Politerno > Україна і світ > Розенко відповів на статтю голови місії МВФ щодо пенсійної реформи в Україні

Розенко відповів на статтю голови місії МВФ щодо пенсійної реформи в Україні

  • 18 Квітня, 2017
  • 1356 Переглядів
  • 0

Пенсійна система України не відповідає викликам сучасності і потребує термінового реформування.

Таку думку, у своїй статті на ЕП, висловив голова місії МВФ по Україні Рон ван Роден.

“Невисокий пенсійний вік у поєднанні з можливостями дострокового виходу на пенсію, доступними для багатьох громадян, є однією з характерних рис цієї системи”, – пише ван Роден.

“Українці виходять на пенсію в середньому набагато раніше, ніж працівники в інших країнах регіону: середній вік виходу на пенсію для чоловіків становить близько 58 ½ років, а для жінок — трохи менше 56 років. Для порівняння: середні показники по ЄС становлять 63,6 років для чоловіків і 62,6 років для жінок”, – заявив голова місії МВФ по Україні.

На його думку, це призвело до того, що в Україні налічується більш, ніж 12 мільйонів пенсіонерів, що становить близько 30% населення.

Рон ван Роден, що Україна повинна знайти спосіб зменшити приплив нових пенсіонерів до пенсійної системи і наростити надходження до Пенсійного фонду.

“Досягти цього можна у різний спосіб: починаючи з подальшого обмеження можливості дострокового виходу на пенсію і до збільшення ефективного пенсійного віку”, – вважає він.

“Дієвим шляхом досягнення цієї мети є надання працівникам більшого, ніж тепер вибору щодо віку виходу на пенсію в залежності від загальної тривалості трудового стажу — для відносно раннього виходу на пенсію потрібно буде мати більший трудовий стаж — і створення стимулів для продовження трудової діяльності та пізнішого виходу на пенсію”, – пише представник МВФ.

На додаток до цих змін, на його думку, важливо посилити адміністрування доходів з метою скорочення кількості підприємств, які зовсім не платять, або платять дуже мало внесків за власних найманих працівників.

“Крім того, необхідне істотне ужорсточення спрощеного режиму оподаткування для малих підприємств, який створює великі можливості для ухиляння від сплати ЄСВ та податків”, – стверджує ван Роден.

“Обговорення реформування пенсійної системи в Україні відкладалося занадто довго. Зараз настав час, коли необхідно обговорювати рішення і досягати суспільної згоди щодо їхнього впровадження”, – підсумував він.
Раніше у МВФ заявили, що Україна не може дозволити собі баритися із всеосяжною пенсійною реформою, у тому числі шляхом підвищення ефективного пенсійного віку.

Рон ван Роден вважає передчасним введення другого рівня пенсійної системи.

“Введення так званої накопичувальної пенсійної системи (другий рівень) на додаток до чинної системи, на чому дехто наполягає, не матиме особливого сенсу без попереднього виправлення недоліків чинної системи”, – зазначає ван Роден.

“Введення накопичувальної системи було б передчасним, враховуючи нинішній рівень розвитку фінансових ринків і нормативно-правову базу в Україні”, – вважає голова місії МВФ в Україні.

За його словами, Україна у першу чергу повинна знайти спосіб зменшити приплив нових пенсіонерів до пенсійної системи і наростити надходження до Пенсійного фонду.

Раніше у МВФ заявили, що Україна не може дозволити собі баритися із всеосяжною пенсійною реформою, у тому числі шляхом підвищення ефективного пенсійного віку.

В свою чергу, віце-прем’єр-міністр Павло Розенко поставив під сумнів професійні здібності голови місії Міжнародного валютного фонду в Україні Рона ван Родена.

Про це він написав у Facebook.

Коментуючи статтю ван Родена на тему реформування пенсійної системи, він відзначив, що голова місії МВФ не розуміє українських реалій.

“Після слів “експерта”, що “основна структура пенсійної системи не змінилася з радянських часів”, пропало будь-яке бажання читати цю всю маячню до кінця…”, – написав Розенко.

“Ну а сентенції на тему запровадження другого рівня – взагалі “no comment”. Людина просто не розуміє, що це таке і як воно все працює… Жахлива непрофесійність!!!”, – додав він.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE