Politerno > Україна і світ > Foreign Policy: НАБУ запідозрило “Укроборонпром” в корупції

Foreign Policy: НАБУ запідозрило “Укроборонпром” в корупції

  • Грудень 26, 2017
  • 466 Переглядів
  • 1

НАБУ почало розслідування відносно “Укроборонпрому” в зв’язку з виявленими маніпуляціями державного концерну з контрактами.

Як передає “Голос Америки”, про це пише видання Foreign Policy.

У звіті НАБУ за 2017 рік вказано, що в “Укроборонпромі” нібито здійснювалися маніпуляції з контрактом на $39 млн на поставку запчастин для “Антонова” AN-32 Міноборони Іраку.

В документі йдеться про розслідування НАБУ діяльності двох чиновників “Укрспецекспорту”, підрозділу концерну, який займається експортом зброї, а також громадянина Індії, який проживає в Києві і, за повідомленнями, перевів близько $6 млн на банківський рахунок компанії Paramount General Trading з ОАЕ.

У свою чергу компанія з ОАЕ повинна була надати запчастини, але, за даними слідства, нічого не поставляла, і запчастини були надані з існуючих запасів “Укроборонпрому”.

“Банківські рахунки були використані посадовими особами “Укрспецекспорту” для проведення корупційних дій, пов’язаних із засобами кримінального походження”, – пише видання з посиланням на НАБУ.

Читайте також: Микола Маломуж про “Укроборонпром”: Хабарі по 30% за держзамовлення – це неприпустимо (Відео)

Foreign Policy робить висновок, що звіт НАБУ свідчить, що гроші з рахунку Paramount General Trading переводилися в інші компанії і на ряд банківських рахунків.

“$140 тисяч виплати були переведені на рахунок в банк Wells Fargo, який належав компанії Aragon International Petroleum, кінцевим власником якого виступила дочка одного з керівників” Укрспецекспорту”, – йдеться в документах, на які посилається видання.

У звіті також вказується, що ця дочка мала інший рахунок в банку ABN AMRO в Нідерландах, на який було переведено $ 140 тисяч.

НАБУ підозрює, що гроші переводилися і на рахунки іншої дочки керівника, яка є громадянкою США.

Прес-секретар “Укроборонпрому” підкреслила, що багато хто з звинувачень в корупції є “частиною пропаганди в рамках гібридної війни РФ проти України”.

“Поліція і прокуратура розслідували контракт на поставку запчастин до Іраку, але компанії і чиновники не виявили порушень”, – заявила вона.

Також в адміністрації президента України заявили виданню, що “більшість з цих звинувачень – помилкові”.

Нагадаємо, раніше “Укроборонпром” звинуватили в укладенні контракту на $ 150 млн з фейковий інвестором.

Також, у серпні ми повідомляли, що за результатами перевірок на ДК “Укроборонпром” були виявлені факти фінансових порушень та неефективного управління ресурсами на сотні мільйонів гривень.

Зокрема, у листі Державної аудиторської служби на адресу Мінекономрозвитку зазначалось, що впродовж 2014-2016 років у плановому порядку були проведені державні фінансові аудити та ревізії діяльності дванадцяти підприємств-учасників ДК “Укроборонпром”. За результатами перевірок виявлені факти фінансових порушень та неефективного управління ресурсами на 557,8 млн гривень.

Читайте також: “Наші Гроші”: Керівництво Укроборонпрому злило 100 мільйонів на “прокладку” менеджера Порошенка (Відео – Фото)

Please follow and like us:

1 Comment Already

Comments are closed.