Politerno > Україна і світ > У важливому для допомоги Україні польському місті спалахнула “хвороба легіонерів”

У важливому для допомоги Україні польському місті спалахнула “хвороба легіонерів”

  • 26 Серпня, 2023
  • 792 Переглядів
  • 0

У польському місті Жешув спалахнула смертельна “хвороба легіонерів”, загинуло уже семеро людей, заразилися ще понад 100.

Про це повідомлояє “Європейська правда” з посиланням на AP.

Співробітники Агентства внутрішньої безпеки Польщі шукають джерело спалаху.

Жешув на південному сході Польщі є ключовим транзитним вузлом для міжнародної військової підтримки України після повномасштабного вторгнення Росії минулого року. Близько 10 000 американських військовослужбовців також дислокуються в цьому регіоні.

Співробітники Агентства внутрішньої безпеки інспектували різні об’єкти в Жешуві, але в першу чергу водогін, звідки, на думку експертів, могли потрапити бактерії.

Заступник міністра-координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарин заявив, що однією з причин перевірки є спроби Росії посіяти “паніку” серед союзників України.

“Це фактор, який змусив нас (вжити заходів), щоб виключити деякі сценарії”, – сказав Жарин.

Щонайменше 113 мешканців були інфіковані у Жешуві. Семеро померлих були людьми похилого віку і страждали на хронічні захворювання. Міська влада та експерти кажуть, що це незвичайна ситуація.

На кризовій нараді в четвер міська влада прийняла рішення про дезінфекцію хлором і озоном понад 1000 кілометрів водогонів Жешува, яка відбудеться в суботу. Влада проінструктувала мешканців відстояти воду, щоб вона втратила частину хлору, а потім кип’ятити її перед вживанням. Вони запевнили, що рівень хлору, який буде використовуватися, буде безпечним для людини.

Довідково: хвороба легіонерів – це легенева інфекція, яка передається через вдихання інфікованих водних бризок, а не через питну воду. Зазвичай нею хворіють в таких місцях, як готелі, лікарні або офіси, де бактерії потрапляють у водогін, наприклад, через системи кондиціонування або крани і душові кабіни, якими не часто користуються.

Симптоматика легіонельозу залежить від його форми. В цілому клініцисти виділяють такі ознаки розвитку інфекційного процесу:

  • виникнення тривалої діареї;
  • болі в животі; біль у м’язах і суглобах;
  • сильні головні болі;
  • пропадає апетит; з’являється слабкість;
  • підвищується температура до 39-40 °С;
  • з’являється жовтушність шкіри; підвищене потовиділення.

Часто під час хвороби легіонерів проявляються ознаки важкої інтоксикації. 

Нагадаємо, ЗСУ спільно з СБУ завдали ударів групою дронів по 126 бригаді Чорноморського флоту РФ, яка базується в селі Перевальне в тимчасово окупованому Криму. Наразі можна говорити про кілька десятків вбитих та поранених росіян.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE