Керівники Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закликали президента Володимира Зеленського не підписувати законопроєкт №12414, який фактично знищує незалежність НАБУ і САП.
Про це йшлося на брифінгу директора НАБУ Семена Кривоноса і керівника САП Олександра Клименка в Києві.
“Зараз фактично була знищена антикорупційна інфраструктура – те, що створювалося як запит Євромайдану, як запит суспільства, як запит на боротьбу з високопосадовою корупцією. Сьогодні це було знищено, в тому числі особами, щодо яких пред’явлені підозри антикорупційною прокуратурою”, – йдеться у заяві.
Він додав, що НАБУ і САП виступають “категорично проти цього”.
“Зараз ще (є час це зупинити – ред.), є ще підпис президента (для того, щоб рішення вступило в дію – ред.) Ми просимо його не підписувати цей законопроєкт і повернути його з відповідним вето”, – додав Кривонос.
За його словами, прийняття цього рішення створює також загрозу євроатлантичним прагненням України.
“Ми точно хочемо бачити Україну світлою, хочемо сильної, потужної антикорупційної інфраструктури, тому що на це заслуговує українське суспільство”, – підсумував директор НАБУ.
Нагадаємо, співробітники СБУ та ОГП провели щонайменше 70 обшуків у 15 співробітників Національного бюро розслідувань у різних областях України 21 липня. У НАБУ повідомляли, що силовики не мали судових ухвал на проведення обшуків.
Детективам НАБУ інкримінують державну зраду, незаконну торгівлю з Росією, корупцію в інтересах олігархів. Водночас активізувалося Державне бюро розслідувань із матеріалами про ДТП кількарічної давнини за участі співробітників НАБУ.
Представники СБУ та Офісу генпрокурора також перевіряли стан охорони державної таємниці в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
Посли держав “Групи семи” 21 липня висловили стурбованість слідчими діями СБУ щодо НАБУ.
22 липня Верховна Рада проголосувала у другому читанні за законопроєкт №12414, згідно з якими Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) стають залежними від рішень генерального прокурора. Наразі це незалежні антикорупційні інституції.
Читайте також: антикорупційні органи повідомляють, що завершили слідство стосовно працівника Служби безпеки України та ще двох осіб у справі про вимагання 300 тисяч доларів.