Генпрокуратура викликала на допит керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.
Про це сказав 30 березня в ефірі телеканалу “112 Україна” речник Генпрокуратури Андрій Лисенко.
“Сьогодні Назар Холодницький був запрошений на 10-ту годину на допит у якості свідка до департаменту з розслідування особливо важливих справ в сфері економіки ГПУ. Але він не з’явився”, – сказав Лисенко.
Він підтвердив, що в Холодницького в рамках слідчих дій мали відібрати зразок його голосу для проведення відповідної експертизи.
Лисенко нагадав, що прокурора можуть притягнути до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження, згідно з ч.1 ст. 43 закону про прокуратуру та перерахував можливі підстави:
“Невиконання чи неналежне виконання службових обов’язків, розголошення таємниці, що охороняється законом, що стала відома під час виконання повноважень. Також вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, грубе порушення правил прокурорської етики, втручання у діяльність інших службових осіб в тому числі й шляхом публічних висловлювань стосовно їх рішень”.
Лисенко зазначає, що в рамках кримінального провадження, яке розслідується НАБУ спільно з ГПУ, за здобутими в ході слідства фактами до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів за підписами генерального прокурора Юрія Луценка та директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника направлені дисциплінарні скарги про вчинення керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким дисциплінарних проступків.
Водночас сам Холодницький сказав “Українській правді”, що дізнався про виклик на допит зі ЗМІ.
“Про допит дізнався з ефіру телебачення”, – сказав він.
Керівник САП зазначив, що перебуває на робочому місці, проводить наради з детективами НАБУ та прокурорами САП.
Холодницький зазначив, що з понеділка сам зв’яжеться із Генпрокуратурою для сприяння у можливих слідчих діях, якщо такі мають проводитися.
Згодом, на своїй сторінці у Facebook генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що попросив Квалифікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів розглянути питання зняття з посади керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.
“У рамках кримінального провадження, яке розслідується спільною групою ГПУ та НАБУ за здобутими в ході слідства фактами, які належно розсекречені, до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів за підписами Генерального прокурора та директора Національного антикорупційного бюро сьогодні направлені дисциплінарні скарги про вчинення керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким дисциплінарних проступків”, – написав Луценко
“В своєму поданні прошу КДКП розглянути питання зняття Н. Холодницького з посади заступника Генпрокурора – керівника САП“, – заявив Генпрокурор.
Але процесуально він це робить як заступник генерального прокурора. Тому будь-хто з його заступників, навіть у статусі в.о. керівника САП, не зможе виконувати функції заступника генерального прокурора.
Крім того, керівника САП не може замінити будь-який інший заступник генпрокурора. Фактично, єдиною процесуальною фігурою, яка може замінити Холодницького залишається особисто глава ГПУ Юрій Луценко.
Але йому законом напряму заборонено втручатись у роботу САП.
Більше про прослуховування у Холодницького читайте у матеріалі УП: В акваріумі завівся “жучок”. Що стоїть за скандалом з прослуховуванням Назара Холодницького
Як вдалося з’ясувати УП, більше місяця тому детективи НАБУ звернулись до ГПУ з проханням відкрити провадження на антикорупційного прокурора Назара Холодницького, а генпрокурор дав на це згоду.
З неофіційних джерел в силових органах УП стало відомо, що “жучки” у кабінеті керівника САП провисіли щонайменше кілька тижнів.
У свою чергу директор НАБУ Артем Ситник назвав викривленою інформацію про негласне прослуховування у кабінеті Холодницького.
Водночас пізніше директор Антикорупційного бюро визнав співпрацю його відомства і ГПУ у справі проти керівника САП.
Холодницький підтвердив інформацію про виявленні “жучки” і застеріг, що записи, які приховано велися у його кабінеті, можуть бути використані для спекуляцій проти нього, але наголосив, що про його відставку не йдеться.