Лідер партії Християнсько-демократичний союз та ймовірний наступник Ангели Меркель Армін Лашет заявив, що Німеччина має підтримати Україну у цьому прагненні.
Про це йдеться в інтерв’ю німецького політика виданню Internationale Politik.
У розмові, що стала його першим після обрання інтерв’ю, присвяченим питанням зовнішньої політики, політик зробив декілька заяв про посилення підтримки України. Зокрема, він підтримав збереження санкцій проти РФ, заявивши, що для зняття європейських санкцій немає підстав, та подальше зближення України з ЄС.
За його словами, Німеччина дуже зацікавлена у стабільності України.
“Зараз це питання не виникає. Ми дуже зацікавлені у стабільності, суверенітеті та модернізації України й повинні підтримувати Україну на її важкому шляху, а також відкривати європейську перспективу”, – сказав політик.
Також глава ХДС виступив за посилення політики сусідства Євросоюзу, зокрема, для країн, які не стануть його членами.
“В питанні розширенні виникає старий основний конфлікт з поглибленням. Розширення та поглиблення необов’язково повинні бути протилежностями. Але ми також повинні звертати увагу на здатність ЄС діяти”, – додав він.
Політика обрали керівником ХДС 22 січня після двох голосувань членів партії.
У відповіді на пряме запитання про свою проросійськість, він категорично це заперечив і попросив “не накладати ярлики”
Як підтвердження своїх слів, він заявив, що критикує РФ за “незаконну анексію Криму, збройні сили на Сході України, за отруєння та ув’язнення Навального”, а також напряму заявив про “підтримку санкції ЄС проти Росії, оскільки ми (Німеччина та ЄС) не можемо сприйняти порушення кордонів та використання сили проти інших держав у Європі”.
Згодом у розмові Лашета спитали про перспективу членства України і він оголосив про підтримку цієї ідеї.
“Це питання зараз не підіймається. Але у нас є великий інтерес у стабільності, суверенітеті та модернізації України, тож ми маємо підтримати Україну на її складному шляху та відкрити їй європейську перспективу“, – заявив Лашет.
Необхідно зауважити, що від чинної канцлерки Меркель таких заяв досі не лунало.
Водночас Армін Лашет висловився за добудову “Північного потоку-2”, який він вважає “економічним проектом”, та наголосив, що у разі його запуску в експлуатацію мають бути враховані геополітичні інтереси України
Нагадаємо, 7 лютого, після успішних морських випробувань, судно-трубоукладач “Фортуна” приступило до прокладання труб “Північного потоку-2”.