Politerno > Україна і світ > ЄС розпочне переговори про вступ України – Фон дер Ляєн відповіла Юнкеру щодо корумпованої України

ЄС розпочне переговори про вступ України – Фон дер Ляєн відповіла Юнкеру щодо корумпованої України

  • 8 Листопада, 2023
  • 398 Переглядів
  • 0

Європейська комісія рекомендувала державам Євросоюзу почати переговори про вступ до ЄС з Україною, але Київ повинен втілити в життя ще частину реформ.

Про це заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на брифінгу в Брюсселі, яку цитує “Європейська правда“.

Фон дер Ляєн сказала, що Україна виконала понад 90% рекомендацій, висунутих ЄК.

“На цій підставі ми рекомендували сьогодні, щоб Рада відкрила переговори про вступ.  Ми також рекомендуємо, щоб Рада схвалила переговорну рамку, коли Україна виконає триваючі реформи”, – сказала вона. 

Фон дер Ляєн додала, що щодо цього ЄК надасть звіт у березні 2024 року.

Вона похвалила Україну за те, що та продовжує втілювати реформи попри повномасштабну війну. 

“Головний прогрес був досягнутий у конституційній реформі, реформі у сфері правосуддя, у відборі до Вищої ради правосуддя, у антикорупційних процесах, боротьбі з відмиванням грошей, були важливі заходи для обмеження впливу олігархів на громадське життя, новий закон про медіа, прогрес щодо національних меншин. Реформи, що залишились, виконуються, і це добре”, – сказала вона.

У звіті, оприлюдненому ЄК, сказано, що Комісія рекомендує, аби Рада ухвалила переговорну рамку, після того як Україна:

– ухвалить запропонований урядом закон про збільшення штатної чисельності Національного антикорупційного бюро України;

– виключить із закону про запобігання корупції положення, які обмежують повноваження НАЗК щодо перевірки активів, які вже пройшли процес перевірки, та обмеження повноважень НАЗК щодо перевірки майна, придбаного декларантами до вступу на державну службу, без шкоди правилам, що застосовуються до забезпечення національної безпеки під час війни;

– прийме закон, який врегулює лобіювання за європейськими стандартами, як частину антиолігархічного плану дій;

– прийме закон, що стосується решти рекомендацій Венеційської комісії від червня 2023 року та жовтня 2023 року, пов’язаних із законом про національні меншини, а також врахує рекомендації Венеціанської комісії, пов’язані із законами про державну мову, медіа та освіту.

Україна має продовжувати боротьбу з корупцією шляхом подальших розслідувань та вироків щодо корупції.

Також Урсула фон дер Ляєн відповіла на заяви свого попередника Жана-Клода Юнкера про "корумповану Україну", зазначивши, що впроваджувані Україною реформи вражають.

"Ці реформи вражають. Вони боролися з корупцією, відмиванням грошей, зміцнюючи правову систему. Це все частина реформ, результати яких ми бачимо в повсякденному житті в Україні, тому вони не просто ухвалили закони, а впроваджують їх, тому саме зараз потрібно розпочати переговори про вступ", - зазначила фон дер Ляєн.

Вона також нагадала про те, що Україна зараз веде війну проти РФ, яка розпочала агресію проти неї.

"Україна веде ще одну вражаючу битву, і це стосується ситуації, коли Росія веде загарбницьку війну проти України, і ми ще раз хочемо надіслати дуже чіткий сигнал європейської підтримки", – додала фон дер Ляєн.

Нагадаємо, парламент спростив порядок ввезення в Україну, обліку та розподілу гуманітарної допомоги.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE