Politerno > Україна і світ > Макрон каже, що не відправлятиме війська в Україну “у найближчому майбутньому”

Макрон каже, що не відправлятиме війська в Україну “у найближчому майбутньому”

  • 4 Березня, 2024
  • 210 Переглядів
  • 0

Президент Франції Емманюель Макрон запевнив, що “в найближчому майбутньому” розгортання французьких військ в Україні не буде.

Про це Макрон заявив в інтерв’ю чеським порталам Novinky та Pravo.cz, повідомляє “Європейська правда”.

Макрон нагадав, що він говорив про відправку військ під час зустрічі з представників понад двадцяти держав у Парижі у відповідь на питання й тоді лише зазначив, що “ніщо не можна виключати”.

“Це не означає, що ми розглядаємо можливість відправки французьких військ в Україну в найближчому майбутньому, але це означає, що ми розпочинаємо дискусію і думаємо про все, що можна зробити, щоб підтримати Україну, особливо на українській території”, – додав він.

За словами президента Франції, учасники зустрічі погодилися з п’ятьма сферами, де вони хотіли б зробити більше: кіберзахист, спільне виробництво військової техніки в Україні, безпека країн, яким безпосередньо загрожує російський наступ в Україні, зокрема Молдови, можливість підтримати Україну на кордоні з Білоруссю та операції з розмінування.

“Крім того, я завжди чітко визначав наші рамки: ми не воюємо проти російського народу і відмовляємося вступати в логіку ескалації”, – підкреслив Макрон.

Як відомо, Макрон минулого тижня заявив, що “не можна виключати” ймовірного відправлення західних військ в Україну. Згодом він додав, що його резонансні слова були ретельно продумані.

Згодом міністр закордонних справ країни Стефан Сежурне в ефірі France Inter зявив, що Франція не відправлятиме свої війська в Україну для безпосередньої участі у бойових діях.

Водночас заяви французького президента викликали негативну реакцію з боку урядів країн-союзниць, лідери яких поспішили запевнити, що не будуть відправляти війська.

У той час як більшість країн НАТО виключили відправку військ в Україну – в тому числі такі великі гравці, як Німеччина, Британія і США – міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що він вдячний за дебати, які ініціював Макрон.

Москва гнівно відреагувала на висловлювання Макрона, попередивши, що розгортання західних військ в Україні неминуче призведе до конфлікту між Росією і НАТО.

Нагадаємо, антикорупційні органи скерували до суду матеріали справи щодо колишнього голови Верховного суду Всеволода Князєва, якого викрили на хабарництві.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE