Politerno > Україна і світ > Волкер підтвердив, що США не хочуть пов’язувати врегулювання на Донбасі з Кримом

Волкер підтвердив, що США не хочуть пов’язувати врегулювання на Донбасі з Кримом

  • Листопад 4, 2017
  • 311 Переглядів
  • 1

Американська адміністрація не збирається пов’язувати врегулювання на сході України з Кримом, не дивлячись на те, що не визнає анексію півострова Росією.

Як повідомляє ТАСС, про це заявив в п’ятницю на брифінгу для журналістів спецпредставник США по Україні Курт Волкер.

“Якщо у нас є шанс домогтися прогресу по одному з конфліктних районів – схід України, – […] то нам слід забезпечити прогрес, а не коливатися через Крим”, – заявив американський дипломат.

“Але це не змінює нашого підходу до Криму”, – продовжив спецпосланець США. “Ми […] не визнаємо нічого цього і не будемо визнавати нічого цього”, – сказав з цього приводу Волкер.

При цьому він підтвердив, що Захід буде готовий скасувати застосовані раніше відносно Росії санкції в разі врегулювання на Донбасі. Якщо мінські угоди виявляться “повністю імплементовані, то буде пом’якшення санкцій пропорційно з цим”, запевнив спецпосланець.

“І ця позиція, – зазначив Волкер, – скоординована США і ЄС”.

Далі він фактично сигналізував про готовність відвідати Донецьк і Луганськ тільки після врегулювання конфлікту на сході України.

“Як я сказав, рішення тут приймає Росія. Думаю, на цьому напрямку мені і треба концентрувати зусилля США, безпосередньо взаємодіяти з Росією”, – стверджував Волкер.

“Якщо ми це врегулюємо, якщо настане мир, буде забезпечена безпека для всіх людей на сході України, <…> буде імплементація мінських угод, відновлений суверенітет України, то я б із задоволенням тоді з’їздив і в Луганськ, і в Донецьк, і подивився, як реабілітують ці території”, – сказав Волкер.

Він також відкинув припущення про те, що Москва наполягає на формуванні можливої ​​охоронної місії ООН на Донбасі тільки з росіян.

“Ніхто мені цього не казав”, – повідомив спецпредставник, відповідаючи на питання на дану тему.

Крім того, Волкер висловив думку, що світова спільнота не допустить того, щоб конфлікт на сході України розтягнувся на кілька десятиліть, як, наприклад, кіпрський.

“Не думаю, що хтось хоче такого ж рішення, як на Кіпрі. Не знаю, скільки вже років знаходяться на Кіпрі миротворці (ООН – з 1964 року – Ред.). І не думаю, що цього хоче Україна. Вона, безумовно, хоче відновити суверенітет і територіальну цілісність і внаслідок цього у неї є великий спонукальний стимул до імплементації мінських угод”, – додав Волкер.

Раніше в інтерв’ю Hromadske Курт Волкер заявив, що вирішити суперечку між Україною і Росією щодо послідовності виконання пунктів мінських угод допоможе введення на Донбас миротворчої місії ООН.

Please follow and like us:

1 Comment Already

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *