Politerno > Україна і світ > Тимошенко і “Батьківщина” продовжують лідирувати у соцопитуваннях (Інфографіка)

Тимошенко і “Батьківщина” продовжують лідирувати у соцопитуваннях (Інфографіка)

  • 25 Вересня, 2018
  • 2034 Переглядів
  • 0

За даними соціологічних опитувань, за лідера партії “Батьківщина” Юлію Тимошенко готові віддати свої голоси 13,2% усіх опитаних.

Про це свідчить опитування групи “Рейтинг“, проведене 10-18 вересня.

Зазначимо, що вибірка наводиться від усіх опитаних, тоді як оптимально коректними вважаються дані від тих, хто визначився і прийме участь у голосуванні.

За шоу-мена Володимира Зеленського готові проголосувати 7,8%.

За чинного президента Петра Порошенка – 6,8%.

За лідера “Громадянської позиції” Анатолія Гриценка – 6,6%.

За представника “Опозиційного блоку” Юрія Бойка зараз проголосували б 5,7%, а за Вадима Рабіновича – 5,4%.

Лідера “Радикальної партії” Олега Ляшка підтримують 5,2%.

За рок-музиканта й соліста гурту “Океан Ельзи” Святослава Вакарчука, якби він балотувався, віддали б голоси 5% усіх опитаних.

Рейтинг інших кандидатів – менше 2,5%.

Не визначилися з вибором 17%, не хочуть брати участі у голосуванні 12,6%.

Соціологи зазначають, що підтримка Тимошенко більш-менш рівномірна в усіх макрорегіонах з акцентом на центр. Зеленського більше підтримують у центрі й на півдні, Порошенка та Гриценка – на заході. А Бойко й Рабінович традиційно мають найкращі показники у південно-східних регіонах.

Рейтинг т.зв. “другого вибору” показує, що теоретично Гриценка, Тимошенко й Зеленського могли б ще підтримати до 5% опитаних за умови, якщо їхній основний фаворит не братиме участі у виборах. Вакарчука за таких умов могли б підтримати ще 4,4% виборців, Рабіновича – 3,8%, Садового – 3,4%, Ляшка – 2,8%.

Антирейтинг політиків надалі очолює чинний президент. За Петра Порошенка за жодних обставин не проголосували б половина виборців.

Олега Ляшка, Юлію Тимошенко, Арсенія Яценюка та Юрій Бойка не підтримали б до чверті опитаних, Вадима Рабіновича й Олега Тягнибока – майже кожен шостий.

Третина опитаних готові брати участь в акціях на підтримку “свого” кандидата.

І третина опитаних готова проголосувати за того, на чию користь зніметься їхній фаворит. Серед симпатиків Порошенка, Тимошенко, Бойка й Рабіновича майже половина таких.

При цьому дві третини опитаних переконані, що президентські вибори 2019 року не будуть чесними, лише 16% – протилежної думки. Чверть не змогли сказати.

Найбільше переконані у нечесності майбутніх виборів симпатики Бойка та Рабіновича, а також ті, хто взагалі не має наміру голосувати.

43% опитаних вважають, що президентом має стати кандидат із досвідом керування країною, майже стільки ж – що нова особистість. Запит на “нові обличчя” найвищий у симпатиків Зеленського й Вакарчука, на досвідчених – у симпатиків Порошенка й Тимошенко.

Опитування проведено серед 2500 респондентів старше 18 років методом face-to-face інтерв’ю. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,0%.

До Верховної Ради пройшли б шість партій і ще дві-три мають шанси потрапити в парламент з урахуванням похибки дослідження.

У партійному рейтингу лідером є “Батьківщина”, за яку готові проголосувати 14% усіх опитаних.

8,2% могли б підтримати партію “Слуга народу”, 6,4% – партію “За життя”, 6,2% – “Громадянську позицію”, 5,9% – “БПП Солідарність”, 5,8% – “Опозиційний блок”.

Менше прохідного бар’єру, але близько до нього, набирають “Радикальна партія” (4,6%), “Самопоміч” (3,4%) і ВО “Свобода” (2,7%).

Рейтинг інших партій – нижче 2%.

Тих, хто не визначився із своїми симпатіями, – 17,1%.

Не мають наміру брати участь у парламентських виборах – 14,4%.

Підтримка “Батьківщини”, як і її лідера Юлії Тимошенко, відносно рівномірна в усіх макрорегіонах, при цьому у центрі її популярність найвища.

Партії “За життя” та “Опозиційний блок” мають найвищі показники у південно-східних регіонах.

“Громадянська позиція” – на заході та в центрі, “Слуга народу” – у центрі й на півдні.

“БПП Солідарність”, “Самопоміч” та “Свобода” доволі популярні на заході країни.

При цьому 42% опитаних заявили, що на майбутніх парламентських виборах шукатимуть альтернативу серед нових партій, 38% сказали, що голосуватимуть за парламентські політичні сили.

Готовність голосувати за партії, які не представлені у парламенті, вища серед прихильників “Слуги народу”, “За життя”, “Свободи” та тих, хто не визначився.

А серед прихильників парламентських політсил “БПП Солідарність”, “Батьківщини”, “Радикальної партії” та “Опозиційного блоку” переважають ті, хто обиратиме “досвідчені” політичні проекти.

Партійний рейтинг розходиться з президентським рейтингом лідерів відповідних партій або сил, які асоціюються з відомими людьми.

Читайте також: Тимошенко суттєво випереджає найближчих конкурентів, – соціологія

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE