялася оренда у 2017 році – невідомо.
Проєктну документацію для будівництва затверджено у липні 2017 року, а технічну інвентаризацію об’єкта проводила ТЗОВ “МБТІ” у 2022 році, яку саме з липня 2017 року очолює Ярослав Заводовський:
Спадкоємець БТІ-бізнесу
Не потрібно плутати ТОВ “МБТІ” з КП “МБТІ”, хоча і “товку”, і “комуналку” свого часу очолював вже покійний Остап Гнатюк.
Ярослав Заводовський – спадкоємець “інвентаризаційного князівства” Остапа Васильовича, й працював під його керівництвом не один рік. Принаймні, під час місцевих виборів 2015 року вказував, що є юристом, а БТІ зазначав місцем своєї роботи.
У 2017 році ТОВ “МБТІ” переоформили на Ярослава Ігоровича. Своєю чергою комунальне підприємство “МБТІ”, судячи з кандидатської декларації, він офіційно очолив у 2020 році.
Тож, як бачимо, Заводовський починав будівництво котеджів на Микулинцькій, 116, працюючи у КП “МБТІ”, та приймав об’єкт, у якому знаходилася його квартира, або квартири, на посаді крівника цього комунального підприємства.
Роль дружини
У документах на нерухомість можна помітити, що кооперативний договір щодо таунхаусу Заводовські укладали 4 листопада 2017 року з ОК “ЖБК “Микулинецький”. Своєю чергою ОК “ЖБК “Микулинецький” засноване за день до підписання договору – 3 листопада.
Засновником цього обслуговуючого кооперативу виступає дружина пана Ярослава – Марія Заводовська, разом із ще двома жінками. Іншими словами договір Заводовські підписували самі з собою.
Датою початку будівництва котеджів вказано 16 листопада 2017 року, завершення – 30 березня 2022 року.
Жодної згадки у деклараціях Ярослава Заводовського з 2020 по 2024 рік про об’єкт незавершеного будівнитцва – немає.
Це є грубим порушенням, на що має звернути увагу НАЗК.
Ще один котедж? І квартира?
Незадовго до введення в експлуатацію зазначених таунхаусів, у лютому 2022 року, мати Марії Заводовської – Галина Пунда – на своїй сторінці у Facebook розмістила допис щодо продажу квартири, щоправда, площа виставленої на продаж нерухомості становила 65 кв.м.
На фотографіях помітно, що йдеться про двоповерхову квартиру – таунхаус. Більше жодного допису на сторінці Галини Пунди немає. Не схоже, щоб жінка займалася продажем квартир. Тож робимо висновок, що Заводовські продали ще одну свою квартиру у пров. Микулинецький, 1В, оскільки станом на сьогодні проживають у котеджі, а Марія Любомирівна навіть очолює ОСББ усього комплексу.
Вподобайки під світлинами щодо продажу нерухомості пані Галини поставили як пані Марія, так і її батько Любомир, з яким вони навпіл з 2019 року володіють квартирою на Київській, 7Д:
Що цікаво, частки Галини Пунди у квартирі на Київській немає. А тому у сторонньої людини може скластися враження, що батько купив квартиру і подарував частку у ній своїй доньці.
Однак, Любомир Васильович навряд чи міг дозволити собі таке придбання у новобудові, оскільки є пенсіонером Міністерства внутрішніх справ України, й багато років судиться з Головним управлінням Пенсійного фонду України в Тернопільській області щодо проведення з 01.12.2019 перерахунку основного розміру пенсії. Свого часу пан Любомир призначався начальником штабу цивільного захисту на радіозаводі “Оріон”.
Замість висновку
Отже, Ярослав Заводовський, багато років працюючи у КП “МБТІ”, з 2017 року очолив ТОВ “МБТІ”, а його дружина – ОК “ЖБК “Микулинецький”. Паралельно компанія “Флеш”, а можливо і обслуговуючий кооператив “ЖБК “Микулинецький” – відомостей немає – отримали в оренду ділянку 6110100000:11:003:0040, якій було надано адресу Микулинецька, 116.
У тому ж 2017 році на цій землі розпочалося будівництво комплексу котеджів. Під час будівництва Ярослав Заводовський призначається керівником КП “МБТІ”, але у жодній декларації не вказує, що веде будівництво таунхаусу. А в 2022 та 2023 роках його товариство затверджує технічну інвентаризацію об’єкта, у якому в нього, дуже схоже, був ще один таунхаус. Також ми робимо оціночне судження, що квартирою на Київській, 7Д фактично володіє теж він.
