Politerno > Україна і світ > Компанія, у якої Міноборони втричі дорожче закупило “зимові” куртки, належить племіннику “слуги народу” Касая

Компанія, у якої Міноборони втричі дорожче закупило “зимові” куртки, належить племіннику “слуги народу” Касая

  • 25 Серпня, 2023
  • 421 Переглядів
  • 0

Одним із власників турецької компанії, у якої Міноборони закупило зимові куртки для ЗСУ втричі дорожче, був племінник “слуги народу” Геннадія Касая.

Про це йдеться у розслідуванні УП.

“Одним із власників турецької компанії, яка отримала 30 мільйонів доларів від Міністерства оборони, і від якої відомство натомість отримало літні куртки замість зимових за завищеною в декілька разів вартістю, був племінник народного депутата президентської фракції “Слуга народу”. Депутата, який входить до парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки”, – йдеться в повідомленні.

За даними журналістів, постачальником “скандальних курток” для ЗСУ була турецька компанія Vector avia. Саме цій компанії Міноборони сплатило десятки мільйонів доларів.

“Українські правоохоронці, виявляється, зацікавилися куртками ще у жовтні 2022. Тоді в Україну з Туреччини прямувала інша партія замовлення. І тоді ж українські митники звернули увагу на суперечливий факт. За документами з Туреччини до Молдови одяг виїхав за однією ціною, а з Молдови в Україну заїхав вже за в кілька разів вищою”, – додав журналіст Ткач.

Компанію Vector Avia зареєстровано у Стамбулі, згідно з даними Торгової палати Стамбулу. Чинним директором та власником є Роман Плетньов. Журналісти дізналися, що до лютого 2023 другим власником компанії був 26-річний Олександр Павлович Касай – племінник нардепа “Слуги народу”, члена комітету з питань оборони, безпеки та розвідки Геннадія Касая.

“До обрання у парламент Геннадій Касай був директором палацу спорту “Юність” компанії “Мотор Січ”, нині підозрюваного у держзраді В’ячеслава Богуслаєва. Брат нардепа і батько гандболіста-бізнесмена багато років також працював у Богуслаєва. А сам ексспіввласник постачальника курток для ЗСУ також донедавна був гандболістом клубу “Мотор” того ж таки Богуслаєва”, – йдетьс яв розслідуванні.

Нагадаємо, прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександра Омельченка, який був процесуальним керівником у справі судді Верховного суду Всеволода Князєва, призначили заступником керівника Тернопільської обласної прокуратури.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE