На засіданні комітету Верховної Ради, який сьогодні, 3 липня, розглядає подання Генпрокуратури про зняття недоторканності з народного депутата Євгена Дейдея (“Народний фронт”), виникла перепалка за участю генпрокурора Юрія Луценка.
Як повідомляють свідки подій, генпрокурор обурився, що Дейдей запросив на засідання фігуранта розслідування Ігоря Лінчевського (помічник іншого нардепа – Дениса Дзензерського теж “Народний фронт” – ред).
На початку свого виступу Дейд сказав, що Лінчевський їде на засідання комітету і зможе виступити перед депутатами через годину.
Це обурило Луценка.
“На якій підставі Дейдей запрошує на засідання комітету своїх адвокатів і інших людей. На підставі якої статті якого закону? Виходить, ви можете запрошувати не тільки адвокатів, що взагалі не вказано в регламенті, але вже і свідків? Може наступного разу Дейдей запросить населення 150 тисячного населеного пункту,”- заявив Луценко.
У відповідь перший заступник голови комітету Павло Пинзеник зазначив, що комітет сам визначає кого запрошувати на свої засідання.
“Мені здається, що такого характеру питання народному депутату України з боку правоохоронних органів можна розцінити як тиск”, – зазначив Пинзеник.
Луценко ж сказав, що “попереду ще справа Розенблата і Полякова, де десятки свідків … і я проти перетворення Верховної Ради в суд!”.
В результаті депутат Олег Купрієнко (Радикальна партія) зачитав статтю закону, в якій говориться, що в разі розгляду матеріалів кримінального провадження комітет ВР може запросити і заслухати покази осіб за клопотанням особи, щодо якої внесено подання.
Згодом стало відомо, що народний депутат Євген Дейдей, у свою чергу, звинуватив у своєму переслідуванні першого заступника директора НАБУ Гізо Углаву.
“Я вважаю, що дії НАБУ щодо мене, моїх рідних і близьких, стеження і так далі – це тиск на мене як на народного депутата. Я вважаю, що найбільшою проблемою цього всього – Юрію Віталійовичу, і ви знаєте це – є пан Углава , який є безпосереднім моїм ворогом і який є поплічником Саакашвілі. Ви знаєте, як в Одесі ми боролися з грузинською мафією. Так не повинно бути, Юрій Віталійович. Грузини не повинні правити у нас в країні, це наша країна”, – заявив Дейдей.
Як відомо, інший нардеп, з якого знімають імунітет, Максим Поляков також заявив, що це “політичне замовлення, пов’язаний з моїми викриттями діяльності Саакашвілі, Углави і Сакварелідзе”.
При цьому ГПУ ще з кінця травня веде розслідування проти першого заступника директора НАБУ Гізо Углаву за підозрою в ухилянні від сплати податків і приховуванні громадянства Грузії при прийомі на роботу.
Як повідомлялось, генеральна прокуратура спільно зі Спеціалізованою антикорупційної прокуратурою і Національним антикорупційне бюро підготували подання на зняття недоторканності з трьох народних депутатів: Геннадія Бобова, Євгенія Дейдея і Андрія Лозового.
20 червня Генеральна прокуратура України отримала від Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) подання про зняття недоторканності з народних депутатів України Олеся Довгого, Максима Полякова та Борислава Розенблата у справі про “бурштинову мафію”.
Читатйе також: Віджати “Панду” і продати спадок. За що хочуть зняти недоторканність з трьох нардепів
або Томенко: Досі діюча депутатська недоторканність – це зрада двох Майданів