Politerno > Україна і світ > У США опублікoвано переписку соратника Джуліані з Бакановим, Шефіром і Аваковим

У США опублікoвано переписку соратника Джуліані з Бакановим, Шефіром і Аваковим

 • 15 Січня, 2020
 • 1195 Переглядів
 • 0

Постійний комітет з питань розвідки Палати представників США оприлюднив переписку ділового партнера адвоката президента США Руді Джуліані Льва Парнаса з низкою політиків, близьких до українського президента Володимира Зеленського.  

Відповідні файли опубліковані на сайті постійного комітету з питань розвідки Палати представників США.

Зокрема Парнас переписувався у WhatsApp  з міністром МВС Арсеном Аваковим, главою СБУ Іваном Бакановим та першим помічником президента Володимира Зеленського Сергієм Шефіром.

Згідно з оприлюдненими повідомленнями, Парнас просив Баканова допомогти йому сконтактувати Зеленського і Джуліані. 

Також він надсилав йому статті з New York Times щодо Трампа і його можливого суперника на виборах 2020 року демократа Джо Байдена. 

Пишучи Шефіру, Парнас називався “другом Джуліані” і також просив передзвонити йому. Це було у травні, коли готувався візит Джуліані в Україну. 

Після того як поїздку скасували, Парнас зустрічався з Шефіром у Києві. Але на останній меседж представника Джуліані Шефір не відповів. 

Починаючи з квітня 2019 року, Парнас кілька разів писав Авакову, вони навіть домовлялися про зустріч 15 квітня, але достеменно не відомо, чи вона тоді відбулася. 

Парнас просив міністра МВС допомогти з підготовкою візиту Джуліані в Україну, надсилав йому статті з New York Times, просив допомогти сконтактувати його з командою Зеленського. На останнє повідомлення від Парнаса Аваков також не відповів.  

Під час поїздки Зеленського до США Парнас контактував з помічником і головним радником з міжнародних питань українського президента Андрієм Єрмаком. 

Зокрема, Парнас домовлявся про “ще одну зустріч з нашим другом”. 

Також Парнас часто переписувався з чинним на той час генпрокурором Юрієм Луценком. Зокрема Луценко писав про посла США в Україні Марі Йованович (що вона нібито відкрито закликала звільнити главу САП, вказувала на поганий відбір суддів Верховного суду) і заявляв, що “готовий розповісти про заангажованість”. 

Генпрокурор також писав, що “якщо ви не будете вживати заходів щодо мадам, то поставите під сумнів усі мої заяви, у тому числі по Б” (ймовірно, мова про сина Байдена). 

Луценко серед іншого розповідав, що у нього “успішно рухається справа Злочевського”. 

Відзначається, що деякі документи були надані самим Львом Парнасом. Також повідомляється, що після зміни адвоката в жовтні 2019 року Парнас повідомив, що виконає прохання комітету добровільно надати документи в рамках розслідування імпічменту Трампа.

Раніше ми писали, що діловий партнер особистого адвоката президента США Лев Парнас отримав один мільйон доларів від адвоката українського олігарха Дмитра Фірташа, повідомили американські прокурори 17 грудня в суді. 

Також повідомлялось, що американські підприємці Лев Парнас та Ігор Фруман, що мають українські та білоруські корені, та які підтримували ділові зв’язки з Рудольфом Джуліані намагалися встановити контроль над НАК “Нафтогаз Україна”.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь