Politerno > Україна і світ > Звільнення Хоренка спантеличило багатьох людей та свідчить про розкол між ОП та Генштабом – NYT

Звільнення Хоренка спантеличило багатьох людей та свідчить про розкол між ОП та Генштабом – NYT

  • 5 Листопада, 2023
  • 665 Переглядів
  • 0

У тому, що Офіс президента в суботу розкритикував головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного за останні матеріали, західні ЗМІ вбачають “яскравий публічний докір”, який показує розрив між військовим і цивільним керівництвом в Україні.

Про це пише The New York Times.

Видання відреагувало на те, як заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква, коментуючи статтю Залужного в журналі The Economist, заявив, що “військовим не варто виносити на публіку те, що відбувається на фронті”.

“Це був яскравий публічний докір, який сигналізував про розрив між військовим і цивільним керівництвом у й без того непростий для України час.

Розрив між генералом і президентом виникає в той час, коли Україна бореться у військовій та дипломатичній боротьбі. Її операції вздовж зіткнення не дали жодного прогресу, але призвели до великих втрат з обох сторін, і Україна стикається з посиленням російських атак на сході.

Водночас у деяких європейських столицях та серед членів Республіканської партії США зріс скептицизм щодо допомоги Україні”, – пише видання.

Видання вважає, що ознаки розколу з’явилися в п’ятницю, коли Офіс Зеленського звільнив одного з перших заступників генерала Залужного, командувача Силами спеціальних операцій генерала Віктора Хоренка, не надавши пояснень.

Журналісти пишуть, що американські військові офіцери, які працювали з генералом Хоренком, були здивовані новиною про його усунення та описали робочі стосунки з ним як “тісні та ефективні”.

NYT пише, що звільнення Хоренка спантеличило багатьох людей, хоча “у лавах є нарікання з приводу того, що сприймалося як політично орієнтовані рішення щодо стратегії, включаючи початок десантного нападу через річку Дніпро на півдні України, який ще не закріпив плацдарму на контрольованому Росією східному березі річки”.

Нагадаємо, окупанти вдарили по військовослужбовцях 128-ої окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади ЗСУ, яких 3 листопада зібрали в прифронтовому селі Запорізької області для нагородження з нагоди дня ракетних військ та артилерії.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE