Politerno > Україна і світ > У МОЗ розкритикували російську вакцину від COVID-19

У МОЗ розкритикували російську вакцину від COVID-19

 • 12 Серпня, 2020
 • 413 Переглядів
 • 0

У МОЗ вказали на головні недоліки розробленої в Росії вакцини від коронавірусу, якою вже зробила щеплення донька Путіна.

Як повідомив ТАСС, президент Росії Володимир Путін заявив, що в РФ зареєстрували першу у світі вакцину від COVID-19 і його донька уже зробила щеплення.

“Наскільки мені відомо, сьогодні вранці вперше у світі зареєстрована вакцина проти нової коронавірусної інфекції”, – заявив Путін.

Він додав, що щеплення від COVID-19 зробила одна з його дочок, але не уточнив про яку саме з двох його доньок йдеться.

За словами Путіна, після першого уколу у його дочки опустилася температура тіла з 38 до 37 з невеликим: “І все. Після другого уколу, другого щеплення теж температура трохи піднялася, але все потім зійшло нанівець, відчуває себе добре, і титри високі” .

Він також заявив, що вакцинація в Росії має бути добровільною. За його словами, вакцина “пройшла всі необхідні перевірки” і “працює досить ефективно, формує імунітет стійкий”.

В свою чергу в українському МОЗ заявив, що обмежені дані про перебіг клінічних випробувань та дотримання їх вимог не дозволяють впевнено сказати, чи буде російська вакцина ефективною і безпечною, та чи має вона шанси на масове використання.

“Наразі Російська Федерація досі не провела третьої фази клінічних випробувань, яка б дозволила накопичити достатнє наукове підґрунтя для практичного використання вакцини на людях.

Саме на третій фазі клінічних випробувань компанії проводять проспективне плацебо-контрольоване дослідження (prospective placebo controlled trial). На сьогодні стало практикою залучення зазвичай 20 тис. осіб, що отримують вакцину, а 10 тис. – плацебо; чи 15 тис. вакцину і 15 тис. – плацебо. Це єдиний спосіб перевірити, чи вакцина працює…”, – пояснення заступника міністра охорони здоров’я – головного санлікаря України Віктора Ляшка у Facebook.

За словами Ляшка, третя фаза досліджень, якої бракує російській вакцині, повинна показати, що препарат не викликає нетипових тяжких побічних ефектів.

Також він зазначив, що на думку Всесвітньої організації охорони здоров’я, перегони зі створення вакцини не повинні позначитися на їхній безпечності та ефективності. Розробка та клінічні випробування будь-яких лікарських засобів, в тому числі і продуктів в галузі біотехнологій, якими є вакцини – тривалий, ресурсоємкий та високотехнологічний процес, який висуває надзвичайно високі вимоги до виробників та наукових установ, які прагнуть впровадити новинку на глобальному ринку.

Ляшко розповів, що не лише ВООЗ, а й місцева Асоціація організації клінічних досліджень безуспішно радили Міністерству охорони здоров’я РФ утриматися від реєстрації вакцини. Підстава для таких рекомендацій – обмежені дані щодо ефективності кандидата та той факт, що в світі є чимала кількість розробок, які зайшли значно далі, ніж вакцина, розроблена в РФ, проте які очікують на повноцінне завершення випробувань та прекваліфікацію ВООЗ.

Головний санлікар нагадав, що наразі в світі є 26 вакцин-кандидатів, 6 з яких вже проходять дослідження на ефективність з залученням значної кількості учасників.Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь