Politerno > Україна і світ > Експерти з сирійських бочкових бомб працюють із військами Путіна – The Guardian

Експерти з сирійських бочкових бомб працюють із військами Путіна – The Guardian

  • 22 Травня, 2022
  • 356 Переглядів
  • 0

«Бочкова бомба», що не вибухнула, скинута вертольотом ВПС Сирії

Фахівці, пов’язані з сумнозвісними бочковими бомбами сирійської армії, які спричинили руйнування у більшій частині країни, були направлені в Росію, щоб допомогти потенційно підготуватися до подібної кампанії в українській війні, вважають європейські чиновники.

Про це пише The Guardian.

Співробітники розвідки кажуть, що понад 50 спеціалістів, усі з великим досвідом виготовлення та доставки сирої вибухівки, перебувають у Росії протягом кількох тижнів, працюючи разом із російськими військовими.

Вважається, що їх прибуття є одним із факторів, які стоять за попередженнями США та Європи про те, що російські військові, можливо, готувалися до застосування хімічної зброї в конфлікті, який триває четвертий місяць.

Бочкові бомби – сира вибухівка, упакована в барабан і скинута з гелікоптера – використовувалися з руйнівним ефектом протягом всієї сирійської війни. Режим також регулярно звинувачували в тому, що він наповнював каністри хлором і скидав їх на утримувані опозицією міста, що спричиняло сотні смертей.

Не маючи протиповітряної зброї, сирійська опозиція мало що могла протиставити сирійським військовим у повітрі, що було важливим фактором захоплення режимом великої частини країни після 10 років війни.

Ситуація, однак, зовсім інша в Україні, де українські війська, озброєні смертоносними ракетами «земля-повітря», можуть збивати російські літаки та гелікоптери, зупиняючи просування та піддаючи наземні сили виснажливому артилерійському вогню.

«Мабуть, тому ми не бачили, як вони перетинали кордон», – сказав один європейський чиновник. «Ми знаємо, що потенціал є, але якщо вони використовують його, вони втрачають; ми будемо знати, хто це зробив, і, ймовірно, вони все одно будуть убиті».

Фахівці з бочкових бомб стояли в авангарді сил, які сирійський уряд направив до Росії для підтримки Путіна.

Чиновники вважають, що від 800 до 1000 сирійських військовослужбовців наразі добровільно поїхали до Росії, де Кремль пообіцяв їм зарплату в розмірі від 1500 до 4000 доларів, що в 20 разів перевищує суму, яку вони отримували б у Сирії, де економічний колапс спустошив країну.

Сирійський уряд створив чотири основні центри вербування для російської армії в Дамаску, Латакії, Хамі та Хомсі. Новобранці розгортаються за контрактом з групою Вагнера, російською приватною військовою організацією, яка відіграє провідну роль у наймі найманців для підтримки закордонних авантюр Росії.

ПВК “Вагнер” була відома у Лівії та на сході Сирії, підтримуючи інтереси Росії. Однак у ПВК іноді були послаблені стосунки з Кремлем. На початку 2018 року її сили розпочали жорстоку битву з силами США та курдів у сирійській провінції Дейр-Аззур, в якій було вбито понад 140 найманців, переважно з артилерії США. Європейські чиновники кажуть, що російський уряд дав зелене світло на атаку.

«Здається, вони стали занадто великими для своїх чобіт», – сказав чиновник. «Ми точно знаємо, що Кремль їх усунув».

Відтоді Вагнер був центральним у діях Росії. Її сили одними з перших були введені в Україну і звинувачуються у скоєнні звірств у Бучі, де за кілька днів на початку квітня було вбито до 1000 людей.

Родич лейтенанта сирійської армії, який записався воювати в Україні, заперечував, що його дядько був найманцем. «Вони їдуть туди як регулярна армійська частина», – сказав він. «Він їде з повним взводом. Тільки четверо з них не хотіли йти. Путін багато зробив для нас, і ми можемо йому допомогти зараз».

Наприкінці квітня український уряд заявив, що в місті Попасна було вбито до 25 лівійських або сирійських бойовиків, хоча це заперечували як сирійські чиновники, так і представники опозиції.

«Я про це запитав у дядька», – сказав родич, який відмовився назвати ім’я. «Він сказав, що це не вони, але це можуть бути лівійці. Він наполягає, що ніхто з них не перетинав кордон».

Вважається, що Вагнер розгорнув до 500 чоловік як розвідувальні підрозділи в Україні. Багато з них прилетіли з гарячих точок Північної та Центральної Африки.

Нагадаємо, українські артилеристи розповіли, як використовують український БПЛА Spectator для знищення російських окупантів.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE