Politerno > Статті > Україна і світ > Причини катастрофічного поширення коронавірусу в США

Причини катастрофічного поширення коронавірусу в США

  • 3 Квітня, 2020
  • 903 Переглядів
  • 0

Успіх забезпечує масове тестування, відстеження контактів і вибірковий карантин. Всього цього Америка не зробила.

Поведінка сенатора від штату Кентуккі Ренда Пола протягом останніх двох тижнів виключно точно демонструє, що не так з реагуванням Америки на пандемію Covid-19. У Пола хворі легені, тому він вирішив, що йому слід пройти тест на цю хворобу з міркувань обережності. З того моменту, коли був зроблений аналіз, і до появи позитивного результату через шість днів Пол нічого не робив для того, щоб захистити тих, хто перебував поруч з ним. Навпаки, він зустрічався з іншими сенаторами, голосував у залі засідань Сенату, грав у гольф в приватному клубі і навіть поплавав у сенатському басейні.

У країнах, що зуміли зупинити спалах коронавірусу, до такої безвідповідальної поведінки ставляться нетерпимо, а Пол міг би навіть опинитися у в’язниці. Будучи лікарем (офтальмологом), він більше, ніж будь-хто інший, повинен був розуміти, що, раз у нього було достатньо приводів для занепокоєння щодо Covid-19, щоб здати аналіз, тоді йому слід було настільки ж серйозно занепокоїтися з приводу ризиків, які він створює для інших.

Для того щоб стримати будь-який інфекційний патоген, а особливо такий заразний, як Covid-19, потрібні агресивні дії. Захисні заходи, подібні закриття підприємств або соціального дистанціювання, ефективні лише тоді, коли вони поєднуються зі строгими, систематичними зусиллями, що дозволяють випередити поширення хвороби. У Сінгапурі, Південній Кореї та інших країнах, які зупинили поширення коронавірусу, органи охорони здоров’я слідували простій процедурі. Спочатку масове тестування виявляє тих, хто був інфікований, причому навіть до того, як у них з’явилися будь-які симптоми (у багатьох вони взагалі не з’являються). Потім за допомогою активного відстеження контактів виявляються всі, з ким спілкувалася інфікована людина. Нарешті, всі виявлені таким чином люди відправляються на обов’язковий, 14-денний карантин.

Про це заявив вчений, біотехнологічний підприємець і експерт з інфекційних захворювань, голова і президент всесвітнього дослідного центру охорони здоров’я ACCESS Health International Вільям Хезелтайн.

Ця процедура не просто допомогла стримати спалах. Вона ще й допомогла уникнути деяких екстремальних заходів тотального карантину, який вводиться в інших країнах. Успіх забезпечують безкомпромісні підходи, зокрема масове тестування, відстеження контактів і вибірковий карантин. Всього цього Америка не зробила. У Сінгапурі, як тільки отримано позитивний тест на Covid-19, до роботи приступає команда з відстеження контактів. Один з членів команди годинами сидить з пацієнтом, розпитуючи, де і з ким він був у контакті в попередні дні. Інші фіксують і відстежують імена, телефонні номери, адреси та будь-яку іншу надану пацієнтом інформацію, яка здатна допомогти їм виявити інші випадки зараження.

Потім команда передає результати своєї роботи в міністерство охорони здоров’я, яке підтверджує інформацію за допомогою телефонних дзвінків, даних відеокамер спостереження і традиційної детективної роботи (наприклад, перегляд чеків з магазинів або перевірка мобільних застосунків таксі з метою знайти водіїв і пасажирів, які могли вступати в контакт з пацієнтом). Як тільки список потенційних контактів складений, кожному, хто в ньому опинився, телефонують. Людей, загроза зараження яких вважається найбільш високою, змушують (не просять) вирушити на карантин на 14 днів. Залежно від ступеня близькості контактів, деяких людей відправляють в охоронювані карантинні центри, в той час як іншим можуть дозволити залишатися вдома.

На початку місяця мій близький знайомий повернувся з Європи в Шанхай і на собі відчув, що таке карантин. Через три дні після прибуття в Китай, йому подзвонили з поліції, з Шанхайського муніципального центру з контролю і профілактики захворювань, а також з аналогічного районного центру, і повідомили, що у пасажира, що летів разом з ним на одному рейсі, позитивний тест на Covid- 19. Мій друг і його дружина були відправлені під контрольований карантин — у готель, який зараз використовується для цих цілей. Вони жили в різних кімнатах, тричі на день отримували їжу (та інші необхідні їм речі) і не могли нікуди вийти, поки не пройшло 14 днів з моменту їх можливого контакту із зараженою людиною в літаку. У Китаї дотримання карантину відстежується за допомогою мобільного застосунка. Всім виданий унікальний QR-код, який показує статус людини: зелений колір означає, що у вас немає інфекції, жовтий — вам треба залишатися вдома, а червоний — ви під карантином. Якщо ви гуляєте по вулицях, а ваш QR-код блимає червоним, вас негайно відправляють назад в карантин і навіть можуть оштрафувати або посадити за грати.

Сінгапур розвинув цю технологію ще далі, запустивши новий застосунок TraceTogether, який люди можуть завантажити, щоб захистити себе і оточуючих. Якщо в радіусі двох метрів від користувача виявляється інфікована людина, що проходить повз, застосунок негайно сповіщає користувача про цей ризик.

З кінця січня, коли Сінгапур повідомив про перший випадок Covid-19, тут було виявлено понад 6 тисяч заражених людей за допомогою процедури відстеження контактів; їх проактивно ізолювали, відправивши на карантин. Завдяки цим зусиллям, поширення інфекції було зупинено, лікарні не зіткнулися з потужним напливом нових пацієнтів, і всього три людини померли від цієї хвороби. Навпаки, Америка, що має в своєму розпорядженні багато з цих методів, не змогла застосувати їх ефективно. У Центрів з контролю і профілактики захворювань підготовлені 3600 медичних детективів, що володіють навичками виявлення інфікованих, відстеження історії їх контактів і пом’якшення ризиків для суспільства. Але вони не могли виконувати свою роботу, і головна причина цього в тому, що в країні не було організовано тестування на ранніх етапах. Ця проблема досі чекає свого рішення. Відстеження контактів — це дорога процедура, яка потребує часу, причому навіть у кращі часи, коли спалах ще не дуже сильний. Але вона логістично стає практично неможливою, коли моніторинг серйозного спалаху не проводиться, тому що немає тестів.

Не можна дозволяти слідувати одному провалу за іншим. Тести, нарешті, поступово стають доступні все більшій кількості американців. масове тестування (поряд з докладним відображенням контактів і вибірковим карантином) все ще може допомогти повернути США контроль над цією епідемією. Як заявив сам Пол, захищаючи свою бездумну поведінку: «Америка сильна. Ми стійкі люди, але ми сильніші, коли діємо разом». Так, це так, але люди сильніші, коли діють разом і діють відповідально.

Читайте також: У Китаї друга хвиля коронавірусу: ізольовано округ з півмільйонним населенням

 

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE