Politerno > Україна і світ > Криза коронавірусу може дати Кремлю обгрунтування для припинення окупації українських земель, – NPR

Криза коронавірусу може дати Кремлю обгрунтування для припинення окупації українських земель, – NPR

 • 8 Квітня, 2020
 • 265 Переглядів
 • 0

У розпал пандемії коронавірусу можна зупинити війну на Донбасі за допомогою США.

Про це повідомляє найбільша некомерційна мережа радіостанцій у США National Public Radio

Авторами цієї думки стали колишні посли та співробітники Посольства США в Україні. На їх переконання, оскільки поширення коронавірусу і падіння цін на нафту все більше позначаються на Кремлі, Сполучені Штати і їх союзники повинні запропонувати скасувати міжнародні санкції проти Росії, якщо Путін припинить своє вторгнення в Україну. Адміністрація Трампа і Конгрес неодмінно повинні скористатися цим і просувати цю ідею іншим зацікавленим країнам.

“З тих пір як Росія в 2014 році вторглася в український Крим і регіони Донбасу, російські війська і їх місцеві представники вбили 14 000 українців в східних українських областях Донецька і Луганська. Сили під керівництвом Росії періодично загострюють боротьбу, останній раз в лютому. Війна продовжує завдавати шкоди інтересам Росії, європейській і західній безпеці – і світу, в якому правлять закони, а не сила зброї”, – йдеться в ресурсі.

Автори вважають, що зараз, як ніколи, Росії потрібне зняття санкцій. Президент РФ Володимир Путін також закликає до припинення всіх міжнародних санкцій. Він назвав санкції “гуманітарною проблемою” в світлі пандемії COVID-19.

Як зазначено політиками США, вихід Росії з дорогої війни в Україні – це спосіб зняття санкцій. Угода про їх зняття звільнило б ресурси як в Росії, так і в Україні для боротьби з вірусом.

“Хоча роки дипломатії з метою покласти край війні Росії проти України зайшли в глухий кут, зараз сильний поштовх з боку Сполучених Штатів допоможе вийти з цього глухого кута. Криза коронавірусу може дати Кремлю обгрунтування для згоди”, – зазначили автори.

Вони підкреслили, що в тісній співпраці з лідерами Німеччини, Франції та України Трамп повинен запропонувати Путіну припинити бойові дії, повернути Донбас і міжнародний кордон під суверенітет України і скасувати санкції, накладені на Росію щодо її вторгнення на Донбас.

“Якби Путін був готовий піти з Криму, інші санкції, введені проти цієї незаконної анексії, також могли б бути скасовані. Але основні покарання спрямовані проти агресії Москви на Донбасі, і Захід може скасувати їх, зберігаючи санкції проти Москви за захоплення Криму”, – йдеться в повідомленні.

У Вашингтоні Трампу знадобиться підтримка Конгресу, щоб зняти санкції проти Росії, і багато в Конгресі справедливо скептично ставляться до того, що Кремль буде діяти сумлінно. Але двопартійний консенсус, який в першу чергу ввів ці санкції, повинен ретельно обумовити їх усунення.

Президент США за підтримки лідера України Володимира Зеленського повинен зуміти переконати Конгрес скасувати санкції проти Донбасу, при цьому чітко розуміючи, що вони будуть введені повторно, якщо Путін відмовиться від угод.

“Ці ж умови повинні були б підтримати консенсус між Сполученими Штатами, їхніми європейськими партнерами і союзниками по НАТО. При двопартійній і трансатлантичній підтримці президент Трамп зможе безпосередньо взаємодіяти з президентом Путіним”, – вважають дипломати.

На їхню думку, кремлівська агресія повинна бути припинена. Всі країни повинні зараз зосередитися на боротьбі з коронавірусом, а не на сусідах.

Читайте також: Російські “рятівні” контингенти, як нова форма гібридної війни в умовах коронавірусу

 

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь