Politerno > Україна і світ > Відключення РФ від SWIFT у разі вторгнення в Україну: Європарламент підтримав резолюції

Відключення РФ від SWIFT у разі вторгнення в Україну: Європарламент підтримав резолюції

  • 16 Грудня, 2021
  • 406 Переглядів
  • 0

Європарламент закликав керівні інституції ЄС підготувати економічні санкції проти Росії у разі її вторгнення до України, аж до відключення країни від платіжної системи SWIFT.

Резолюцію підтримали 548 депутатів, проти виступили 69, а 54 політики – утрималися, йдеться у пресрелізі на сайті ЄП. У резолюції сказано, що Європарламент засуджує нарощування військової міці РФ біля України та закликає Кремль вивести сили та припинити погрози у бік сусідньої держави.

На думку європейських політиків, нарощування військового потенціалу країни-агресора є, зокрема, інструментом для отримання політичних поступок від Заходу за рахунок України. Депутати також наголосили, що майбутнє України в НАТО визначатиметься лише країнами-членами Північноатлантичного Альянсу та українською державою.

Про що йдеться у резолюції Європарламенту:

  • Євросоюз має попередити Росію про високу політичну та економічну ціну у разі нової агресії проти України. ЄС не повинен чекати на вторгнення, перш ніж вживати заходів.

  • Санкції мають стосуватися військових, які беруть участь у плануванні можливого вторгнення, найближчого оточення та олігархів “в орбіті президента Росії та їхніх сімей”. Йдеться про заморожування фінансових та фізичних активів у ЄС, заборони на поїздки, виключення РФ із SWIFT, порушення фінансування розвідувальних служб країни.

  • ЄС має вжити заходів щодо зниження залежності від імпорту енергоносіїв із Росії за рахунок тісного взаємозв’язку енергетичних інфраструктур ЄС та України.

  • “Північний потік-2” не можна запускати незалежно від його відповідності до положень Газової директиви ЄС.

  • РФ має брати участь у переговорах у Нормандському форматі щодо ситуації на Донбасі.

Зазначимо, що видання CNN із посиланням на свої джерела заявило, що Адміністрація президента США Джо Байдена не відкидає відключення країни-агресора від міжбанківської системи SWIFT. Водночас у Кремлі назвали такі повідомлення “інформаційною істерикою”.

У червні Європейський парламент закликав розглянути можливість тимчасового відключення Білорусі від міжнародної міжбанківської системи передачі інформації та здійснення платежів SWIFT.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE