Після цинічної угоди Зеленського з Порошенком у Верховній Раді можна лише поспівчувати новому Генпрокуророві України Ірині Венедіктовій. Тому відомий український юрист і політик Андрій Портнов правильно зробив, що не погодився зайняти пост Генпрокурора України.
Усі розуміли, що він мав би всі шанси законним шляхом посадити головного корупціонера країни – Порошенка. Можна було не сумніватися, що розслідування, які б вела Генпрокуратура під керівництвом Портнова мала б надійну судову перспективу для Порошенка.
З одного боку, тим самим в суспільстві був би реалізований запит на справедливість щодо творця піраміди елітної корупції, колишнього президента-олігарха Порошенка. З іншого боку, президент Зеленський довів би українському суспільству, що його негативні оцінки щодо Порошенка під час виборчої президентської кампанії не просто слова, що його погрози і обіцянки чогось варті.
Зараз все різко змінилося. Тепер, після скандального спільного голосування фракції «Слуга народу» Зеленського і фракції Порошенка «Європейська солідарність» по ганебному Закону про «ринок» землі, Генпрокуратурі України та судам доведеться дуже важко. Ця «солідарність» між колишніми політичними супротивниками Зеленським і Порошенком поставили Генпрокуратуру Венедіктової в украй важке і незручне становище. Порошенко стає недосяжним і недоторканним для правоохоронних органів.
Спільне, нічне голосування політичних ворогів – Зеленського і Порошенка показало, що між колишнім і нинішнім президентами України укладена негласна угода, за якою Порошенко припиняє активно боротися із Зеленським, а Зеленський, в свою чергу, прикриває його від громадської критики і судового переслідування.
Тепер Генпрокурору Венедиктовій буде вкрай важко довести свою принциповість у боротьбі з елітною корупцією в країні. Адже якщо не можна з політичних мотивів чіпати “велику рибу” – Порошенка, то залишається тільки ловити “дрібну рибу” або імітувати процес.
Читайте також: Коаліція СН, Голосу, ЄС і групи Довіра. Як з порушенням регламенту Зеленський догодив МВФ