Politerno > Статті > Україна і світ > Шведи сидять в кафе, британці бігають, а в Ізраїлі моляться. Як сидять на карантині в Україні та інших країнах

Шведи сидять в кафе, британці бігають, а в Ізраїлі моляться. Як сидять на карантині в Україні та інших країнах

  • 4 Квітня, 2020
  • 1560 Переглядів
  • 0

Вчора Кабмін повідомив про нові заборони у зв’язку з коронавірусом, які почнуть діяти з 6 квітня і триватимуть до кінця карантину.

На думку уряду, це допоможе стримати темпи поширення Covid-19 в Україні. Хворих вже більше тисячі чоловік.

Ми вирішили порівняти заходи, які вживає Україна, з іншими країнами.

Україна

В Україні основні заходи такі:

– обов’язкова самоізоляція на 14 днів для осіб, що прибувають з-за кордону

– штрафи за порушення режиму карантину від 17000 грн.

– закриття ТРЦ, ресторанів, кафе, салонів краси. спорт-центрів, непродовольчих магазинів, шкіл, вузів, дитсадків

– заборона на прогулки в парках

– заборона на відвідування дитячих і спортивних майданчиків.

З 6 квітня до них додадуться заборони на:

– знаходження в громадському місці без маски

– переміщення групами більше 2 осіб

– перебування в громадських місцях осіб молодше 14 років без супроводу батьків,

– перебування на вулиці без документів, що засвідчують особу.

– відвідування парків, скверів і прибережних зон.

– для тих, хто самоізолювався – виходити з дому, крім як в аптеку поблизу.

При цьому більшість підприємств продовжують працювати. Але все ж малий і середній бізнес, який працював в основному на торгівлю і сферу послуг, переживає колапс. І вже приблизно чверть українців, згідно з опитуваннями, втратили доходи і роботу.

Італія

Італія – ​​одна з найбільш постраждалих від коронавирусу країн в Європі. Станом на 3 квітня в Італії зафіксували 115 242 випадки інфікування з них 13 915 смертей, 18 278 одужали. Найбільше постраждав північ країни.

В Італії діють одні з найжорсткіших обмежень. Їх ввели з 10 березня:

комендантский час

обов’язкова обсервація

самоізоляція літніх людей

штрафи і кримінальна відповідальність за порушення карантину

заборона на прогулянки в парку

заборона на відвідування спортивних і дитячих майданчиків

заборона на появу в громадських місцях без маски

закриття ТРЦ, ресторанів, кафе, освітніх установ

заборона на переміщення групами більше 2 осіб

зупинка більшості підприємств

За даними уряду, епідемія в країні досягла свого піку. Карантин поки продовжили до 13 квітня. Тобто католицький Великдень, який в цьому році відзначають 12 квітня, доведеться святкувати в умовах карантину. Як і в Україні, громадян закликали залишатися на Великдень вдома, оскільки коронавірус в країні ще не подолали.

Тобто італійський варіант карантину зараз посилено впроваджують в Україні, де, якщо вірити офіційній статистиці, і близько немає такої захворюваності та смертності.

Іспанія

Подібний жорсткий карантин в Іспанії. Обмеження ті ж, що і в Італії: з дому можна виходити тільки в разі крайньої необхідності і не більше двох осіб. Закрито все, крім банків, аптек, продуктових магазинів та пошти.

Підприємства також зупинилися. Днями в Іспанії посилили карантин через високу смертність. Всі працівники, які не задіяні в життєво необхідних сферах, повинні залишатися вдома протягом двох тижнів – з 30 березня по 9 квітня. Їм пообіцяли продовжувати платити звичайну зарплату, але пізніше потрібно буде компенсувати втрачені години.

Цей момент важливий для порівняння з Україною. У країнах, де працівники оформлені офіційно, у людей набагато менше шансів бути викинутими на вулицю через епідемію. Тому перехід цих країн на домашню ізоляцію виправданий.

В Україні ж чверть працівників лише за офіційними даними працюють в тіні – звичайно ж, переходячи на карантин такі люди роботу або зарплату гарантовано втрачають. А це дуже серйозний удар по всій економіці. Загалом, є великі сумніви, що в українських реаліях можна бездумно копіювати західні зразки, не забезпечивши людий, при таких заходах, соціальним захистом.

Але повернемося до Іспанії.

У медзакладах не вистачає апаратів ШВЛ, ліків, тестів на коронавірус, захисних засобів для лікарів та медсестер. Бракує засобів захисту і поліцейських з військовими, які беруть участь в боротьбі з коронавірусом.

Надзвичайний стан в країні оголосили 16 березня. А через півтора тижні посилили заходи карантину. За його порушення загрожують штрафи до 6000 євро і навіть тюремні терміни.

В Іспанії на 3 квітня 117 710 випадків зараження, померли 10 935 чоловік, одужали 221 262.

Читайте також: Коронавірусний хаос: до чого готуються в Росії

Ізраїль

Тель-Авів ввів обмеження одним з перших. 9 березня Ізраїль ввів 14-денний карантин для тих, хто приїжджає з-за кордону (в Україні Кабмін прийняв таке рішення 29 березня ). Після 12 березня були закриті кордони для іноземців.

У країні працюють тільки аптеки і супермаркети. Від будинку заборонено відходити більш, ніж на 100 метрів, а в магазин можна йти не далі 3 кілометрів. Песах, який відзначають з 8 по 16 квітня, ізраїльтяни будуть святкувати вдома, не можна ходити в гості. Закупівлі та логістику препаратів і обладнання доручили ізраїльській розвідці – Моссаду. Планові операції припинені, лікарі беруть тільки ургентні випадки. У повному обсязі працюють лише відділення для хворих на рак.

Заборонено проведення та участь у колективній молитві – і в приміщенні, і на відкритому повітрі. Виняток зробили тільки для Стіни Плачу. Тричі на добу там буде проводитися молитва за участю 10 осіб, щоб не допустити припинення молитовного процесу біля єврейської святині.

В Ізраїлі до 3 квітня зафіксовано 7 030 інфікованих, 39 смертей, 338 людей видужали.

Чехія

Режим надзвичайної ситуації в Чехії діє з 12 березня. Карантинні заходи там аналогічні до українських, плюс діє комендантська година. Днями карантин в країні продовжили до 11 травня.

В країні тестують і збираються поширити на територію всієї країни так званий “розумний карантин”. Людина з позитивним результатом дає інформацію про своє пересування. На основі даних буде створена карта, яка повинна допомогти інфікованому згадати всіх, з ким він перетинався.

З цими людьми зв’яжуться і відправлять на короткочасний карантин. Їх віднесуть в “жовту” категорію. До тих, у кого немає власного транспорту, щоб приїхати в місце для здачі тесту, оперативно виїдуть фахівці. Якщо результати тесту виявляться негативними, людина перейде в “зелену” категорію і зможе займатися повсякденними справами.

Якщо тест позитивний – її внесуть в “червону” категорію і негайно відправлять на карантин. Далі пожежні або військові продезинфікують місця, де знаходився заражений.

У Чехії до 3 квітня 3 869 випадків, 46 смертей, 71 видужав.

Греція

У Греції 1 544 випадки, 53 летальних, 61 чоловік одужав. У країні досить жорсткий карантин.

Там діють такі ж обмеження, як в Італії та Іспанії, з тією лише різницею, що більшість підприємств продовжують працювати.

16 березня там ввели обов’язковий двотижневий карантин для всіх, хто прибуває в країну. 19 березня ввели штраф за ухилення від карантину – до 5 тис євро. А 2 квітня стало відомо, що Греція закрила на карантин табір для біженців, після того, як там були заражені 20 осіб.

Він знаходиться в 80 км від Афін. Більшість з 2 500 його жителів протестують на вірус протягом наступних кількох днів. До цього залишати табір їм не можна.

Польща

Можна порівняти з українськими заходи в Польщі (там 3 149 хворих, 59 померли, 56 одужали).

За порушення карантину там обіцяють штрафувати на суми від 5 до 30 тисяч злотих (близько 32-193 тис грн). Особам до 18 років можна залишати будинок тільки під наглядом дорослого опікуна (в Україні це стосується осіб до 14 років).

З 1 квітня закриті для відвідувань парки, бульвари і пляжі. У магазинах і пунктах обслуговування впускають по 3 людини на кожну касу. А з 2 квітня покупки в магазинах тільки в одноразових рукавичках.

Крім того, з 10:00 до 12:00 магазини обслуговують тільки осіб старше 65 років.

Угорщина

В Угорщині 623 випадки, 26 смертей, 43 людини видужало. Загальнонаціональний карантин там діє до 11 квітня. У країні діє комендантська година, магазини з 9:00 до 12:00 працюють тільки для людей старше 65 років, за порушення карантину – штраф 1400 євро. З 17 березня країна закрила кордони для всіх негромадян.

Прогулянки на свіжому повітрі і заняття спортом забороняти не будуть, але необхідно дотримуватися дистанції в півтора метра.

Франція

У Франції загальний карантин ввели 17 березня і поки влада не називає конкретної дати відмови від цього режиму. При цьому прем’єр-міністр Едуар Філіп уже оголосив, що скасування карантинних обмежень буде не одномоментним, інакше країні загрожує нова хвиля епідемії.

За порушення карантину загрожує штраф 135 євро, за повторне порушення протягом 15 днів – доведеться заплатити 200 євро. Якщо ж за місяць зафіксують чотири порушення, то суд може засудити до тюремного ув’язнення. Наприклад, днями через це суд засудив до 2 місяців ув’язнення 20-річного жителя Кале. По всій країні вже склали понад 350 тисяч протоколів за порушення режиму.

При цьому діють більш м’які заходи, в порівнянні з іншими країнами ЄС. Наприклад, дозволені пробіжки, але на відстань не більше 1 кілометра від місця проживання. Можна виходити на вулицю з метою фізичної активності, але не більше, ніж на годину і не частіше, ніж раз в день.

Французька залізниця працює, але обмежила рух поїздів, скоротивши їх з 700 до 42 на добу.

Станом на 3 квітня у Франції 59 105 інфіковані, 5 387 смертей, 12 428 видужали.

Великобританія

У Великобританії, де коронавірус дістався до принца Чарльза і прем’єра Бориса Джонсона, немає обмежень на вхід в магазини без масок, але є обмеження на кількість людей, що одночасно знаходяться в приміщенні.

З 23 березня в Британії можна виходити на вулиці для заняття спортом, але не більше ніж один раз в день. У поліції є повноваження розганяти групи більше двох осіб і штрафувати за це, але тільки у виняткових ситуаціях і якщо це не стосується людей, які живуть разом.

Борис Джонсон працює з дому, він на самоізоляції на час хвороби

У Лондоні працює метро, ​​але невузлові станції закрили, а на тих, що залишилися – обмеження на вхід. Уряд закликав британців не залишати свої будинки без зайвої необхідності. Такі заходи попередньо оголосили на три тижні.

Станом на 3 квітня в Великобританії 38 168 випадків інфікування, 3 605 смертей і 135 тих, хто видужали.

Швеція

А от в Швеції відмовилися від жорстких обмежень і вирішили впоратися з Covid-19 по-своєму.

Станом на початок квітня тут немає карантинних заходів на державному рівні, громадський транспорт працює в звичайному режимі, роботодавцям лише рекомендували переводити співробітників на роботу з дому, дитячі садки і школи не закривали. Рішення про обмеження в дитячих установах приймає керівництво закладів.

Тобто школи, якщо і закриваються, то лише там, де є підозра на інфекцію. Причому багато навчальних закладів пішли третім шляхом – скорочують кількість учнів в класах і вчать їх в різні зміни.

У Швеції продовжують працювати магазини, бари, кінотеатри, громадський транспорт. Уряд лише рекомендує без зайвої необхідності не відвідувати громадські місця. Але це не носить характеру заборони.

Обмежені лише масові зібрання вище 50 осіб. Також закриті гірськолижні курорти.

При цьому хворих в Швеції більше, ніж в Україні – 5,5 тисячі зафіксованих випадків і 300 смертей. Цікаво, що країна тестує на коронавірус тільки в тих випадках, коли пацієнт потребує госпіталізації.

Туреччина

У Туреччині через поширення в країні епідемії коронавирусу оголосили комендантську годину, що забороняє громадянам у віці до 20 років залишати свої будинки без крайньої необхідності.

Про це в суботу, 4 квітня, заявив президент Туреччини Реджеп Ердоган.

“Вводиться комендантська година для осіб віком до 20 років. Жителі зобов’язані носити захисні маски в місцях скупчення людей, в тому числі в супермаркетах і на ринках”, – сказав Ердоган.

Також в країні на 15 днів закрили на в’їзд і виїзд Стамбул і ще 29 великих міст.

За даними центру Джона Хопкінса, в Туреччині зафіксовано понад 20 тисяч випадків захворювання коронавірусом, серед яких 425 виявилися летальними.

Читайте також: Причини катастрофічного поширення коронавірусу в США

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE