Politerno > Україна і світ > Нацбанк подав новий позов проти Коломойського

Нацбанк подав новий позов проти Коломойського

  • Грудень 19, 2018
  • 281 Переглядів
  • Comments Off

Національний банк подав в Швейцарії судовий позов проти екс-акціонера “Приватбанку” Ігоря Коломойського.

Про це повідомляється на офіційному сайті Нацбанку.

Позов подано до Першої інстанції Суду Республіки та Кантона Женеви на загальну суму 6,64 млрд грн.

“Позов подано за місцем проживання екс-акціонера банку з метою стягнення з Ігоря Коломойського заборгованості як з фінансового поручителя перед Національним банком за особистими поруками, наданими у 2016 році за п’ятьма договорами про надання кредитів рефінансування банку”, – повідомили в НБУ.

Повідомляється, що подання позову є наступним етапом судового розгляду, розпочатого у червні в Першій інстанції Суду Республіки та Кантона Женеви.

“Оскільки усі намагання Національного банку врегулювати питання погашення Коломойським заборгованості за кредитами рефінансування в досудовому порядку не були успішними, регулятор був змушений подати позов у встановлений швейцарською системою правосуддя строк, аби захистити свої законні права та інтереси, – повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.

В НБУ нагадують, що для забезпечення виконання Коломойським взятих на себе зобов’язань за особистими поруками, на початку червня цього року Національний банк подав до українських судів 147 позовів проти нього та пов’язаних з ним 32 компаній – майнових поручителів.

“Станом на 18 грудня господарські суди вже ухвалили 20 рішень на користь Національного банку про звернення стягнення на предмети іпотеки за зобов’язаннями Приватбанку на загальну суму 1,2 млрд грн. Національний банк звертає увагу, що 17 з 20 судових рішень набрали законної сили, і по 14 справах виконавчі документи були направлені в органи Державної виконавчої служби для примусового виконання”, – йдеться у заяві регулятора.

Як відомо, судовий процес між Приватбанком та його екс-акціонерами відбувався також у Великобританії. У листопаді 2018 року Високий суд Лондона вирішив, що йому не підсудна справа за позовом Приватбанку до його екс-власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Таакож ми повідомляли, що у юридичній компанії Fieldfisher заявили, що всесвітній арешт активів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова Високим судом Лондона визнаний виданим помилково і повинен бути знятий.

Але джерела, близькі до Приватбанку, тоді заявили, що ніякого рішення у цій справі наразі немає.

4 грудня стало відомо, що ціна позову державного Приватбанку в Лондонському суді до колишніх акціонерів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова зросла до близько 3 мільярдів доларів.

Please follow and like us: