Politerno > Україна і світ > Зеленський пообіцяв закон, який забезпечить “незалежність антикорупційних інституцій”

Зеленський пообіцяв закон, який забезпечить “незалежність антикорупційних інституцій”

  • 23 Липня, 2025
  • 114 Переглядів
  • Comments Off

Президент Володимир Зеленський обіцяє внести у Верховну Раду законопроєкт, який забезпечить “силу системі правопорядку” та збереже “всі норми для незалежності антикорупційних інституцій”.

Про це йдеться у відеозверненні Зеленського, яке він транслює в соцмережах.

“Звісно, усі почули те, що кажуть люди цими днями – в соціальних мережах, один одному, на вулицях. Це все недаремно. Проаналізували всі занепокоєння, всі аспекти того, що варто змінити і що має бути активізовано.

Я запропоную Верховній Раді України законопроєкт, який буде відповіддю, який забезпечить силу системі правопорядку. І не буде жодного російського впливу чи втручання в діяльність органів правопорядку, і – дуже важливо – всі норми для незалежності антикорупційних інституцій будуть. І дуже очікую від самої нашої групи керівників правоохоронних та антикорупційних органів, від Генерального прокурора України пропозицій тих норм, які мають спрацювати. Це буде президентський законопроєкт, і ми реалізуємо це в рамках нашої стратегії трансформації держави”.

За словами президента, на нещодавній зустрічі з керівниками правоохоронних та антикорупційних органів домовилися, що керівники інституцій разом запропонують план дій і “конкретних кроків”, які можуть “зміцнити силу права в Україні”.

Нагадаємо, 22 липня Верховна Рада проголосувала, а президент підписав законопроєкт №12414, який суттєво обмежує повноваження Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої прокуратури (САП), ставлячи їх у залежність від Генерального прокурора України.

Увечері 23 липня в різних містах України розпочались акції протесту через законопроєкт №12414, який обмежує повноваження НАБУ та САП. Напередодні його підписав президент.

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE