Politerno > Україна і світ > Компанії Ахметова, Коломойського та Пінчука мають величезні борги за передачу електроенергії – “Схеми”

Компанії Ахметова, Коломойського та Пінчука мають величезні борги за передачу електроенергії – “Схеми”

  • 26 Квітня, 2022
  • 497 Переглядів
  • 0

Українські підприємства, що належать олігархам Рінату Ахметову, Ігорю Коломойському та Віктору Пінчуку, мають борги за послуги з передачі та диспетчеризації електроенергії.

Про це свідчать документи, які “Схеми” (Радіо Свобода) отримали у своє розпорядження від учасників енергоринку.

Великі промислові споживачі та постачальники електроенергії почали стрімко накопичувати борги одразу після повномасштабного вторгнення військ Росії в Україну.

Станом на 1 квітня експортери електроенергії заборгували 2,544 млрд гривень за послуги з її передачі. 

Основний боржник – трейдер “Д.Трейдінг”, що входить в енергохолдинг ДТЕК, кінцевим бенефіціаром якого є олігарх Рінат Ахметов. 

“Надходження від “Д.Трейдінг” значно припинились після 25 лютого”, – повідомило джерело на енергоринку.

Також серед боржників – феросплавні підприємства. Станом на 1 квітня вони заборгували понад 55 мільйонів гривень за послуги з передачі електроенергії, та більше ніж 26 мільйонів гривень – за диспетчеризацію (це – централізована система керування, контролю і захисту різних інженерних процесів, що, в тому числі, запобігає аварійним ситуаціям). 

Таким чином, загальні борги феросплавних підприємств за ці дві послуги перевищили 80 мільйонів гривень. 

“Значне зниження рівня розрахунків відбулося, зокрема, Нікопольським заводом феросплавів”, – повідомило джерело на енергоринку.

Нікопольський завод феросплавів входить у сферу впливу олігархів Ігоря Коломойського та Віктора Пінчука.

Має борг за послуги з диспетчеризації металургійний завод “Дніпросталь” (входить в трубно-колісну компанію “Інтерпайп”), кінцевим бенефіціаром якого є родина Віктора Пінчука. 

Станом на 1 квітня підприємство заборгувало за цю послугу майже 25 мільйонів гривень.

Нагадаємо, після запроваджених санкцій ВВП Росії відновиться лише за 10 років, зростання ж ВВП України вийде на довоєнний рівень за п’ять років, незважаючи на набагато глибше падіння.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE