Politerno > Тернопільщина > “Штаб” Волянської і брати-Козаки. Як волонтери Тернопільщини опинилися в полі зору правоохоронців

“Штаб” Волянської і брати-Козаки. Як волонтери Тернопільщини опинилися в полі зору правоохоронців

  • 15 Травня, 2022
  • 2932 Переглядів
  • 0

Протягом місяця тернопільські волонтери засвітилися у двох кримінальних скандалах. Зокрема, на Волині викрили схему ввезення одягу під виглядом гуманітарної допомоги, яку розвантажували у Тернополі на складі Штабу добровольчого спротиву. А двох братів з Ланівців підозрюють у використанні для власного збагачення пожертв, які небайдужі перераховували для потреб ЗСУ.

Волинська СБУ і “штаб” Ружени Волянської

21 квітня СБУ Волинської області повідомила, що заблокувала незаконний збут партії товарів, ввезених на територію України під виглядом гуманітарної допомоги. Новий брендовий одяг та взуття ввозили через пункт пропуску «Ягодин», а розвантажували товари у Тернополі, на складі Штабу добровольчого спротиву. Продавати товар планували у мережі магазинів.

«Зловмисники ввозили через митний пункт пропуску «Ягодин» під виглядом гуманітарної допомоги новий брендовий одяг та взуття. Далі прямували до міста Тернопіль та розвантажували його на складі Штабу добровольчого спротиву. У подальшому ділки планували продавати ввезений товар у мережі магазинів, один з яких знаходиться на території цього складу», – повідомило СБУ.

Триває досудове розслідування, розпочате за ч.3 ст.201-2 Кримінального кодексу України (незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги). Встановлюються усі особи, причетні до протиправної діяльності. Вирішується питання про повідомлення зловмисникам про підозру та обрання їм запобіжного заходу. У випадку доведення вини організаторам схеми загрожує до семи років тюрми.

Повідомлення Служби безпеки України Волині офіційній сторінці у Фейсбук прокоментувала депутатка Тернопільської міської ради від Європейської солідарності Ружена Волинська, яка є головинею Штабу добровольчого спротиву:

Політикиня та її організація написали спростування щодо зазначеної інформації, заявивши, що “у транспортних накладних, митних документах і ухвалі суду мова йде виключно про благодійний фонд “Mothers palms”, який знаходиться за адресою: м.Тернопіль, вул.Живова,11″.

З відкритих джерел відомо, що дана організація прописана у Києві:

“З незрозумілих причин, СБУ разом з місцевими журналістами активно почали згадувати саме про добровольчий штаб, який не має ніякого відношення до цієї справи, забувши вказати, що за вказаною адресою знаходяться різні волонтерські організації , штаби, благодійні фонди, магазин секунд-хенду «Єврошоп» і , ймовірно, благодійний фонд “Mothers palms”, – заявили в Добровольчому штабі супротиву.

Тож, чи замішаний “штаб” Ружени Волянської у “схемі” – покаже слідство. За нашими ж даними волинські СБУ-шники мають усі підстави підозрювати цю організацію у темних справах. Єдине кого не згадали у прес-релізі спецслужбовці – так це міську владу Тернополя, а вона має до цієї справи безпосереднє відношення, кажуть нам наші джерела.

Козаки-(не)розбійники

Андрія та Івана Козаків затримали 10 травня 2022 року. Їх підозрюють у використанні під час воєнного стану для власного збагачення пожертв, які небайдужі перераховували для потреб Збройних Сил України.

Андрій останнім часом мешкав із дружиною та донькою на Буковині, а Іван зі своєю сім’єю – у Тернополі. Фігурує у матеріалах кримінального провадження і батько волонтерів – Василь Козак, який свого часу керував рятувально-водолазною службою Тернопільської області. Останній, як відомо, допомагав доправляти синам автомобілі на передову.

12 травня Тернопільський міськрайонний суд задовольнив клопотання слідчого поліції, погоджене з прокурором, про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання волонтерів під вартою з можливістю внесення кожним грошової застави у розмірі – понад 1 млн. гривень. Зараз брати – під вартою.

Як повідомляє слідство, за зібрані від початку війни на підтримку Збройних Сил України добровільні пожертви громадян брати-волонтери придбали для власного використання автомобілі Range Rover та Audi – Q5, а також мобільні телефони Apple IPhone 13 Pro Max та інші матеріальні цінності на загальну суму понад 2 мільйони гривень. Зараз триває розслідування, під час якого буде встановлено, чи підозра є обґрунтованою.

Під час обрання запобіжного заходу обвинувачувані заперечували свою вину. Чоловіки повідомили, що за час війни придбали і доправили для ЗСУ 21 автомобіль, планували передати й інші транспортні засоби після їх технічного огляду. Представили брати в суді десятки грамот і подяк їм як від військових, так і від керівництва Тернопільської області.

“Я – не злодій, не крадій, нічого собі не привласнив, робив все чесно і від щирого серця. Відправляв допомогу воїнам, які просили мене про це, маю фотозвіти, чеки, квитанції. Нам вдалося придбати і передати на передову десятки тепловізорів, дронів, автомобілів… Нічого нікуди ми не поділи, не продали. Буду доводити і доведу свою правоту. Про нашу з братом допомогу підтвердять сотні солдатів. Я не такий чорний, яким мене “малює” слідство. Я взагалі не чорний. Гроші, які вилучили в мене вдома, я тримав для купівлі наступних автомобілів. Нереально придбати все за один день, ми поступово шукали потрібне і доправляли на передову. Комусь, мабуть, не сподобалася наша добра справа”, – заявив у суді Андрій Козак.

Нагадаємо, Українська IT-армія опублікувала відео, в якому розповідається про злам російського відеохостингу RuTube.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE