Politerno > Україна і світ > Суд незаконно відмовився передавати справи НАБУ до Антикорупційного суду

Суд незаконно відмовився передавати справи НАБУ до Антикорупційного суду

 • 20 Вересня, 2019
 • 456 Переглядів
 • Comments Off

Шевченківський районний суд Києва відмовився передавати кілька гучних корупційних справи напряму до новоствореного Вищого антикорупційного суду.

Про це повідомляє “Центр протидії корупції”. 

“20 вересня, відбулося засідання у справі обвинуваченого у розкраданні майже 700 млн грн українських держпідприємств колишнього народного депутата Миколи Мартиненка… Закон вимагає передачу всіх справ топ-корупції напряму до антикорупційного суду. Але судді Лідія Щебуняєва, Олена Мелешак та Володимир Бугіль відмовилися виконати закон і направити справу у ВАКС і направили її до Київської апеляції, щоб та в свою чергу звернулася до Верховного суду…  В той же час, 16 вересня ці ж судді  Шевченківського суду передали напряму до ВАКС справу спільників Мартиненка – Павла Скаленка та Володимира Святненка, яких обвинувачують в цій же схемі”, – йдеться у заяві ЦПК.

Виявляється, що справа Мартиненка не єдина, яку Шевченківський суд вирішив затягнути.

Раніше цей суд відмовився передавати до ВАКС резонансну справу екс-голови Державної фіскальної служби Романа Насірова. Судді так само направили її в апеляцію, яка має звернутися до Верховного суду”.

Юристи ЦПК наполягають, що справи, які має розглядати Антикорупційний суд, потрібно направляти туди автоматично. 

Рішення суддів, які вирішили відправити Мартиненка та Насірова спочатку в апеляцію, у ЦПК вважають порушенням закону та зазначають, що це “дарує час обвинуваченим”.

Водночас, у суді на прохання УП про коментар відповіли: “Така процедура”. Прес-секретарка суду не стала пояснювати, чому в одному випадку справи передають  до Антикорупційного суду напряму, а в інших – ні.

“Українська правда” також знайшла у реєстрі судових рішень ще кілька схожих випадків, коли місцеві суди не передавали корупційні справи одразу до новоствореного суду. Зокрема, процедура, яку в ЦПК вважають незаконною, застосували до фігурантів розкрадання на так званому “Повітряному експресі”.

Після публікації новини до редакції “Української правди” надійшов лист від прес-служби Миколи Мартиненка. У нардепа наполягають на законності процедури, застосованої судом. Адвокат Мартиненка каже, що справу спочатку потрібно спрямовувати до Апеляційного суду, який має передати її до Верховного Суду, а вже він – до Антикорупційного суду.

ЦПК Шабуніна почав розганятия “зраду” про нібито намагання Мартиненка затягнути час. Але це не просто юридична безграмотність, а  чергова брехня і маніпуляції в інтересах НАБУ. Вже були прецеденти, коли після передачі справ до АКС напряму з районних судів це оскаржувалось в суді – і таким чином все затягувалось. Шевченківський райсуд вирішив зробити все за процедурою – і було б дивно, якби сторона захисту намагалась цьому завадити”, – стверджкє адвокат Мартиненка Петро Бойко.

Нагадаємо, з 5 вересня почав свою роботу Вищий антикорупційний суд України.

18 вересня Верховна Рада підтримала в другому читанні та вцілому проєкт закону про внесення зміни до Закону України “Про Вищий антикорупційний суд” №1025, який має зменшити навантаження на суд.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •