Politerno > Статті > Україна і світ > Російські “рятівні” контингенти, як нова форма гібридної війни в умовах коронавірусу

Російські “рятівні” контингенти, як нова форма гібридної війни в умовах коронавірусу

  • 4 Квітня, 2020
  • 2277 Переглядів
  • 0

Перші російські військово-транспортні літаки приземлилися в Сербії з вантажем і контингентом для “боротьби” з COVID-19.

Отже, перші військово-транспортні літаки Іл-76МД ПКС РФ прибули на сербський аеродром Батайніца з вантажем гуманітарної допомоги, призначеної Сербії для боротьби з коронавірусів. Всього РФ планує перекинути до Сербії не менше 11 літаків з гуманітарною допомогою, обладнанням і фахівцями.

Таким чином, не минуло й доби з моменту як сербський президент Олександр Вучич в ході телефонної розмови з президентом РФ Володимиром Путіним погодився прийняти російську допомогу, як вона вже стала прибувати, немов завантажені літаки стояли на злітно-посадочних смугах в очікуванні дозволу на зліт.

Фактично, в Сербії зараз реалізується такий самий сценарій, під патронатом Міністерства оборони РФ, а аж ніяк не Міністерства охорони здоров’я, який мав місце в Італії. Але, яка мета російської воєнщини в Сербії в рамках даного проекту, крім чергового акценту на своєму пропагандистському статусі рятівників світу?

Перш за все, пару слів про сам російський контингент, який відправляється до Сербії. А це, не багато не мало, а 87 військових фахівців, 16 одиниць військової техніки і супутнє обладнання. Тобто,  контингент за своїм кількісним складом до Сербії, де діагностовано трохи більше тисячі інфікованих коронавірусом, фактично аналогічний італійському, де було діагностовано понад 100 тис інфікованих.

Читайте також: Розвідувально-підривна діяльність через коронавірус: неймовірні пригоди росіян в Італії

Причому, мало хто звернув на це увагу, але російський контингент попрямував до Сербії, після того як Північна Македонія вступила в НАТО, а в Чорногорії, по суті, російський вплив через релігійні структури, зокрема, Сербську православну церкву, зазнало нищівної поразки і зараз ця країна рухається по стежці отримання автокефалії Чорногорської церкви.

І це дуже важливо для розуміння істинних цілей російських “рятівних” контингентів, як нової форми гібридної війни. Адже в Італію росіяни відправляли своїх військових не стільки для боротьби з коронавірусом, скільки для вирішення величезного спектру короткострокових і довгострокових завдань. Зокрема: пропаганда доброчесного образу РФ з подальшою спробою пом’якшення або скасування санкцій, проведення розвідувальної операції, вербування та рекогносцировка, дискредитація ЄС і створення передумов для проведення компанії по виходу Італії зі складу ЄС.

На Балканах російський контингент може вирішувати більш масштабні завдання, які як раз і втіляться у вигляді подальшої дестабілізації в Чорногорії на релігійному рівні. Причому, втручання російської розвідки в 2019 році у внутрішні справи цієї країни неодноразово підкреслювалося і фіксувалося. Тепер же російські військові фахівці матимуть можливість абсолютно офіційно діяти в рамках розроблених інформаційно-психологічними силами операцій з безпосереднього стратегічного плацдарму в південній Європи.

Тим часом, гуманітарна допомога від Росії недовго змогла тримати марку “гуманітарної” і міжнародне співтовариство вже б’є тривогу щодо “рятівних” колон ВС РФ в самому серці Європи. І одним з перших, хто забив на сполох, було італійське видання La Stampa, яка відзначила, що 80% російського вантажу в їх “рятівному” контингенті – не потрібні для боротьби з коронавірусом. І саме матеріал цього видання неймовірно збудив російських військових, які не посоромилися на офіційному майданчику Міноборони РФ в Facebook загрожувати виданню. Але було вже пізно …

Раніше ми писали: Росія почала відверто тиснути на європейські ЗМІ, – La Stampa

За ці дні, британський The Telegraph розповів своїм читачам про те, що Росія відправила в Італію “допомогу” в боротьбі проти COVID-19 заради прикриття операції ГРУ, німецький Bild нагадав, що РФ провела PR-операцію в Італії завдяки ультраправому депутату, а президент Франції Емманюель Макрон відкрито назвав російську допомогу Італії марною.

В інформаційному плані Європа прокинулася і навряд чи ще російські Іл-76 приземляться в якій-небудь іншій країні ЄС, але Європа це не тільки ЄС і це слід розуміти. Російський контингент на Балканах являє собою не меншу загрозу для стабільності не тільки регіону, а й всієї спільноти в цілому, ніж аналогічний у Італії. І на це слід звернути особливо пильну увагу. Причому не тільки Чорногорії та Північній Македонії.

Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач

Читайте також: Коронавірусний хаос: до чого готуються в Росії

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE