Politerno > Україна і світ > ДТЕК Ахметова брала кредит на $400 мільйонів від російського Сбербанку – витік документів

ДТЕК Ахметова брала кредит на $400 мільйонів від російського Сбербанку – витік документів

  • 15 Листопада, 2023
  • 606 Переглядів
  • 0
Рінат Ахметов

Енергетична компанія ДТЕК найбагатшого українця Ріната Ахматова передала дочірній компанії зобов’язання за кредитом у розмірі близько 400 мільйонів доларів від російського Сбербанку.

Про це пише “Слідство.Інфо” з посиланням на новий витік кіпрських документів, який отримав назву Cyprus Confidential

“Журналістка ICIJ Тетяна Козирєва виявила у витоку Cyprus Confidential масштаби бізнес-холдингів Ріната Ахметова, включаючи прямі чи опосередковані інтереси в 60 офшорних компаніях, переважно зареєстрованих на Кіпрі.

Більшість компаній, що входять до мережі Ахметова, пов’язані з System Capital Management Ltd (SCM), корпоративним консорціумом Ахметова, через який олігарх має значний вплив на життєво важливі галузі української економіки”, – йдеться у матеріалі.

Файли, зокрема, проливають світло на участь Ахметова у вугільній промисловості Росії після анексії Криму у 2014 році. 

Так, у 2016 році енергетична компанія ДТЕК передала право власності на низку вугільних шахт дочірній компанії Fabcell Ltd., що базується на Кіпрі. Ці шахти вона купила чотирма роками раніше на південному заході Росії в Ростовській області.

“ДТЕК також передав дочірній компанії зобов’язання за значним кредитом у розмірі близько 400 мільйонів доларів США від “Сбербанку” (найбільшого державного банку Росії).

У січні 2017 року компанія Fabcell перекласифікувала свої акції на 7 999 звичайних акцій та одну золоту акцію. Золота акція була закріплена за “Сбербанком”, що дозволило б банку отримати контроль над компанією Ахметова в разі невиконання нею своїх зобов’язань”, – пише “Слідство.Інфо”.

При цьому у заяві для ICIJ Ахметов зазначив, що SCM Holdings Ltd. – єдина кіпрська компанія, у якій він є “прямим акціонером”, і що СКМ складається з 500 юридичних осіб у різних юрисдикціях. Він також зазначив, що холдингова компанія ДТЕК зареєстрована в Нідерландах.

У відповіді Ахметова також йдеться, що фінансування, надане "Сбербанком" та іншими кредиторами до російського вторгнення 2014 року, було "стандартною практикою для українських позичальників".

Після вторгнення, йдеться у відповіді Ахметова, "ситуація кардинально змінилася", і ДТЕК спробував продати ростовські вугільні шахти.

Після того, як покупець не знайшовся, право власності на шахти було передано компанії Fabcell, щоб "обмежити вразливість (ДТЕК ) перед вимогами "Сбербанку" як кредитора і прокласти шлях до виходу ДТЕК з інвестицій у ростовські вугільні шахти", йдеться у його заяві.

Нагадаємо, Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження та призначила низку експертиз щодо висловлювань і публікацій екснардепки Ірини Фаріон.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE