Міський голова Тернополя Сергій Надал у своїй декларації за 2024 рік вказав, що користується автомобілем Audi Q7 вартістю 750 тис. грн, хоча насправді автомобіль має іншу модель і коштує 4,7 млн грн.
Журналісти NGLмедіа дослідили, що Сергій Надал не вказав у декларації, що насправді користується дорожчою спортивною версією Audi SQ7, а вказана ним вартість авто тестя занижена у понад п’ять разів.
Як з’ясували NGL.media, цей автомобіль Богдан Вербовий придбав новим з автосалону у травні минулого року, а нещодавно його продали за 4,7 млн грн.
Сергій Надал відмовився пояснити причину дешевизни автомобіля, зазначивши лише, що вартість вказав «відповідно до офіційних документів».
В чому сенс занижувати вартість автомобілів?
На думку юриста Центру протидії корупції (ЦПК) Олексія Бойка, занижена вартість майна може бути ознакою приховування власних активів чи прихованого хабаря.
“Сьогодні йому продали машину за 10 тисяч гривень, а потім попросять щось зробити”, – пояснює він.
Буває також, що автомобіль декларують як подарунок і вказують вартість, визначену дарувальником. У таких випадках треба з’ясовувати, чи міг дарувальник дозволити собі такий подарунок.
Майже усі випадки заниження вартості майна в деклараціях випливають з відсутності офіційних доходів на купівлю такого майна.
На думку Олексія Бойка, заниження вартості майна (залежно від обставин та суми) можна інкримінувати як незаконне збагачення, декларування недостовірної інформації, порушення вимог фінансового контролю, необґрунтованість активів або порушення законодавства при отриманні подарунка.