Politerno > Україна і світ > Росія збільшує крадіжки українського зерна на окупованих територіях – супутникові знімки

Росія збільшує крадіжки українського зерна на окупованих територіях – супутникові знімки

  • 24 Травня, 2022
  • 155 Переглядів
  • 0

Зафіксовано, як кораблі РФ завантажують в окупованому Криму українське зерно, імовірно, вивезене з окупованої Херсонщини та інших тимчасово непідконтрольних територій.

Про це повідомляє CNN з посиланям на супутникові знімки Maxar Technologies.

На знімках видно два балкери під прапором Росії, “Матрос Позиніч” і “Матрос Кошка”, які пришвартувалися в Севастополі в окупованому Росією українському Криму поруч із зерносховищем. На зображеннях, датованих 19 та 21 травня, зерно зі стрічки пересипають на російські балкери.

Супутниковий знімок від Maxar Technology показує, як зерно завантажують у корпус корабля під російським прапором “Матрос Позиніч” в окупованому Криму, 19 травня.
MAXAR TECHNOLOGIES

21 травня на цьому супутниковому знімку від Maxar Technologies у порту Севастополя було видно російське судно “Матрос Кошка”.
MAXAR TECHNOLOGIES

За даними сайту відстеження суден MarineTraffic.com, обидва судна покинули порт. “Матрос Позиніч”, якого раніше вже зловили на спробі “експорту” краденого українського зерна, прямує до Бейрута. Натомість “Матрос Кошка” досі знаходиться неподалік порту Кавказ. Російські балкери мають місткість 30 тисяч тонн зерна.

Судно “Матрос Позинич” належить підсанкційній “Об’єднаної суднобудівної корпорації”.

Зауважимо, що Крим не володіє такими обсягами зерна, і єдиним джерелом походження можуть бути тимчасово окуповані після 24 лютого території України.

Нагадаємо, російський сухогруз завантажив в анексованому Криму 27 тисяч тонн зерна і спробував продати його Єгипту, але після відмови змінив напрямок на Ліван та Сирію.

Постійний представник Білорусі при ООН Валентин Рибаков під час зустрічі з генсеком Антоніу Гутеррешем передав йому особисте “послання” від Олександра Лукашенка. Сполучених Штатах розглядають тимчасове призупинення санкцій проти Білорусі, щоб спонукати Лукашенка погодитись дозволити експорт зерна з України через білоруську залізницю до портів країн Балтії.

Як повідомлялося, у Кишеневі під час рейду антикорупційної прокуратури затримали експрезидента Молдови Ігоря Додона, у його будинку проведено обшук.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE