Комітет ВР з гуманітарної політики знову вирішив взятися за розгляд законопроєкту “слуги народу” Бужанського “про скасування закону про мову”.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив нардеп від ЄС Микола Княжицький.
“30 квітня наш комітет з гуманітарної політики вкотре вирішив розглянути антиукраїнський закон депутата Бужанського про обмеження вживання української мови в освіті. Мої колеги з фракції “Слуга народу” кажуть, що немає підстав турбуватися, адже вони проголосують проти. Втім , тут і хитрість. Розгляд законопроєкту навіть з негативним результатом дозволяє його виносити в зал”, – пише нардеп.
За його словами, ініціюючи розгляд проєкту і запевняючи, що будуть голосувати проти, депутати від “Слуги народу” “хочуть відкрити двері для антиукраїнської діяльності своїх колег по фракції”.
Княжицький також заявив що немає ніяких норм, які б вимагали термінового розгляду законопроєкту № 2362.
Законопроєкт №2362 авторства Бужанського зареєстрований у парламенті 31 жовтня 2019 року. Він передбачає внесення змін до законів про мову і про освіту і переносить з 2020 на 2023 перехід російськомовних 5-11 класів на навчання українською мовою. Проти цього законопроєкту в свій час виступило Міністерство освіти і науки, а також бюджетний комітет Ради і освітянська спільнота.
18 березня комітет ВР відклав розгляд “мовного” законопроєкту. Тоді Бужанський пропонував рекомендувати парламенту прийняти документ у першому читанні. Члени комітету пропонували зняти це питання з розгляду, а Микола Княжицький запропонував взагалі відхилити цей законопроєкт.
Під час дискусії голова підкомітету з питань освіти Інна Совсун (фракція “Голос”) повідомила, що “освітній” комітет попередньо рекомендував профільному комітету визначитися щодо відповідного проєкту закону шляхом голосування.
Як стало відомо, Комітет ВР з гуманітарної політики відправив на доопрацювання законопроєкт “слуги народу” Максима Бужанського про обмеження використання української мови в освіті.
Про це розповіла нардепка “Голосу” Наталія Піпа.
Вона допустила, що “Бужанський, найімовірніше, з цим законопроєктом повернеться, але “плюс у тому, що найближчим часом він не впроваджуватиметься в дію“.
При цьому Піпа нагадала про чітку позицію Міносвіти, згідно з якою продовження навчання в українських школах російською мовою не має сенсу.
Читайте також: Влада переживає серйозну кадрову кризу, адже “лава запасних дуже коротка”