Politerno > Україна і світ > Росія мобілізує сили для “референдумів” на окупованих територіях: завозить піарників і шукає масовку

Росія мобілізує сили для “референдумів” на окупованих територіях: завозить піарників і шукає масовку

  • 26 Липня, 2022
  • 177 Переглядів
  • 0

Росія розпочала активну фазу підготовки псевдореферендумів з незаконного “приєднання” тимчасово окупованих територій сходу та півдня України.

Як свідчить масив інформації, зібраний співробітниками української спецслужби, для проведення так званого “волевиявлення” ворог планує використати проросійську організацію “Донецька республіка”, повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко.

Раніше вона діяла лише на території терористичної організації “ДНР”, але зараз її географію розширяють. Відповідно, ворог планує і зміну назви. Найбільш ймовірний варіант, який оберуть окупанти для ГО, яка буде займатись агітаційною кампанією, – “большая россия”. 

За інформацією СБУ, у складі цього утворення уже активно діє понад 1 000 “активістів”, які щодня проводять зустрічі з населенням тимчасово окупованих територій. Серед них – агітатори, блогери та “дружинники”, які співпрацюють з окупантами.

Фактично, вони вербують людей, закликаючи їх приєднатися до організації. Вони охопили уже понад 200 тисяч місцевого населення.

Кремлівські куратори планують задіяти підконтрольні медіа-ресурси, щоб охопити своєю пропагандою про фейкові заходи “понад 50 млн глядачів з Росії та сходу України”.

Крім того, загарбники планують перекинути до регіону більше 1 тисячі російських “експертів” і “добровольців” для розхитування внутрішньої обстановки на свою користь.

За даними СБУ, вони мають організовувати незаконні масові зібрання, поширювати агітацію на підтримку псевдореферендуму і облаштовувати “виборчкоми”.

В подальшому планують підготувати звернення нібито від місцевих жителів до керівництва окупаційної адміністрації щодо “приєднання” Донеччини до рф. У розпорядженні СБУ уже є декілька таких документів, які вдалося перехопити. 

Для посилення “електоральної підтримки” загарбники пропонують продуктові набори, стартові пакети російських мобільних операторів і пропагандистські газети. Наразі вони вже друкуються на території “ДНР” накладом понад 250 тис. екземплярів.

Крім того, для поширення сепаратистських ідей ворог планує створити розгалужену мережу так званих “активістів” у Херсонській, Харківській, Запорізькій і Дніпропетровській областях – щоб за потреби “розгорнути” масштабну підривну діяльність.

“Наразі Служба безпеки встановила особи і місцезнаходження організаторів та виконавців цих злочинів. Тривають комплексні дії для їх притягнення до відповідальності.

Заходи з викриття і документування правопорушень проводили кіберфахівці СБУ Донецької та Луганської областей”, – йдеться в повідомленні СБУ.

 

У той же час ССО “Центр національного спротиву” повідомляє, що в тимчасово окупованих Мелітополі та Бердянську Запорізької області почався пошук колаборантів, які будуть створювати масовку в акціях підтримки референдуму.

За даними розвідки, наразі в Мелітополь уже приїхали російські піарники та політтехнологи, які базуються в захопленому окупантами приміщенні магазину “Фокстрот”.

Їхнім завданням є підготовка до “виборів” та “референдуму”. Першим результатом є створення т.зв. громадського руху “Ми вмєстє з росієй”, який буде використовуватись для масовки за гроші в акціях нібито підтримки “референдуму” місцевими.

В основному така картинка має працювати для громадян РФ, аби зменшити градус незадоволення війною серед місцевого населення, зазначають у ЦНС.

Відповідний центр набору колаборантів вже працює в Бердянську. Найняттям масовки займаються російські “волонтери”, які також будуть й доповнювати масовку.

За участь в акціях треба лишити паспортні дані й отримати гроші та “гуманітарку”, яка має допомогти пережити продовольчу кризу, яку самі росіяни й створили.

Призначений окупантами так званий “заступник голови адміністрації Херсонської області” Кирило Стремоусов, якого цитує російська пропаганда, висловив упевненість що псевдореферендум щодо приєднання до Росії пройде і “цьому ніхто не завадить”.

Нагадаємо, окупати вночі обстріляли райони Харкова неподалік від центру та Чугуїв.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE