Постачання Україні 31 американського танка Abrams можливе не раніше кінця 2023 року.
Про це пише The Washington Post.
За даними видання, Києву передадуть сучасну модифікацію основного бойового танка M1A2, яку не вилучатимуть із військових запасів США, а будуть закупляти в рамках Ініціативи сприяння безпеці України. Вони будуть створені відповідно до завдань, без броні зі збідненого урану, для доставки наприкінці цього або наступного року.
Телеканал CNN також передавав, що Київ зможе отримати танки Абрамс не раніше, ніж за рік.
Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Sky News 27 січня говорив, що навіть якщо постачання танків відбудеться у серпні 2023 року, то це буде «занадто пізно».
У Білому домі попередили, що Україна отримає німецькі танки Leopard 2 раніше, ніж американські Abrams.
Відповідаючи на запитання журналістів, чи отримає ЗСУ Abrams “хоча б до кінця року”, координатор Ради національної безпеки при адміністрації президента США Джон Кірбі повідомив, що цей процес може зайняти “багато місяців”, проте німецькі Leopard надійдуть на озброєння української армії “якнайшвидше”.
“Україна готується до весни. Забезпечення бронетехнікою буде… Танки Leopard від Німеччини та європейських союзників та партнерів будуть надані в найкоротші терміни. Вчасно, щоб допомогти їм навесні та влітку”, — розповів Кірбі.
При цьому він зазначив, що час, доки американські танки з’являться на полі бою, буде використано для підготовки українських військових та налагодження необхідної логістики.
Інституту вивчення війни (ISW) у своєму постійному звіті зазначає, що затримки поставок танків та бронетранспортерів можуть коштувати Україні можливості для контрнаступу цієї зими.
Російські сили готуються розпочати власний наступ у Луганській області та посилюють свої дії в районі Бахмута.
Україна все ще може розпочати давно запланований контрнаступ цієї зими, що дещо пом'якшить наслідки тяганини Заходу з наданням необхідної допомоги. Однак затримка з початком цього контрнаступу досі дозволила росіянам поставити умови, які зроблять його важчим і коштовним.
На думку аналітиків, затримка також дозволила Росії створити умови для свого наступу, що значно ускладнило план української кампанії.
Якщо Україна ще не має техніки, необхідної для початку контрнаступу, то їй, імовірно, доведеться чекати багато тижнів, поки західні танки не прибудуть у кількості, достатній для підтримки поновлення зусиль, пишуть експерти.
Вони припускають, що затримку, ймовірно, буде продовжено через погодні умови. І росіянам, і українцям доведеться враховувати сезон весняного бездоріжжя, який, імовірно, припаде на березень і квітень, що ускладнить, якщо не унеможливить, швидкий механізований контрнаступ.
Україні, можливо, доведеться почекати до кінця весни чи початку літа, перш ніж відновити свої великомасштабні зусилля щодо звільнення стратегічно важливої території.
"Заходу необхідно буде уникати помилкового висновку про те, що майбутні українські контрнаступи неможливі, виходячи з тимчасових рамок, зумовлених власними затримками у наданні необхідних матеріальних умов", - йдеться у звіті.
Поточні та заплановані російські наступи, ймовірно, завершаться без досягнення вирішального оперативного успіху і таким чином, що цілком можуть створити сприятливі умови для українських контрнаступів, особливо після того, як Україна отримає західні танки.
ISW продовжує вважати, що Україна може звільнити критичну територію за нинішнього та обіцяного рівня підтримки Заходу і що це є питанням життєво важливих національних інтересів Сполучених Штатів та їхніх західних партнерів, щоб Україна зробила це.
Нагадаємо, окупанти продовжують вести наступальні дії на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках.